Margerie

okres Praha

4 body

• 13.6.2013  20:34
    Katedrála (2002)

Vynikající krátkometrážní animák, o jehož skrytém poselství se asi můžeme jen dohadovat. Správná odpověď stejně neexistuje, každý z nás si to vyloží jinak. Důležité ale je, že se takovéhle kraťasy vůbec dělají - má to hloubku, skvělou grafiku a perfektní hudbu. A o to tady jde...

• 13.6.2013  20:31

Něco tak úchylného jsem už dlouho neviděla. :-) Faktem je, že to mohlo být místy trochu méně brutální, ale zase na severskou komedii je to až překvapivě vtipné a místy až mainstreamové. Proč ne. A Mads Mikkelsen je moje nová herecká láska.

• 13.6.2013  20:28

Velmi příjemná romantická komedie, která na diváka nevybalí všechno najednou, ale nechá ho docela dlouhou dobu v nevědomosti o vzájemných vztazích některých postav, což je na ní právě to sympatické. Pobavilo, zanechalo příjemný pocit, zkrátka správná volba pro lenošivé odpoledne po náročné zkoušce. Julianne Moore a Emma Stone jsou velmi talentované a příjemné dámy, k jejichž filmům se ráda budu vracet. :-)

• 13.6.2013  20:21

A pak že se už netočí inteligentní komedie! Nedotknutelní jsou vším, co jsem doposud v novodobých komediích hledala. Trošku jsem se obávala, aby to nebylo příliš sentimentální, ale opak byl pravdou - film si s tématem paraplegie nebere servítky, přesto působí úžasně citlivě. Nepamatuji si, kdy jsem se naposledy u nějakého filmu takhle popadala za břicho, a snad nikdy mě nějaká komedie nepřinutila uvažovat o tom, který film z mé TOP 10 jí uvolní místo. Jedná se zkrátka o filmový skvost s vynikajícími hlavními herci, skvělou hudbou a hlavně nezapomenutelnými vtipy, nad kterými se pochechtávám ještě teď. A rozhodně jsem ho neviděla poprvé a naposled. S P O I L E R ! ! ! Víš, kde najdeš paraplegika? Tam, kdes ho nechal! :-D

• 13.6.2013  17:52
    Očista (2012)

Čtrnáct dní po zhlédnutí mi stále běhá mráz po zádech. A to jsem si říkala, jestli jsem s tím umístěním do Top 10 příliš nespěchala. Vůbec ne! Něco tak syrového, drsného, a přesto zcela uvěřitelného jsem ještě neviděla. Jokinenova Intimní past mě o jeho režisérských kvalitých zrovna nepřesvědčila, po tomhle se ale nemůžu dočkat, s čím na nás vyrukuje příště. Nepočítejte s tím, že si film pustíte jen jako kulisu k nějaké nudné domácí činnosti. Zcela vás totiž pohltí a nepustí ještě pěkně dlouho po tom, co dohrají závěrečné titulky. Vynikající herecké obsazení, skvělá hudba, dva příběhy plné bolesti, které mají mnoho společného, jedinečná režie. Film, po kterém je těžké vrátit se do reality - a ta už vlastně nikdy nebude stejná...

• 13.6.2013  17:44

První film z téhle detektivní série mě o její výjimečnosti příliš nepřesvědčil. Ano, norská krajina je nádherná, ale čekala jsem tam těch severských kouzel trochu víc. Vyšla z toho spíše průměrná detektivka s nepříliš sympatickým hercem v hlavní roli. Ještě že to další díly trochu napravily. :-)

• 13.6.2013  17:40

Přeslazený doják, který má tolik hluchých a nedotažených míst, až to bolí. Krásná příroda, nádhernáJessica Alba, k tomu jeden roztomilý klučík v podání Hugha Dancyho... Pro líné nedělní odpoledne klidně, ale slušela by tomu kratší stopáž. Nebylo nutné ji natahovat jen proto, aby ve filmu byla opravdu všechna žánrová klišé. :-)

• 13.6.2013  17:37

Španělské cestování v čase jsem si představovala trošku propracovanější a atmosféričtější. Nápad skvělý, zpracování ale trochu pokulhává. Zpočátku až příliš zamotané, ve druhé polovině až příliš jasné. Ale co, zhlédnutí rozhodně nelituji...

• 13.6.2013  17:32
    Nová dcera (2009)

Neurazí, nenadchne. Místy celkem atmosférická podívaná, místy neskutečná nuda. Závěr nicméně celkem povedený. Pokud filmu chcete dát šanci, nečiňte tak s českým dabingem, především tedy dabér pro malého Gattlina Griffitha je něco otřesného.

