Na mušce - Série 1 (2018) (série)

Kurva, tohle je skvělý. Všechno správně a ještě něco navíc. Je mi jasný, že pár dalších dúlů bude strop a už teď se ví, že bude 2. sérka, takže čekám finále, které bude asi zbytečně natažený a s patřičným klifákem.....ale tohle je na první dojem, zatím to nejlepší co jsem ve 2018 viděl. Jedna z nejslabších pětek které mezi seriály mám, ale proč né, že jo. Za to nadšení s jakým se tvůrci pustili do renesance žánru a nejvyšší televitní úrovni se musí ocenit.

Na mušce - Smell Ya Later (2019) (epizoda)

Za vytvrvalost. Příběh se začíná nenápadně přibližovat klasickému vyšetřování alá Hanibal. Já se bavím. Tempo možná pro někoho ochabne, ale mě to vynahrazuje výtečný soundtrack a zábavnější forma dialogů. To jak si Eve začíná uvědomovat co je vlastně zač, je dost komický.

Na mušce - Sorry Baby (2018) (epizoda)

Už to jede.... a asi se to jen tak nezastaví...ty deaily. Obraz havrna a vhned v dalším záběru třičko s hejnem vram? A ta Frankova matka, kurva...nad tímhle fakt někdo přemýšlel. Tu preciznost a vyladěné detaily miluji.

Na mušce - Take Me to the Hole! (2018) (epizoda)

Poslední epizoda za plnej, aniž by si to výrazně zasloužila, od teď budu hodně přísnej. Protože to začíná být dlouho, na to jak je to předvídatelný. Jodie ovšem top.

Na mušce - The Hungry Caterpillar (2019) (epizoda)

Opačnej efekt, než v 1. řadě. A takřka na stejným místě. Tady je to poslední díl, kterej může dostat jen 4 hvězdy, pokud bude stejně dobrej. Zatím to celé stojí na Oxaně a jsem zvědavej, jestli to skončí, protože nejde to táhnout celou sérii na hon mezi dvěma ujetejma pseudolesbičkama. Tedy pokud s tím nechtěj po 2. sérii seknout. A navíc to má v rukou ženská.

Na mušce - Wide Awake (2019) (epizoda)

Vyústění některých situací jsem ani nečekal, o to větší váhu pro mě mají. Proto, některé hluché scény v tomto dílu toleruji, aniž by čekal, že mi jejich samoúčelnost vysvětlí. Jinak je to top díl. Takový vrcholek pyramídy. tak ten zbývající sešup nebude snad úplně debilní.

Napoleon Dynamit (2004)

Samozřejmě, že toto vele kultovní dílo se nedá vstřebat každým hned na posezení...roztodivnost celého příběhu je potřeba rozchodit. Všechny ty postavy jsou naprosto geniální a mimozemské, ale i přes jejich abnormálnost, se mi zdají víc uvěřitelné a upřímné než většina karamelek a cukerínu z rádoby fundovaných středoškolských komedií. Hederův debut je legendární svízelná pakárna o všednosti pošahanství.

Narcos (2015) (seriál)

Latinská propozice je v této nové krimi senzaci výsostně žádoucí, účelná, a krutiprdková. Svěřit tento ze začátku nenápadný projekt do rukou režiséra a praktický celého tvůrčího tým Elitní jednotky je na zatleskání. když už točit o Escobarovi, tak s někým kdo má k tomu vztah...takový ten latýno....Chápe to? Pilot je parádní a skvěle vábí na další sledování. První Netflix Pilot, který mě moc, moc, bavil. Díly následující, lehce ubírají na dynamičnosti a dost razantně zvolňují tempo, tedy spíše ho nezvyšují. Tak jak Narcos začalo se potácí i v první půlce. Vztahy a postavy se dostávají do poloh, které jsou zajímavé, jindy otravné, ale s žádnou postavou nic nesdílím. To čeho si na seriálu vážím je režijní vedení a chuť zachovat životopisné reálie. Tu a tam se vyskytne detail, který nechápu, třeba akrylový portrét Moura aka Escobara ve dvou 2 vteřinových záběrech, ale nechme to kokaiňovi. Úroveň se zatím daří zachovat hódně vysoko, především díky režijnímu vedení a zajímavém castingu.

Národ Z (2014) (seriál)

Walking Bad. Jasný důkaz toho, že když je něco v kurzu, ujme se i to co by bez pop hysterie nemělo vůbec šanci.