Super 8 (2011)

Profláknutý, zbytečný, rodinný film o mimozemšťanovi, který se chce dostat domů(neboli E.T. Mimozemšťan 2).Myslím, že nejen já, ale i ostatní jsme od Super 8 čekali mnohem, mnohem víc.Akcí bylo docela málo a když už se sem tam nějaká objevila tak to bylo obvyklé ničení a zabíjení.Že se film odehráva v roce 1979 jsem zjistil až před chvílí v recenzi, ale je to jedna z mála věcí, která dává tomuto filmu +..Typuju, že takhle nějak dopadnou nový Transformeři :/.Chtělo by to něco nového pánové(Spielberg, Abrams atd..).

Jumper (2008)

Byl jsem docela mile překvapen.Samozřejmě film působí na každého jinak a na mě, 14 letého kluka docela pozitivně.Naštěstí má Jumper jen 85 minut a tak až na pár nudných scén je v docela rychlém tempu, ale bohužel výborný nápad končí jen efektními akcemi.Snad se Liman polepší a ukáže nám ve dvojce, že Agent bez minulosti nebyla jen náhoda :).

Podraz (1973)

Na tenhle film jsem se ohromně těšil.Už jenom podle hodnocení tady na čsfd jsem si myslel že to bude skvělý film..bohužel jsem se mýlil.., byl FANTASTICKÝ.Režie, herci, scénář, hudba..to vše bylo tak výborné, až jsem tomu nechtěl věřit a k tomu nečekaný podraz..co víc si může člověk přát :).

Pán prstenů: Společenstvo Prstenu (2001)

Osobně moc fantasy filmy nemusím, protože existuje hodně málo výborných filmů na tento žánr.Samozdřejmě se najdou filmy, o kterých by se dalo říct že jsou DOBRÉ, ale takové najdeme v každém žánru.Proto jsem doufal, že aspoň Pán Prstenů bude výjimka.Musím říct, že po přečtení knihy jsem si myslel že film zapadne do dalších ,,průměráků'', navíc Peter Jackson a fantasy ?..Ale už po úvodních slovech Galadriel jsem věděl, že tohle bude něco vyjímečného... Pán Prstenů je skvěle natočený film s fantastickou hudbou a neuvěřitelnými triky.Když nám kamera z vrtulníku ukazuje Novozélandskou krajinu, nepřál jsem si nic jiného, než se tam jet podívat.Jednička má nejméně bitev, takže je více času na vše ostatní a to se mi líbí.Začíná to takovou pohodičkou v úžasně udělaném Kraji, poté přijde útěk před přízraky, kde dělám rekordy v zadržování dechu a Morie(oni si taky vzpomněli na trpaslíky ?) kde přijdou o Gandalfa.To vše končí malou, ale grandiózní bitvou na konci, kde se Společenstvo rozpadne.Film má výborné herecké obsazení.Ani jednu z postav si nedokážu představit, že by jí hrál někdo jiný... Pane Jacksone..DĚKUJI.