Odnikud (2017)

4.5* Poslední třetina (třetí kapitola) nedosahuje síly předešlých dvou. Jinak je to ale skvělá filmařina a vynikající Diane.

4 bloky (2017) (seriál)

Skvělá atmosférická berlínská krimi. Dal jsem celou sérii skoro na jeden zátah. Stylizace/kamera/barvy mají zpočátku dost televizní feeling, ale to mohlo být jen mou verzí, brzy jsem to přestal vnímat. Netuším, nakolik se prostředí libanonských a motorkářských klanů v Berlíně odráží v realitě, ale skoro nikdy mi příběh a chování postav nepřišlo příliš přitažené za vlasy. Závěr zpětně poměrně očekávaný, i tak ale dost silný. Soundtrack se mi trefil do vkusu. 9*/10*

Čarodějnice (2015)

3,5* Skvělý atmo, skvělí herci, ale místy jakoby tomu trochu docházel dech. Velký plus za to, že to nemá laciný lekačky a další "klasický" hororový prvky. Víc takových, prosím.

Červená želva (2016)

Krásná animace bez silného příběhu. Mohlo by to mít půlhodinu, a fungovalo by to stejně.

Metropolis (1927)

Moje vysoké hodnocení je velmi ovlivněno tím, že jsem snímek viděl v restaurované verzi na velkém plátně, za skvělého hudebního doprovodu projektu FORMA. Celou první třetinu filmu jsem si musel zvykat na styl a formu, na kterou už dnešní divák není vůbec zvyklý (extrémní expresivita herců, přehrávání, statická "obrazová" kompozice záběrů atd). Od druhé poloviny a zvláště v závěru dostane vyprávění ale velký spád a dramatičnost. Zároveň opět hlavně díky trefnému živému doprovodu kapely jsem se hodně bavil na místech, kde to tvůrci neplánovali (honičku Rotwanga s Marií v katakombách si budu pamatovat ještě dlouho). Must-see, ale bez hudby by to bylo tak o hvězdu až dvě méně.

Červená (2017)

Naprosto subjektivních 5* ovlivněných protagonistkou - Soňa Červená je pro mě neuvěřitelnou osobností. Samotný dokument možná mohl místy jít i do větších podrobností, ale paní Červená si to zřejmě nepřála.

Zero (2015)

Nejbizarnější snímek letošních Varů. Jen doufám že to opravdu nebylo myšleno tak na vážňáka ekoteroristicky, jak to na první pohled vypadá... [KVIFF 2015]

David (2015)

Myslím, že by David snesl i poloviční stopáž. Kamera, hudba a Patrik Holubář parádní. [KVIFF 2015]

Klub (2015)

Dost zajímavá záležitost, natočená jakoby přes modrošedý filtr, který vytváří zdání nevlídna, chladna, a ponurosti. Závěr filmu byl drsnou tečkou mezi oči všem knězům z 'klubu'... [KVIFF 2015]