Margerie

Margerie

okres Praha

• 19.8.2012  15:57
    Počátek (2010)

Asi největší překvapení roku 2010. Počátek je film, který musíte vidět a nejlépe vícekrát, abyste ho dokázali plně pochopit a ocenit. Trojice Nolan - DiCaprio - Zimmer dokázala vytvořit něco zcela nového, strhujícího a v podstatě neuchopitelného, až z toho jde hlava kolem.

• 23.7.2014  14:55
    Pravda o morčatech (TV film) (2010)

Taky bych chtěla být placená za výzkum, jehož hlavní závěry zní: Morčata jsou v řadě věcí podobná lidem; lidé jsou v řadě věcí podobní morčatům; ale existují také věci, které jsou vlastní pouze morčatům, a věci, které jsou vlastní pouze lidem. Přínosnost dokumentu pro ty, kdo se chtějí něco opravdu dozvědět o těchto chlupáčích, je velmi nízká. Historický exkurz jde do stejné hloubky jako úvod jakékoliv knihy pro chovatele. Záběry z přírody jsou zajímavé, ale jinak je spousta částí dokumentu zcela zbytečná - opravdu nepotřebuju vidět, jak si morčátka někde stahují a připravují k jídlu, ani jak se rozčesává dlouhosrsté morče. Ve výsledku ve mně film zanechal mnohem víc otázek, než kolik jich zvládnul zodpovědět. Celkově tak na dvě hvězdičky, jednu navíc přidávám za roztomilouše Borise. :-)

• 19.8.2012  21:30
    Pretty Woman (1990)

Pretty Woman (a Hříšný tanec) patří mezi tzv. ozdravné filmy, tedy filmy, které musíte vidět, jakmile onemocníte nebo prostě máte špatnou náladu. A děcka, funguje to! Neuvěřitelný příběh šlapky, která potká milionáře a ten se do ní zamiluje, by bez Richarda Gerea a Julie Roberts vůbec nebyl tak dokonalý... jenže kdo by těm dvěma charismatickým a krásným lidem odolal, zvlášť když se na sebe tak krásně koukají a roztomile se škorpí?

• 23.8.2014  18:26
    Private Practice (TV seriál) (2007)

POZOR, SPOILERY! Ne že by mě to nebavilo - baví a to hodně. Nicméně je to taková telenovela z lékařského prostředí. Na to jsme sice u spousty seriálů zvyklí, ale čeho je moc... Ve 2. a 3. sérii se hlavní postavy prakticky nemění, nepřichází nikdo nový. A aby se udželo drama a napětí, každý spí s každým, dospělí lidé jsou každou chvíli zamilovaní do někoho jiného, žádný porod hlavních postav nemůže proběhnout bez extra komplikací (jednou je to šílená ženská, která vyřízne dítě z těla své terapeutce a nechá ji málem vykrvácet, podruhé autonehoda cestou do porodnice, při níž dojde k poranění páteře), snad do každé ženské musí být naráz zamilovaní aspoň dva kolegové, zatímco ona se nevyzná ve svých citech... atd atd... Zkrátka - chytne vás to, bude vás to bavit, budete s postavami prožívat každý dramatický moment - ale objektivně budete muset uznat, že je to takový mydlinkový průměr, bohužel.

• 7.9.2012  18:33
    Pro ptáčky (2000)

Roztomilý animák, který ve třech minutách řekne přesně to, co bylo jeho záměrem. Ale mě zpočátku ty zvuky, které ptáčci vydávají, spíš rozčilovaly. Natolik, že musím jít o hvězdičku dolů.

• 7.4.2014  12:40
    Profesionální lháři (TV seriál) (2012)

Sterilní a zoufale nevtipné. Dobrá kamera to nezachrání. Sprostá slova a rychlé dialogy přecpané moudrými slovy nejsou zárukou humoru ani kvalitní oddechové podívané.