• 13.6.2013  17:29
    Neznámý (2011)

Herecké obsazení a celkové zpracování je spíš na tři hvězdičky, ale ta originální zápletka si zaslouží jednu navíc. Celou dobu jsem usilovně přemýšlela, jak z toho sakra chtějí tvůrci vybruslit, ale tohle by mě vážně nenapadlo. Pokud máte chuť na mysteriózní thriller, s Unknown rozhodně nešlápnete vedle.

• 13.6.2013  17:25
    Páteční večeře (TV seriál) (2011)

Nevím, britský humor současných seriálů mi prostě nesedne. Spousta vulgarismů, fekální humor, nechutnosti... To opravdu není nic pro mě. Ano, některé scény byly opravdu vtipné, ale nějak nedokázaly vyvážit ten zbytek odporností. Je to zbytečné, není to zábavné (pokud tedy nejste šestnáctiletý teenager) a celkově to velmi sráží dojem z jinak zajímavého nápadu na seriál. Obdobně jako u seriálu The Inbetweeners, kde také hrají Simon Bird a James Buckley, zkrátka nemůžu dát víc než tři hvězdičky...

• 13.6.2013  17:20
    The Words (2012)

Dechberoucí podívaná, která vás nenechá odejít od obrazovky. Nádherně odvyprávěné příběhy, které se navzájem prolínají, snad jen Dennis Quaid mi úplně nesednul, a proto mě i trochu mrzel ten konec s ním. Stejně mě to ale neodradilo od pěti hvězdiček, protože film je jako celek opravdu silný a velmi originální. A jako bonbónek spousta záběrů na nádherné oči Bradleyho Coopera. ;-) Rozhodně doporučuju ke zhlédnutí!

• 26.3.2013  21:04
    Zločin (TV seriál) (2011)

Po zhlédnutí obou sérií nemůžu dát nic jiného než 5 hvězdiček. Po velmi slibných úvodních dílech sice přichází trochu útlum, pár dílů bylo tak na 4 hvězdičky a vypadalo to, že se seriál zvrhne do další konspirační slátaniny, ale opak je pravdou! Konec mě naprosto ohromil. Celkové zpracování je vynikající - atmosférické, propracované prostředí, skvěle vykreslené charaktery postav. Jeden z nejlepších seriálů poslední doby. Klobouk dolů před tvůrci, někdy v budoucnu si určitě dám i původní dánskou předlohu.

• 16.3.2013  23:33

Řekněme si to upřímně - kdyby ve filmu nehrála Nicole Kidman, neštěkl by po něm ani sousedovic mopsík. Jednoduchá zápletka, děj nikterak originální, herecké výkony průměrné, ostatně jako celý film. Pustili jsme si ho s přítelem, ale po 20 minutách jsme radši šli hrát scrabble. Podívala jsem jsem se na to druhý den sama, spíš proto, že nerada nechávám filmy nedokoukané. Tři hvězdy a z toho minimálně jedna za Nicole...

• 16.2.2013  23:58
    Babovřesky (2013)

Pan Troška někde vyhrabal posledních pár drobásků na zaplacení facebookové reklamy, takže tu teď otravuje lidi se svým novým... čím vlastně? Říct filmem by bylo urážkou pro tohle umění. Je škoda, když někdo nepochopí, že už je čas skončit, a zničí tím vše dobré, co doposud udělal. Kdyby odešel do režisérského důchodu už před cca 20 lety, když dotočil Princeznu ze mlejna, měl by český národ celkem kvalitního režiséra, který se zasloužil o pár nezapomenutelných filmů, dokázal pobavit a pohladit několika pohádkami po duši. Takhle máme akorát dalšího tvůrce pro komerční Novu, který pobaví tak možná Anču z kravína, ale rozhodně ne někoho, kdo viděl pár kvalitních filmů, má trochu soudnosti a vkusu. Je mi líto, ale tohle vážně nemá obdoby.

• 9.1.2013  00:55
    Insidious (2010)

James Wan se nedokázal rozhodnout, jestli chce točit drama, horor nebo parodii na Krotitele duchů, a tak to všechno smíchal dohromady a okořenil špetkou burtnovsky laděných scén. Bohužel opravdu jen špetkou, což je neskutečná škoda - scéna s broušením drápů je jednoduše lahůdka a přidala filmu minimálně půl hvězdičky. Jinak je ale děj v první polovině příliš rozvleklý, kamera tak trochu ve stylu Paranormal Activity či REC mě moc neuchvátila a celá hororová atmosféra plná napětí je příšerně narušovaná tou dvojicí krotitelů nevím čeho. Škoda, potenciál byl obrovský, snad se příště Wan rozhodne pro jeden jediný žánr a předloží nám nikoliv jen pár lahůdkových scén v obyčejném, nudném až kýčovitém obalu, ale dokonale propracované menu!

