• Krátkometrážní

Rio (2011)

A mně se to líbilo. Jistě, kvality Doby ledové nebo Madagascaru to nedosahuje, a faktem také je, že moje láska k animovaným příšerkám bývá často slepá k jejich nedokonalostem, ale zase tak strašné mi to nepřišlo. Několik podařených vtípků, krásné a neokoukané prostředí Ria, barvičky, chytrá zvířátka, hloupí lidé... Osvědčená klasika. Možná si tvůrci mohli odpustit některé písničky a především nemuseli kopírovat madagascarské lemury, ale jinak to byla příjemná podívaná před spaním... :-)

Saxána a Lexikon kouzel (2011) odpad!

Horší celovečerní film jsem snad nikdy neviděla. Absolutně nechápu, co to pana Vorlíčka napadlo. Scénář je o ničem, dialogy naprosto příšerné, film je plný nelogičností (drak, který vypadá jako hroch, ředitelův druhý pár rukou, který se objeví pouze občas, hlášky typu "Podpálila jsem mu byt. Stavěl ho 6 let."). Animace je příšerná, nekoukatelná (hlavně ten čertík nebo co to bylo) a především úplně zbytečná. Hudba neposlouchatelná. Herecké výkony pod úrovní béčkových amerických krasotinek - když ve filmu podává nejlepší herecký výkon Uršula Kluková, není co dodat. Dětská herečka v hlavní roli (která sice hraje holku z 2. třídy, ale v době dokončení filmu jí bylo už 13 let!) neumí hrát ani mluvit, Bohdalová je trapná, až je vám za ní stydno, Černocká k pláči. Masky (např. Baba Jaga) nedůvěryhodné a odfláknuté. Morální poučení pro děti nulové - podle tvůrců filmu je v pořádku, když si teta Irma (analogie s IT Crowd byla asi tím nejsměšnějším na tomhle snímku) vyčaruje dvě dvojnice, aby si mohla vzít všechny nápadníky, jejichž lásku si přičarovala! Špatně vykradený Harry Potter už je jen smutnou třešničkou na pomyslném dortu - obrázky v knize, které žijí a mluví, létání na koštěti, teta Irma, kterou po kolejích veze skřítek... 0% a odpad dávám jen proto, že čsfd neumožňuje mínusové hodnocení. A pocit trapnosti, který na mě postupně dopadal už od prvních minut "filmu", mě asi jen tak neopustí.

Správci osudu (2011)

Nazvat tento film mysteriózním thrillerem bych se opravdu neodvážila, každopádně se jedná o velmi příjemnou romantickou oddechovku s nádechem tajemna, trochou napětí a snahou o sci-fi podložení, které je ale z mého pohledu způsobené spíše potřebou dodržet žánrové zařazení Dicka jako spisovatele, než skutečnou touhou tvůrců filmu po oslovení příznivců tohoto žánru. V rukou někoho jiného by Správci osudu měli poměrně velký potenciál zařadit se mezi nezapomenutelné filmy typu Butterfly effect, takto se z nich stal spíše lehce průměrný film ve stylu Abre los ojos nebo Vanilla sky, na který se sice všichni velmi ráda podívají, ale pouze jednou... a to je škoda... 70%

Tajemství kruhu (2011) (seriál)

Extrémně teenagerovský seriál s hloupými dialogy, otřesnými hereckými výkony a přiblblým scénářem. Vampire Diaries jsou celkem koukatelná věc, další seriálové zpracování L. J. Smith se už ale opravdu dělat nemělo. A navíc to má tu nejpitomější znělku všech dob. Pro děti ve věku 12 - 15 let dobrý, starším doporučuju obejít obloukem. 30%

The Fantastic Flying Books of Mr. Morris Lessmore (2011)

Povinné pro všechny knihomoly! Něco tak nádherného mohl stvořit jen někdo, kdo knihám opravdu rozumí a přistupuje k nim s neuvěřitelnou láskou a citem. A pokud znáte Čaroděje ze země Oz, užijete si to ještě o kapku více.

Tintinova dobrodružství (2011)

Film jako takový je maximálně na dvě hvězdičky. Postavy jsou krajně nesympatické, Tintin vypadá jak desetiletý kluk, ani ten pes vás nechytne za srdce. Dobrodružné to sice je až až, jenže já si tak nudila a poslední půlhodinu už jsem spíš přetrpěla. Podařené vtipy by se nechaly spočítat na prstech jedné ruky. Celé je to zvláštně sterilní, odlidštěné. Třetí hvězdičku přidávám jen za naprosto jedinečnou animaci, minimálně půlku filmu jsem měla pocit, že se dívám na hraný film.

T is for Toilet (2011)

Kdyby to bylo animované nebo dokonce hrané, nestálo by to za nic a jen by se to zařadilo do plejády nudných a zbytečných teenagerovských horůrků, kde hlavně musí stříkat krev. Ale ta plastelína tomu dodává zvláštní kouzlo, kterému se prostě nedá odolat. Opravdu jsem se pobavila, je to morbidní, ale je to tak.

Up All Night (2011) (seriál)

Průměrný sitcom, jakých najdete desítky. Hvězdička dolů za nejnesympatištější herečku roku Christinu Applegate - tahle holka fakt zkazí každou srandu.

Wilfred (2011) (seriál)

Někdy to snad zkusím ještě jednou, po požití většího množství alkoholických nápojů nebo snad spíš zelené rostlinky zamotané v papírku... jinak to totiž asi pochopit nejde... Elijah hraje skvěle, o tom žádná, ale jinak je to takový ještě pitomější Donnie Darko- a to opravdu není můj šálek čaje. 30%

Zajatci předměstí (2011) (seriál)

Mezi sitcomy posledních let zaujímá tenhle počin docela vysokou příčku. Nechybí samozřejmě přeslazené scény a morální poučení v každém díle, ale jinak je to vtipné, má to spád a život v amerických stereotypních předměstích to vykresluje opravdu dokonale. Takže za mě 70%.