• 19.8.2012  16:15

Leonardo DiCaprio se neomylně posunul na druhou příčku mého seznamu nejoblíbenějšcíh herců (hned za Johnnyho Deppa). A jestli jsem byla unešená z jeho Počátku, pak absolutně nevím, jak zpracovat tohle. Bohužel víc hvězdiček už dát nelze. :-) Prokletý ostrov má všechno, co si můžete přát u mysteriózního thrilleru. Nikdy jsem neviděla nic podobného, ale doufám, že těmto mistrovským kouskům ještě neodzvonilo a Scorsese a/nebo DiCaprio nás ještě mnohokrát překvapí obdobným více než příjemným způsobem. Naprosto nepředvídatelný a do detailu promyšlený děj, perfektní atmosféra, mrazení v zádech i přes kapky potu stékající po páteři... Já chci ještě!

• 17.9.2012  13:23

Nemusím Tarantina, nemusím Travoltu, nemusím mafiánské prostředí. 2,5 hodiny jsem se neskutečně nudila a marně se snažila přijít na to, proč je tenhle film sakra tak přeceňovaný. Nepodařilo se mi to... Nudné, tmavé a příliš mastné od gelu na vlasy.

• 10.12.2012  01:36

Kdybych nečetla knihu, bylo by to asi za pět. Takhle jsem ale na tomhle jinak mistrovském filmu s perfektními hereckými výkony spoustu věcí postrádala. Zejména nádherný vztah Celie a Shug, který vůbec není ve filmu zachycen - což je sice vzhledem k době vzniku pochopitelné, lesbická tematika by nejspíš v 80. letech před publikem neobstála, ale bohužel z dnešního pohledu to neskutečně sráží celkový dojem ze zfilmování jedné z nejúžasnějších knih o Afro-Američanech ve 30. letech. Mrzí mě taky změny některých pasáží, zhuštění několika různých scén do jedné a především to, že si Spielberg v tak dlouhé pasáži až moc pohrával s některými částmi knihy, aby konec odbyl tak lehce a s ohledem na Alice Walker snad až necitelně. Víc než čtyři hvězdičky zkrátka dát nemůžu.

• 13.6.2013  20:58
    Pád do tmy (2005)

Blbost na n-tou. Šablonovitý scénář, nelogické jednání postav, pitomé dialogy, špatné herecké výkony, snad jen ty nestvůry se celkem vydařily. Kdyby si to na konci nehrálo na bůhvíjaký velkofilm s hlubším poselstvím, možná by to bylo na průměr v žánru "dobrodružné filmy". Takhle je to vážně silný podprůměr a zbytečná ztráta času.

• 11.9.2012  15:19
    Párování (TV seriál) (2000)

Jo, kdyby to nebylo z roku 2000, tak to možná ohodnotím líp, ale já jsem celou dobu měla pocit, že koukám na seriál z přelomu 80. a 90. let, jen trochu odvážnější a otevřenější, co se týče sexu. Úplná nuda to nebyla, ale zázrak se taky nekonal. Celkově ne víc než 65%.

• 13.6.2013  17:25
    Páteční večeře (TV seriál) (2011)

Nevím, britský humor současných seriálů mi prostě nesedne. Spousta vulgarismů, fekální humor, nechutnosti... To opravdu není nic pro mě. Ano, některé scény byly opravdu vtipné, ale nějak nedokázaly vyvážit ten zbytek odporností. Je to zbytečné, není to zábavné (pokud tedy nejste šestnáctiletý teenager) a celkově to velmi sráží dojem z jinak zajímavého nápadu na seriál. Obdobně jako u seriálu The Inbetweeners, kde také hrají Simon Bird a James Buckley, zkrátka nemůžu dát víc než tři hvězdičky...

