Nejsledovanější žánry / typy / původy

• Animovaný
  • Komedie

Recenze (1 450)

plakát

Project Wolf Hunting (2022)

Jestli jste si někdy mysleli, že se ve svých filmech Korejci v rámci brutality utrhli ze řetězů, tak to jste nebyli svědky tohoto šíleného splatteru. Film Project Wolf Hunting spatřil světlo světa zničehonic, vůbec jsem o tomto chystaném snímku nic předem nevěděl. Režisér moc zkušeností doposud nemá, ale s tímto se zviditelnil...A to přímo obřím způsobem...Přirovnání ke Con Air má něco do sebe, akorát místo letadla zde máme loď. První polovina filmu se nese v tradičnějších vodách, kdy zločinci přeberou velení nad lodí, kterou mají být dopraveni policejní eskortou zpátky do Koreje. Dojde na kvalitní přestřelky, celkově tempo film nabídne víc než slušné. Ale co nám tvůrci přichystají jako twist do druhé půlky? Korejského laboratorně upraveného Terminátora, neskutečně našlapanou mašinu na zabíjení , která se s ničím a nikým nemaže. Krve tam od té chvíle vyteklo pár kamionů, končetiny létaly na všechny myslitelné světové strany, postavy umíraly jako na běžícím páse (takové škrtání charakterů jsem dlouho nezažil). Čert vem příběh, o tom to vůbec není. Chytře otevřený konec. Chci další díl, kde se o těchto lidských experimentech dozvíme víc. Kladné překvapení po všech směrech. Za mě 8/10

Barbar (2022)

To co bylo? :D Doporučuji si před zhlédnutím o filmu nezjišťovat, protože takové kvantum zvratů jsem nečekal. Film je rozdělen na tři pomyslné kapitoly. Z nich jednoznačně vychází jako vítěz číslo 1...Ono dát do kombinace zapadlý barák v hnusné části Detroitu a Billa Skarsgaarda, to už i na papíře vypadá slušně. Atmosféru v této části filmu jsem si užíval plnými doušky..A ten twist na konci se mnou zamával, jako kdybych byl nějaká hadrová panenka. Bohužel, tempo nevydrží. S nástupem Justina Longa začal film malinko ztrácet na atraktivitě. A hlavně se snažil jakýmkoli možným způsobem diváka šokovat. Nechci znít nějak zaujatě, ale ke konci to žánrově spadlo spíše až do nějaké grotesky. A samotný konec tomu nasadil korunku. Kdyby se to drželo čistě hororového aspektu z první třetiny, užil bych si to více. Za mě 6/10

plakát

Na západní frontě klid (2022)

Dost jsem se těšil, jak se s filmovou verzí dnes již legendární knížky od Remarqua popasují Němci, přecejen je to jejich národní poklad. Po zhlédnutí mohu s čistým svědomím konstatovat, že po technické stránce se nic vytknout nedá. Na evropské poměry tučný rozpočet v tom bezpochyby vidět je, válečné scény, až jich moc není, vypadají velkolepě a honosně (hlavně scéna s francouzskými tanky, tam se člověku při tom infernu tajil až samotný dech). Na druhou stranu, kniha sází zejména na kvalitní a do posledního detailu propracovaný příběh. Povedlo se tento aspekt bez sebemenšího zaváhání převést na televizní obrazovku? Docela ano, ale upřímně mě zamrzelo, kolik situací z knihy se v adaptaci neobjevilo (třeba na výcvik s instruktorem Himmestossem se úplně zapomnělo), působí to místy dost neuceleně...jednoduše se ty skoky z jednoho místa na druhé v důsledku jeví spíše vynuceným dojmem. V jednotlivých momentech to nabídne emocionálně silné chvíle (smrt Katczinského, úplný závěr Paula atd.), to nepopírám, ale jako celek to ne vždy funguje tak, jak si autoři nejspíše představovali na papíře. I tak mohu doporučit, ono moc filmů z této černé etapy lidstva natočeno doposud není. Ale pro informaci...Ve srovnání s 1917 od Mendese tomu něco málo chybí. Za mě dávám silných 7/10

plakát

Criminal: Velká Británie - Série 2 (2020) (série)

