BANGER. (2022)

Technicky je film výborný, dialogy a postavy jsou cool a výborně zahraný, ale scénář je Perníková věž bez nadsázky.

Banshee (2013) (seriál)

Allan Ball po třetí do černého. A zase v hlavní roli morbidita, smrt a explicitní sex a násilí. Tentokrát krutě béčkové. Banshee je zapadlé město, které po náhlém úmrtí svého šerifa, čeká na příjezd nového. Lukase Wooda. Ten však zařve dřív, než ho někdo stačí ve městě přivítat. Novým šerifem se přesto stane. Stejný jméno, jinej ksicht. Ksicht chapíka, kterej se po 15 letech opouští vezeňskou celu, aby našel ztracenou lásku a diamanty v hodnotě deseti míčů v americkejch dolarech. Všechno je, ale trošku jinak a zoufalý situace si žádají zoufalé činy. Tak jak jinak. To by jsme se asi na seriály tolika netěšily, kdyby byli jen o seriozních lidech a správných rozhodnutích. Navíc se tu objevujou, jak je Ballovým zvykem, dost bizardní postavičky. Ukrajinská mafie, asijská it transka, bejvalej boxer, bejvalej amish, kterej vládne městu spanilostí Montgomeryho Burnse, dokonce i pana Smitherse se dokčáte a další a další. První série má odpich a opravdu se s ničím nemaže, místy i přivírám oči. Vykonstruované seriálové vaty tu prozatím moc není. A takové ty nudné nutné dějové linky, mi v podání realizačního týmu tvůrčí skupiny Cinemax, nepřijdou ani tak nudné, spíš nutné, ale určitě nevadí tak jako v 1. - 3. řadě Breaking Bad. Každopádně drsná akční podívaná se spoustou akce a špatných rozhodnutí. Takovej drsnější Justifield. První sérku jsem dal během dvou dnů.Zatím poctivých 85% Ta druhá stojí v kramflecích snad ještě pevněji, než ta první. Nové postavičky jsou snad ještě bizardnější a celé se to zamotává a zamotává. Válka mezi Amishi a indiány je vážně úchvatně béčková. Rozhodně smysluplné pokračování. Druhá sérka ví kdy zatlačit držkou na pilu. Ví kdy naopak zpomalit a hrát srdceryvně tak, aby jsem zas mohli sledovat ty brutální rvačky a navládu prachů a sexu. Bohužel i druhá série dojíždí na samoúčelnost předem dohodnuté její délky. A finále, je tak jako u její předchůdkyně, předvídatelné, natažené a tím pádem nenapínavé. A to je to, co tuhle serii zdobí víc než brutalita a olizování bradavek. Jinak by nebyl důvod držet se při hodnocení zpátky, tady je to za 90%. Hlavní záporák je mrkev. Tak kam se asi třetí série bude ubírat? Motivů si ve 2. finále nechali tvůrci dost. A věřte, že maniakální brutalita s Králíkem neskončila, ba naopak. Velký zlý indián, který živý nenávist všech neidiánských obyvatel toho prapodivného města, jde po všech. Proctor ani Hood nejsou vyjímkou. Některé postavy prostě musí zmizet....a to už jenom proto, aby falešnej Hood mohl šerifskou hvězdu nosti v Banshee co nejdýl. Třetí řada neuhne ani na moment, brutalita, střída ještě silnější sadismus a prapodivné figurky přichází, odchází, zůstávají...... Prostě všechno tak, aby mohl tenhle béčkoskvost bavit co nejdýl. S03 za 93%. Tohle nemůže skončit jináč, než Hoodovou smrtí. A věřte, že tenhle parchant jen tak nechcípne. Finálová nálož brutality od Cinemaxu, je úplně, ale úplně jiná, než její předchůdkyně. Atmosféra je ukníkaná a taková vyčpělá, všichni jsou zlomený, nebo na prahu sebezničení, jsme v půlce a zatím čekám, kdy kurva dostane ty nekočný koule. Tohle neni jen tak. Ticho před tornádem pěstí, kopanců, bouchaček a ničivýho šukání. Tohle zkrátka nemůžu končit uplakaně a nostalgicky, tak jak tato řada od začátku působí.

Baraka - Odysea země (1992)

Svírá mě pálivá bolest z vědomí čeho jsem součástí. Pálí mě svíravá nutkání změnit svět, tím, že měním sebe. Svírá, Pálí. Hřeje. Díky za každé mé nové ráno, pane kuřátko.

Barry (2018) (seriál)

Hader. Doprdele. KOnečne dostal prostor. Tohle je skvělý. Pátou hvětdu udělím až po obhajobě druhou sérií. Některé momenty jsou vážně ojedinělý. Dexter nesahá Barrymu ani ....nikam.

Barry - Jejda (2023) (epizoda)

Ten začátek je až nesnesitelně zatěžkanej okolnostmi, které jsme do teď a Barrym a jeho "obětmi" prožili. Jsem zvědavej, kdo všechno zařve. Tipuji Kusinoa a toho bolivijce. Barry buď epochálně vyvázne, tedy pokud pro něj tvůrci nepřichystali nejlepší smrt v dějinách televizní zábavy....

Barry - Jsi okouzlující (2023) (epizoda)

Je to jako koukat jak v mikrovlnce pomalu propukává máslový popcorn na který se tak moc těšíte...závěr lehce předvídatelný, ale k popukání geniální.

Barry - Nejlepšejší místo na zemi (2023) (epizoda)

Bože, ať se to rozjede. Tohle napínání povede buď k naprosté explozi fascinujících scén, které televize ještě nezažila, nebo se to utopí v lítosti a sebehaně. Ale věřím, že takový závěr jako u Banshee si pro nás tvůrci nepřipravili. Ještě jednu fňukací a rozvleklou epizodu dám, ale od čtyřky už to musí lítat, praskat, cákat a smrdět.

Barry - Odpouštím Jeffovi (2022) (epizoda)

Tak moc jsem se těšil, až jsem se přistihl jak u úvodního dílu třetí série odhaluji možné zápletky. Tak schválně. Gene začne hrát v seriálu se Sally a bude to mít velký úspěch. A asistentka Natalie si u Barryho objedná vraždu Sally.