• 10.12.2012  01:41

Naprosto zbytečný film se slibným námětem a hodně špatným zpracováním a celkovou pointou. Člověk to nechce vypnout, protože si celou dobu říká, že konec přece musí být lepší, zajímavý, že to vyváží nedokonalosti v průběhu... a ono nic. Ještě že to má tak krátkou stopáž.

• 10.12.2012  01:36

Kdybych nečetla knihu, bylo by to asi za pět. Takhle jsem ale na tomhle jinak mistrovském filmu s perfektními hereckými výkony spoustu věcí postrádala. Zejména nádherný vztah Celie a Shug, který vůbec není ve filmu zachycen - což je sice vzhledem k době vzniku pochopitelné, lesbická tematika by nejspíš v 80. letech před publikem neobstála, ale bohužel z dnešního pohledu to neskutečně sráží celkový dojem ze zfilmování jedné z nejúžasnějších knih o Afro-Američanech ve 30. letech. Mrzí mě taky změny některých pasáží, zhuštění několika různých scén do jedné a především to, že si Spielberg v tak dlouhé pasáži až moc pohrával s některými částmi knihy, aby konec odbyl tak lehce a s ohledem na Alice Walker snad až necitelně. Víc než čtyři hvězdičky zkrátka dát nemůžu.

• 19.10.2012  00:32

Tradiční animák, který se drží zajetého rodinného příběhu - ztracený pes, který hledá paničku, a zvířecí kamarádi, které po cestě posbírá a kteří mu více či méně dobrovolně pomáhají najít štěstí. Kdyby nebylo Bivoje, bylo by to za tři, ale tenhle parádně střelený křeček se svojí koulí tomu dodává potřebnou jiskru. Nakonec se docela zasmějete a rozhodně se nebudete nudit. ;-)

• 7.10.2012  02:07

Švédové zpracovali oblíbené téma poslední doby zcela nově a poměrně působivě. Film je ale příliš chladný i v momentech, které by si zaloužily trochu lidského tepla. Oskar se k Eli příliš nehodí, ačkoliv chápu, že tahle dvojice je založená na kontrastu, přece jen bych volila jiného herce.... Doporučuji nečíst ani obsah, podle mě prozrazuje až příliš!

• 7.10.2012  02:03

Zajímavý nápad, ale asi mi uniklo, co tím chtěl básník říct. Sticky Notes známe všichni, všichni je používáme, ale mám pocit, že naše životní sny, plány a cíle, na ně nepíšeme... Ačkoliv uznávám, že krátkometrážní film o papírcích popsaných nákupními seznamy a životními moudru typu "zaplatit složenky" nebo "dojít na poštu" by asi nebyl to pravé ořechové... :-)

• 7.10.2012  02:00

Tvůrci očividně nevěděli, který žánr si vybrat, a tak udělali mix rádoby krimi, erotiky a dramatu, který příliš nefunguje ani na jedné rovině. Spíše podprůměrný snímek, kterému v hodnocení pomáhají spíše detaily (u mně bodují především zelené rukavice na okně v Jillině koupelně). Ale jinak v tom příliš nehledejte a klidně si to pusťte k utírání prachu, žehlední a podobné nudné domácí činnosti. Herci (hlavně herečky) nejsou vybráni(y) zrovna nejlépe, rozlišit, co je řečeno nahlas a co má být vnitřním myšlenkovým pochodem, je prakticky nemožné, kamera je hodně odfláknutá, erotické scény ve vás vyvolají cokoliv kromě příjemného mrazení... a je to škoda... 50%

• 7.10.2012  01:45

Syrové severské drama, které si na nic nehraje, nic nepřikrášluje, nic nezjemňuje, ale žije si svým vlastním životem, který se od toho skutečného (bohužel) v ničem neliší. Dokonale napsaný scénář a skvělá režie vás provedou celý filmem tak, že ani nehlesnete, a jednotlivé zápletky se budou před vašima očima rozplétat stejně hladce a přirozeně jako saténová stuha ve vlasech, když zatáhnete za ten správný konec. Domov šedých motýlů je příběhem ne vždy vlastní vinou zpackaných životů, naděje, zarputilosti, něhy, zmatenosti i životního poznání. Skutečného motýla asi mávat křídly neuvidíte, ale díky úžasné hudbě se můžete nechat spolu s chladným severským větrem unášet i tak - padne totiž filmu stokrát líp než chlapcům jejich pyžama a pracovní overaly. Vynikající výběr herců pro vás pak už bude samozřejmostí...