• 28.10.2014  15:27
    Pýcha a předsudek (2005)

Uf. Tak tohle fakt ne. Nechápu hodnocení filmu, to jste se všichni zbláznili? Nebo to bylo vaše první setkání s Jane Austen? Protože tohle jsou jediné dva důvody, které bych pochopila. Nesmyslné zásahy do děje knihy, příšerný výběr herců a absolutní nepochopení celé knihy, to se opravdu jinak než odpadem hodnotit nedá. Keira neumí hrát a postavu Elisabeth vůbec nepobrala, Donald Sutherland to samé v bledě modrém (oficiální text distributora - dětinský otec?! jako vážně?!), Matthew Macfayden jakbysmet a navíc je to nejhůře obsazený Mr. Darcy ever! Jane a Mrs. Bennet se celkem povedly, ale to na vyzdvihnutí snímku z filmového pekla opravdu nestačí. Přečtěte si knihu a podívejte se na bezkonkurenční seriálovou adaptaci BBC (1995) a pak ohodnoťte znovu, prosím!

• 13.4.2014  03:25
    Pýcha a předsudek (TV seriál) (1995)

Už jsem skoro nedoufala, že vážně potkávám filmovou adaptaci některého z velkých klasických děl 19. století, která by mě neznechutila. Ale ona existuje! Po neskutečném zklamání, které mi BBC připravilo svojí třídílnou adaptací Dickensových Great Expectations, jsem se rozhodla dát přední britské stanici přece jen ještě jednu šanci a konečně jsem sáhla po tomhle téměř dvacet let starém skvostu. Rozhodně jsem neprohloupila. Seriál má všechno, co má správná adaptace klasiky mít. Je mi líto, ale do pouhého filmu prostě takové romány narvat nemůžete. Vždycky tím diváka ochudíte o minimálně polovinu zážitku. Šestihodinová stopáž je naprosto adekvátní hloubce a rozsahu veledíla Jane Austen (a přečíst knihu pořád trvá mnohem, mnohem déle, takže si ti, kteří mají strach z kousnutí knihou a podvádějí při psaní čtenářských deníků s pomocí čsfd, stále ušetří spoustu dalších hodin na tupé zírání na televizní obrazovku). Jen díky této délce mohli tvůrci nechat pod svýma rukama vykvést takovou nádheru. Ano, film přebírá z knihy téměř vše - dialogy jsou proškrtané jen decentně a s velký citem a respektem vůči autorce. Dokonalý výběr herců (Elisabeth, Mr. Darcy, Mr. and Mrs. Bennet, Lady Catherine!!!)), skvělé kostýmy a kulisy, perfektní hudba... ale hlavně!: Tvůrci román skvěle analyzovali a pochopili, takže seriál je stejně ironický a vtipný jako kniha. Mezi Elisou a Darcym to jiskří, že by to neušlo ani slepému, břitký humor a sarkasmus Elisy je prostě k sežrání a ten oheň a jiskry v jejích očích, to se prostě musí vidět. Tady opravdu není co vytknout. Jestli si ještě někdo po zhlédnutí seriálu myslí, že Jane Austen je čtivo vhodné maximálně pro osamělé ženské po menopauze, tak je ten největší kulturní ignorant. Je to společenská satira, které se jen tak něco nevyrovná, plná skvělého sofistikovaného humoru a dokonale propracovaných, silných charakterů. A ona nejslavnější, úvodní věta z románu: "It is a truth universally acknowledged that a single man in possession of a good fortune must be in want of a wife." je opravdu míněna s nejvyšší dávkou ironie. "A truth universally acknowledged?" Ale jděte, Austen přece nebyla postava z pera Boženy Němcové. ;-)

• 11.9.2012  14:56
    Pět dětí a to (TV seriál) (1991)

Příjemné rodinné fantasy, které by sice mohlo být o dost lepší, ale taky jsou to 90. léta, takže nemůžeme chtít zázraky. Ale já jsem se vždycky ráda podívala, když jsem na to v televizi náhodou narazila. 60%

• 11.9.2012  23:54
    Přátelé (TV seriál) (1994)

Sitcomová klasika, která asi nikdy nebyla a nebude překonána. Úžasně vyprofilované postavy, dobře zvolení herci, přiznávám, že to především ke konci seriálu v těch dramatičtějších scénách pokulhává, ale to nic nemění na tom, že takhle jsem se ještě u žádného seriálu nezasmála - prakticky od začátku až do konce. Proto také dávám 100%.

