• Krátkometrážní

Mystery Girls (2014) (seriál)

Někdy je trapnost prostě jen trapnost, jindy u vás vyvolává nekontrolovatelné záchvaty smíchu. A právě to je případ Mystery Girls. Vzkřísit někdejší (z dnešního pohledu dost chatrnou) slávu Beverly Hills se Tori and Jennie už nepovede, to je myslím všem jasné, ale tohle je opravdu sebemrskačský triumf. :-D

Babovřesky (2013)

Pan Troška někde vyhrabal posledních pár drobásků na zaplacení facebookové reklamy, takže tu teď otravuje lidi se svým novým... čím vlastně? Říct filmem by bylo urážkou pro tohle umění. Je škoda, když někdo nepochopí, že už je čas skončit, a zničí tím vše dobré, co doposud udělal. Kdyby odešel do režisérského důchodu už před cca 20 lety, když dotočil Princeznu ze mlejna, měl by český národ celkem kvalitního režiséra, který se zasloužil o pár nezapomenutelných filmů, dokázal pobavit a pohladit několika pohádkami po duši. Takhle máme akorát dalšího tvůrce pro komerční Novu, který pobaví tak možná Anču z kravína, ale rozhodně ne někoho, kdo viděl pár kvalitních filmů, má trochu soudnosti a vkusu. Je mi líto, ale tohle vážně nemá obdoby.

Bezpečný přístav (2013)

Ačkoliv jsem podle traileru čekala trochu víc napětí, byla jsem celou druhou polovinu filmu přesvědčená o tom, že se jedná o průměrnou, tříhvězdičkovou, ale přesto vlastně celkem příjemnou podívanou. Ani extrémně pomalé tempo mi tady nějak nevadilo. Ale pak přišel jeden z nejpitomějších konců, který znám. Snahou změnit na poslední chvíli žánr to tvůrci úplně zazdili a já opravdu nemůžu jít s hodnocením výš. Za mě jedno z největších letošních zklamání.

Brooklyn 99 (2013) (seriál)

Místy neskutečně trapné a dětinské, místy celkem fajn. Tomuhle seriálu musí dát člověk pár dílů na rozjezd, pokud ho po pilotu nechce rovnou hodit mezi odpad. Ne že by se pak konal nějaký extra zázrak, ale koukatelné to je.

Elysium (2013)

Tak zase jednou vybíral film přítel... :-) Kamera je skvělá, příběh mizerný, scénář děravý. Ani ta zakomponovaná lovestory a rádoby dojemný konec mě nechytli za srdce. 40%

Goldbergovi (2013) (seriál)

Ano, je to stejně tristní jako celý plakát. K tomu snad není co dodat.

Hannibal (2013) (seriál)

Po zhlédnutí celé první série jsem velmi mile překvapena - zatím opravdu silné 4,5*. Největším tahounem seriálu je samozřejmě Mads Mikkelsen, který je sám o sobě na plné hodnocení. Jenže to by první dva díly nesměly být tak utahané a musel by se v nich člověk rychleji orientovat. Vydržela jsem vlastně jen kvůli tomu Madsovi, ale jsem za to opravdu ráda. Ještě by to chtělo ubrat trochu té psychelie, protože tohle zkombinovat s Hannibalovou chladknokrevností, manipulativností a zrůdností je moc i pro silné povahy. Konec první série mě opravdu navnadil na další pokračování, už se nemůžu dočkat. Jinak po American Horror Story je tohle další obrovské překvapení v produkci amerických seriálů. Jen tak dál.

Hemlock Grove (2013) (seriál)

Nuda a šeď. Celý tenhle seriál by se nechal vtěsnat do jednoho až dvou dílů, tak chabý je děj. Horor to není ani omylem a snaha udělat seriál o vlkodlacích a upírech jinak se vůbec nepovedla. Na své si tak nepřijde nikdo, ani fanoušci hororového žánru, ani fanoušci upírů a další havěti. Vampire Diaries jsou oproti tomuhle skvost kinematografie - mají alespoň slušné zpracování, celkem uvěřitelné herce a hlavně (!!!) si nehrají na nic jiného než na seriál o nadpřirozených bytostech. Tady ale divák podle žánrového zařazení čeká něco úplně jiného, než co mu je nakonec naservírováno. A lahůdka Hannibala Lectera to tedy v žádném případě není. 40%

Millerovi (2013) (seriál)

Zatím to vypadá na průměrnou sitcomovou záležitost, která neurazí, ani nenadchne. Uvidíme, s čím přijdou další díly.

Takoví jsme (2013)

Na tenhle film jsem se podle traileru opravdu těšila. Což o to, atmosféru z traileru si film zachoval po celou dobu, i ten vizuál byl celkem povedený. Scénář je ovšem děravější než cedník z roku raz dva; hraje si na něco smysluplnějšího, hlubšího, intelektuálního, ale vůbec tomu tak není. Film nemá pointu, nemá vlastně ani pořádný děj, protože člověk už po prvních pěti minutách ví, co že se to kolem té divné rodiny vlastně děje, a pak už jen tupě zírá a čeká nekonečně dlouho, až nám to herci a režisér konečně naservírují. A ten konec? Škoda mluvit, ale nic filozofického bych v tom opravdu nehledala. Veliké zklamání.