• 17.9.2012  13:32

Pane Formane, co se Vám to stalo? :-( Hrůzu, kterou měl film v divákovi vyvolat, jsem pochopila až při závěrečných titulcích, pod nimiž běží Goyovy obrazy. Jinak to byla filmová hrůza od začátku do konce. Natalie Portman ukázala, že neumí hrát, kostýmy byly příšerné a nedůvěryhodné, onen časový posun dopředu řešený skokem, aniž by divákovi bylo cokoliv vysvětleno, byl cokoliv jen ne efektivní... Velké zklamání a lítost nad nevyužitým potenciálem vynikajícího námětu.

• 17.9.2012  13:23
    Pelíšky (1999)

Všeobecné hodnocení tohohle filmu mi přijde ve stylu "tak abychom tedy taky mohli říkat, že máme nějakou tu perlu v české kinematografii 90. let". Není to zábavné, těch pár vtipných scének to opravdu nezachrání, Donutil je nesnesitelný, atmosféra let 1967-8 je zde stavěna na odiv, jako kdyby šlo o něco strašně vtipného a stálo to za zopakování, protože ti lidé přece žili v úžasném světě vzájemné lásky, úcty a podpory v rodině a semknutě se navzájem bránili proti nekalým živlům v okolí. Pokud tohle hodnotíme jako náš nejlepší film, co si pak o nás svět musí myslet?!

• 17.9.2012  13:23

Nemusím Tarantina, nemusím Travoltu, nemusím mafiánské prostředí. 2,5 hodiny jsem se neskutečně nudila a marně se snažila přijít na to, proč je tenhle film sakra tak přeceňovaný. Nepodařilo se mi to... Nudné, tmavé a příliš mastné od gelu na vlasy.

• 16.9.2012  01:29

Mile britská a originální komedie, u které jsem dlouho váhala mezi 3 a 4*. Zápletka je ale až příliš absurdní, no existuje snad skupina třicátníků až čtyřicátníků, kteří by neustále řešili, jaké orientace tedy jsou a různě se promíchávali, než najdou partnera kýženého pohlaví, věku, vzhledu a sexuálních úchylek? Zkrátka tahle milá komedie byla na svůj nerealistický scénář málo ulítlá a na opravdovou komedii zase příliš romanticko-vážná.Takže je to dobrý britský průměr. I to je oproti řadě amerických filmů s takovou tématikou parádní výkon. 63%

• 12.9.2012  00:14

Ač nejsem zrovna fanoušek sci-fi žánru, tenhle film řadím do svých Top10 zcela jasně. První, co vás zaujme, je vynikající výkon malého Haleyho, který je prostě nejtalentovanějším dětským hercem všech dob! Celý příběh je úžasně vyváženou směsicí sci-fi a dramatu, zavede vás do fantastického světa, ale zároveň dojme k slzám. Možná že ten konec je trochu přemrštěný, ale mně to prostě celkový dojem z jinak dokonalého filmu pokazit nemohlo. 95%

• 12.9.2012  00:10

Bruce Willis a Haley Joel Osment v duchařském filmu, kterému se jen tak něco nevyrovná. A jejich hereckým výkonům samozřejmě také ne. Tohle je lahůdka, kterou by měli povinně zhlédnout všichni příznivci thrillerů s překvapivou pointou a perfektně propracovaným scénářem. 95%

• 12.9.2012  00:07

Úžasný mysteriózní thriller, o kterém jsem přemýšlela ještě několik týdnů po zhlédnutí. Film, na který se můžete podívat několikrát, a vždycky v něm objevíte něco dalšího, nového, skrytého... Ashton Kutcher nepatří k mým oblíbencům, ale tady podává skvělý výkon. Je to trochu podobné Londonově Tulákovi po hvězdách, ale v některých ohledech mnohem drsnější a syrovější. Snímek, který vás donutí zamyslet se nad tím, zda existuje jen jeden osud, nebo zda si vybíráme z několika možných osudových linií... nebo je všechno jenom náhoda? 95% P. S. Doporučuji nekazit si tenhle úžasný zážitek dalšíma dvěma filmy, které vznikly jako volné pokračování...