• 14.6.2013  18:09

Pročítám si tady komentáře a musím se smát. Řada z vás v tomhle filmu hledá hlubší smysl, otázku, na kterou se snažil odpovědět... Ale ono to v každém filmu takhle fungovat nemusí. Ghost World mě uchvátil i jako "příběh o ničem" - je to zkrátka příběh dvou dospívajících dívek, které právě ukončily střední školu a musí najít své místo na tomhle světě. A podobně jako řada z vás v tomhle filmu se prostě ve svém okolí tak nějak nemají čeho chytit. Bavila jsem se, svým způsobem je chápala... Pokud nedokážete číst mezi řádky, pak tenhle film nemá pro vás smysl. Ale pokud ano, pak směle do toho! :-)

• 19.8.2012  20:59

Pixar přišel s něčím novým a zcela neokoukaným a já se opravdu bavím. James a Mike jsou geniální postavičky, které mě vždycky rozesmějí a zlepší mi náladu. Ach jo, moje dětská strašidla rozhodně takhle krásná nebyla... :-)

• 7.9.2012  18:44
    Rango (2011)

Nejnudnější animák, který jsem kdy viděla. Myslela jsem si, že v animované podobě zvládnu jakýkoliv žánr, ale očividně ne. Nesnáším western, a to i ten kreslený. Animace je na rok 2011 opravdu hodně špatná, postavy, které mají vypadat odpudivě, se prostě nedají udělat jen tak, že poskládáme jednotlivé ohavné části těla k sobě. Zasmála jsem asi dvakrát, jinak jsem se celou dobu nehorázně nudila. Tohle má být film určený pro starší věkovou kategorii než tu do 10 let, ale zpracování tomu neodpovídá. Výsledek? Vážně nevím, pro koho je to určené. Příběh veškerý žádný, nepovedená animace, nezajímavé dialogy... 40% s odřenýma ušima!

• 11.9.2012  15:29
    Raymonda má každý rád (TV seriál) (1996)

Noční můra snad každé holky. Vdáte se a naproti přes ulici bydlí rodiče vašeho manžela, kteří absolutně nerespektují vaše soukromí, váš manžel je stále maminky mazel, který se jí neumí vzepřít a zastat se vás, a navíc spolu s vaší tchýní a tchánem musíte sníšet i svého čtyřicetiletého švagra, který se po rozvodu vrátil k mamince a je neskutečně natvrdlý. Jo, jako odstrašující příklad je tenhle seriál perfektní a já se skvěle bavila, z představy, že to zažiju taky, mi ale stéká studený pot snad po celém těle. 75%

• 29.10.2013  23:11
    Rebelka (2012)

O třídu lepší, než jsem původně čekala, ale ani tak to prostě na úplnou animovanou špičku nedosáhne... Merida je kouzelná, tři bráškové jsou rozkošní, skotský přízvuk tomu dodává ten správný šmrnc. Jenže příběh je prostě tuctový a šablonovitý a strašidelnější místa ve filmu prostě nefungují. Sečteno a podtrženo, krásné čtyři hvězdy. :-)

• 19.8.2012  14:51
    Rekonstrukce (2010)

Nechápu, proč tenhle krátký filmík nebyl použitý přímo ve filmu, ale jen jako bonus. Mimoni jsou geniální postavičky a jestli umí takhle uklízet, pak je chci domů. :-)

• 13.6.2013  20:52

Od začátku jsem věděla, že už jsem tenhle film kdysi dávno viděla, a přestože mě v tom téměř každá scéna utvrzovala, zaboha jsem si nemohla vzpomenout, jak film dopadne. A už vím proč - ten konec je totiž tak nechutnej, odpornej a realistickej, až jsem to radši podvědomě vytěsnila. Ano, uznávám, že je to velmi efektivní film, s velmi zajímavým scénaristickým a hudebním konceptem, ale já se při první polovině celkem nudila, takže plnou palbu dát prostě nemůžu. Svým způsobem ovšem chápu, čím si získal své místo v první stovce nejlepších a nejoblíbenějších filmů.

