Naboř a ujeď (2012)

Plný klišé.... Napravenej gangster jede kvůli své nové holce do města, kde ho čeká odplata za jeho minulost, do toho se zaplete bejvalej tý jeho, kterej ho nechá sledovat svým bráchou - teplým policajtem. Je to celkem svěží, dialogy jsou doopravdy překvapivý a chytrý i zábavný zárověň. Je to malý film spíchnutý horkou jehlou, ale je milé, že se někdo pustí do takhle ujeté blbosti pro zábavu. No a ten vtípek alá Jáchyme hoď ho do stroje.......dost nuda :) ).

Na doraz (2010)

Přečetl jsem si pár komentářů a musím říct, že na každém šprochu pravda je. Downey hraje Downeyho. Jako "sjetej" přesvědčil. Zach je naprosto úchvatnej a potvrzuje, že si zaslouží konečně pořádně zneužít, třeba ve vypalovačce od Coenů. Dost bylo totálních tydýtů. Je vyšší level. Scéna s R. McBridem je dost kontroverzní, až trapná a zachází do absurdna. Scéna kde si ho Ethan honí v autě, není dobrá ani do bonusů na DVD. Začátek je naprosto klišovitě nezajímavej a film se rozjíždí se až na záchodech před motelem, výbornou scénou kdy manželka trenérovi oznamuje, že se sním chce rozvést. A to na plný koule až do překousnutí pupeční šňůry medvědem. Hlášek je tu mraky..."Píte? Nablil jsem ti do rány." Skvělý záběry, příjemná a všudypřítomně vhodně doplňující muzika. Dobře jsem se bavil, pětkrát explodoval smíchy, to se zas tak často nestává..........Zach mě tu bavil víc než celá banda z HANGOVER.

Na hraně zítřka (2014)

Zachraňte vojína Cage. Na Blockbooster celkem vtipné a nad věcí. Ten japonskej motiv je tam otisklej moc pěkně. Akorát se nemůžu zbavit dojmu, že by mě to v asijské produkci bavilo víc. Na mě moc soft. Prostě Cruise je měkej a jakmile se někde objeví v roli spásu přinášejícího hrdiny, nějak nabývám dojmu, že jsem to už někdy viděl. A v EOT je to hlavní náplní. Hou. Po hodině celá atmosféra stále houstne a ač je to samá logická díra, často žasnu nad plynulostí děje a ty nesmyslný kravinku kolem beru. Závěr je čistá holomajzna. Ač temná a bez šaškáren, však holomajzna. Četa J na scénu. Ten dělá to a ten zas tohle a všichni dohromady zachráníme svět. Taková chytřejší hvězdná pěchota. S dobrý scénářem a skvělými ač nepřehlednými efekty. No a jak to skončí? Při nejhorším natočí dvojku. Teda spíš Prequel.

Na mušce - Desperate Times (2019) (epizoda)

Ještě díl vydržím, ale na konci budu opět shovívavější. Už to začíná mít obrysy klasičtější postavé kriminálky, bez zbytečným cliffhangerů a motivace se nám začínají stávat konkrétnější a psychopatie se mění na touhu o sdílení. Kumšt je jako hovado. Snad první evropský seriál, kterej vypadá strašně skvěle. Po vizuální stránce...minimálně.

Na mušce - Don't Get Eaten (2022) (epizoda)

Když to člověk nebere příliš osobně, tak to vlastně působí i mile. Nell a její Jechus Trans haluz jsou moc cute. Eve jako detektiv je čím dál tím víc nudná a ten její šamster je fakt trapnej a chemie mezi nimi je stejná jako v eko zemědělství... ano takřka nulová. První díl byl daleko horší.

Na mušce - Don't I Know You? (2018) (epizoda)

Jak jsem si si myslel, než tým netým přijel do Berlína, celkmen nic moc....po té se to začalo vyostřovat.SPOILER "Jo, ano maličkej, tatínek ti umře." Hodně hustý, né nečekany, spíš jako nevyhnutelný. Jodie má nějaké zajímavé úmysly a myslím si, že i ta holčička se zmrzlinou na začátku a rozpuštěné vlasy ženy, s tím mají co dočinění, matka, sestra...uvidíme. Ta její dějová linka je divná až moc.

Na mušce - Do You Know How to Dispose of a Body? (2019) (epizoda)

Moment překvapení jsme si odbyli s 1. sérií, teď už půjde do tuhýho. Opírání se o krásné záběry z různých koutů Evropy a neuvěřitelný výkon Jodie Comer, jenže první díl se snaží vymotat z celého zbytečného clifhangeru závěru 1. řady a zatím navíc nemá.

Na mušce - God, I'm Tired (2018) (epizoda)

Pád pokračuje. Původní nadšení drželo můj zájem dost dlouho mimo u můj racionální úsudek. Všechny silné postavy jsou tu ženy. A chlapy jsou jen ufňukaní párdové, kteří stejně brzo zdechnou.... Hezky to ty ženské autorky dnes mají. Druhá série je výzva, ale musí mít i jiné motivace a záměry než ta první. Jinak to vybouchne.

Na mušce - I Don’t Want to Be Free (2018) (epizoda)

Tak a teď to celý padlo, a vrátilo se to do průměru, ale pořád jsem tou celkem lacinou hrou kočky a myši celkem uchvácen. Stahuji jen jednu hvězdu a to prakticky jen kvůli tomu debilnímu konci. Trošku mě to zamotávání sere. A doufám, že postava Bodnia chcípně nějak trapně, jako že na infarkt, nebo se s ním utrhne výtah, protože je už jen otravnej a trapnej.

Na mušce - I Have a Thing About Bathrooms (2018) (epizoda)

Taková slabší pětka, ale už se vezu. Linka s tajnou organizací mě trochu sere, snad se z toho nestane "britskej Blindspot". Navíc jsem tu snad poprvé oběvil náznaky komedie, hodně hořké, až se mi zavíraj oči a scvrkává se jazyk.