• Krátkometrážní

Leon (1994)

Emoce se ve mně mísily od začatku do konce. Původně jsem čekal, že Leon bude takový ten drsný chlap, bez emocí, bez strachu, ale spletl jsem se. Sledování jeho vztahu s Mathildou pro mě bylo zajímavým zážitkem. To celé navíc svělým hereckým výkonem podtrhnul Gary Oldman. Vynikající. Strhující. A především za srdce popadající.

Prokletý ostrov (2010)

Fantastické. Ze začátku jsem tomu moc nevěřil, nemyslel jsem si, že film mě něják zaujme. Postupně jsem se do děje ale čím dál tím víc dostával a prožíval jej, až jsem se dotal do fáze, kdy jsem hltal každou novou informaci a nemohl jsem se od filmu odtrhnout. Posledních 15 minut jsem nevěděl, čemu věřit. Můžu už jen poděkovat za tip na tento film, protože jsem si jej opravdu užil.

Resident Evil: Odveta (2012)

Pro mě lepší než čtyřka, ale stále ne moc dobré. Těch několik momentů a hlášek, které jsem si opravdu užil, nevyváží zbytek plný zbytečných zpomalovaček. Škoda, celé to pak působilo lacině a nevkusně.

Počátek (2010)

Strhující a úžasné. Ani minutu jsem se nenudil a film mě neustále nutil soustředit se. Myšlenka rozhodně nebyla špatná a vybočuje z nekonečné řady Hollywoodských trháků. To především kvůli pompéznosti výpravy a dobrého se zhoštění možností, které scénář filmu nabízel (např. efektní prostřihy mezi jednotlivými snovými rovinami).

Zachraňte vojína Ryana (1998)

Velmi drsně natočeno. Občas až šokuje naturalisticky vykresleným násilím, asi nejlépe viditelným ve scéně na pláži. Myslím, že tato scéna svěle vystihla atmosféru války a brutalitu bojů při vylodění.

Magnum Force (1973)

Něják mě to nezaujalo a přišlo mi to až moc dlouhé.

Kupec benátský (2004)

Milé překvapení. Čekal jsem, že to bude trochu nuda.

RocknRolla (2008)

5* si to asi nezaslouží, ale je to určitě jeden z mých oblíbených filmů. Soundtrack, herecké výkony, výprava a scénář. Vše skvělé, ale ne pětihvězdičkové.

500 dní se Summer (2009)

Povedený film se skvělým obsazením, ve kterém to mezi herci prostě funguje. Velmi se mi líbil způsob vyprávění. Měl dynamiku, vizuálně bylo počítadlo dnů dobře zpracováno a vypravěč působil velmi sympaticky. Také se zde objevila velký spousta nápadů, mně osobně se velmi líbila scéna Expectation vs Reality. Toto ve spojení s kvalitním soundtrackem tvoří velice nadprůměrnou romantickou komedii.

Zrezivělá krása (2011) (seriál)

Ostravské Hradčany - Dokument o památce, která je nám všem známá, často ji vídáváme, ale přesto je námi velmi opomíjená. Vítkovice. Ty jsou alfou a omegou tohoto pořadu. Popisují je rozdílní lidé, vzdělaný historik svým odborným jazykem, a obyčejný muž, jak on sám o sobě praví, že je „odchován ocelí“. Oba mluví jinak, ale zároveň stejně. Jak spisovnou češtinou, tak ostravským nářečím se dá stejně hezky vyjádřit, jak moc jim na Vítkovicích zaleží.