Druhá série se poučila se svých chyb a nabídla naprosto delikátní podívanou ve všech ohledech. Každý příběh je okořeněný poctivou dávkou zvratů (zejména díl 2 a 4 jsou u mě na čistých 10/10). Je až k nevíře, jak dokáží filmaři na poli pouhých 40 minut vytvořit tak komplexní zápletku narvanou skrz naskrz emocemi (a to se, dámy a pánové, vše odehrává v jedné výslechové místnosti). A k tomu všemu sympatické obsazení celého detektivního týmu. Jo, tady chci třetí sérii. A to hned! HIDDEN GEM na Netflixu! 9/10 P.S. Pokud po tomto galapředstavení Kita Harringtona v díle číslo 2 bude někdo zpochybňovat i nadále jeho herecké nadání, tak už fakt nevím, co si mám o dotyčném člověku myslet. A Kunal Nayyar mi se svým ztvárněním vraha absolutně vytřel zrak :O

Víly z Inisherinu (2022)

Martin McDonagh umí lépe. Dokázal to již v mnoha předchozích filmech, pro příklad musím zmínit všude omílané V Bruggách. To totiž též sází na hlavní duo Farrell a Gleeson, ale tam vše šlape jak švýcarské hodinky. Nevím proč, ale nedokázal jsem se do jeho nejnovějšího počinu naplno ponořit. Jasně, o hereckých výkonech nemá cenu polemizovat, oba hrají na Oskara, ve vedlejší roli k tomu všemu září Keoghan. Ale to pomalé tempo místy film potápělo ke dnu. Nechápejte mě špatně, já si dokážu užít filmy, kde se sází zejména na budování atmosféry a nikam se nepospíchá, ale tady to dosáhlo pomyslného extrému. Jako pozitiva bych mohl vypíchnout krásně nasnímanou přírodu britského ostrůvku. Dále pro McDonagha tak typický černý humor (celý nápad s uřezáváním prstů, na to člověk moc často nenatrefí). Ale jak říkám, McDonaghův standard je k dnešnímu dni nastavený na odlišnou kvalitativní úroveň. Za mě dávám 6,5/10

plakát

Criminal: Velká Británie - Danielle (2020) (epizoda)

To je tak, když máte původně dobré úmysly, ale vaše počínání dopadne nejhůře možně. Druhá řada nabízí konzistentnější podívanou. To britské osazenstvo jsem si za dvě řady nesmírně oblíbil. 8/10

plakát

Criminal: Velká Británie - Alex (2020) (epizoda)

A pak že Kit Harrington neumí hrát! Už jeho 5minutový monolog z úvodu dílu mě utvrdil v tom, jaký talent to je! Výborně zpracované téma nařčení ze znásilnění se silným závěrem. Za mě 9/10

plakát

Criminal: Velká Británie - Julia (2020) (epizoda)

Ten příběhový zvrat mě dostal :D Z nevinně vyhlížejícího dílu se stala poctivá filmařina s kvalitními dialogy. Za mě 8,5/10

Známí neznámí (2021)

Koncept, který je za poslední roky mnohokrát omílán dokola (už dosti nezdravým tempem za mě). Na druhou stranu, zajímalo mě, jak se s tím Česko v koprodukci se Slovenskem popere. Scénář asi nemá moc čím překvapit, člověk tuší, co přijde v dalším momentě. Ale užíval jsem si zejména Martina Hoffmana. Jeho bezchybný výkon vynesl samotný film k solidnější sedmičce, co se týče hodnocení. Má to cenu vidět (i s přihlédnutím k faktu, že se děj odehrává časově těsně před Novým rokem). Doporučuji. Za mě 7/10

plakát

Království zombie: Ashin ze severu (2021)

Film s podtitulkem Ashin ze severu pojednává o postavě, jež se objevila na konci druhé řady v rámci obřího cliffhangeru. Narozdíl od seriálu se celovečerní film nese v komornějším tempu, ani té akce se zde moc nenajde (kromě jedné solidnější rubačky s lukem). Na druhou stranu, emoce převážně fungují, to provtně nepochopitelné počínání hlavní postavy na konci vlastně i pochopíte. Uvidíme, co dalšího nám tento nekompromisní svět přichystá. Těším se :) Za mě dostává Ashin 6,5/10