• 28.7.2012  19:55
    Rio (2011)

A mně se to líbilo. Jistě, kvality Doby ledové nebo Madagascaru to nedosahuje, a faktem také je, že moje láska k animovaným příšerkám bývá často slepá k jejich nedokonalostem, ale zase tak strašné mi to nepřišlo. Několik podařených vtípků, krásné a neokoukané prostředí Ria, barvičky, chytrá zvířátka, hloupí lidé... Osvědčená klasika. Možná si tvůrci mohli odpustit některé písničky a především nemuseli kopírovat madagascarské lemury, ale jinak to byla příjemná podívaná před spaním... :-)

• 19.8.2012  15:42
    Rituál (2006)

A co, mě prostě Cage a tenhle styl filmů baví! Netvrdím, že není co vylepšovat, a možná trošku pozměním názor, až se jednou podívám na původní film, ale čtyři hvězdičky prostě musím dát na protest proti nízkému hodnocení.

• 23.7.2014  14:46
    Robot Chicken (TV seriál) (2005)

Tenhle seriál a jeho hodnocení se zcela vymyká mému chápání. Nepřijde mi to vtipné, spíš trapné, a barbinoidní postavičky mne opravdu neuchvátily. Aluzí na všechno možné je sice seriál plný, ale parodie by měla být založena na inteligentním humoru, což se zde neděje. Viděla jsem asi 10 dílů a pokaždé mi přišlo, že trvají tak půl hodiny, nikoliv 10-11 minut. Vážnějsem na tom nenašla nic, co by stálo alespoň za 1 hvězdu, je mi líto.

• 18.8.2012  01:41

Jeden z nejoriginálnějších satanských hororů / thrillerů, natočený podle nejlepší knihy geniálního spisovatele jménem Ira Levin. A právě proto, že se jedná o adaptaci, nemůžu dát plný počet v hodnocení. Atmosféra je perfektní, scénář podle knihy zachovaný, ale to NĚCO, co dokázal Levin vdechnout své knize, mi tady jaksi chybí. 80%

• 10.9.2012  18:13
    Rozvedený se závazky (TV seriál) (2010)

Louic C.K. mi nikdy úplně neseděl, navíc tohle je opravdu až příliš fekální a zvrácený humor, který mě ve většině případů spíš znechutil, než pobavil. O některých tématech se zkrátka podle mého názoru nežertuje. Slabší povahy by se proto seriálu měly vyhnout obloukem. A taky ti, kteří na sebe nechávají nalepit depku kapající z televizního monitoru. Komedie? To fakt nevím, asi o tomhle žánru mám jiné představy. 50%

• 13.4.2014  02:53

Bizarní a silně nekorektní film, který je natočený s neuvěřitelnou lehkostí. Moje islandská premiéra dopadla na jedničku. Ne že by film neměl žádné mouchy, s hlavním hrdinou jsem chvilku měla problém se ztotožnit, ale pak už to všechno odsýpalo v šíleném tempu, naprosto nezastavitelně a bezhlavě - a já se královsky bavila. Hlynur je moderní isladnský hrdina, který ztělesňuje snad všechno, čeho se v dospívání bojíme a s čím bojujeme. Jenže on má navíc to "štěstí", že se mu jeho noční můry vyplní, vlastně že je realita dokonce předstihne. A on se s tím vypořádává po svém... Naprosto dokonalá scéna ve sněhu těsně před dokoncem mě úplně odzbrojila. Velmi, velmi silné čtyři hvězdičky.

• 11.9.2012  15:25
    Samantha Who? (TV seriál) (2007)

Sitcom, který mi v něčem připomíná Drop Dead Diva. Blonďatá potvora se ze dne na den promění ve svůj dosavadní život nepamatující si hodnou holku. Ale po pár dílech se začnete nudit a brzy na seriál zapomenete... 60%