Kick-Ass (2010)

Trailery mi moc neřekli, ale dal jsem na zdejší hodnocení. Prvních 15-20 minut jsem myslel, že jde o nepovedený klon Prciček, ale v momentě, kdy se první nůž zabodnul do pobřišnice, se film naprosto zlomil. Akce doprovázená dokonalým soundtrackem, prolitá dostatečným množstvím krve a efektů mi naprosto vyrazila dech a film jsem dokoukal bez mrknutí oka. 5/5

Dantovské peklo (2010)

Hru jsem nehrál. Od animáku jsem čekal hodně a dostal mnohem více. Odveršované peklo bylo neuvěřitelné. Důvod proč nedám hvězdičku navíc je délka. Přišlo mi to moc uspěchané. Jinak nádhera. Takhle zvizualizované Peklo jsem ještě neviděl. A ano, asi takhle jsem si ho vždy představoval. Až na Lucifera teda :)

Casshern: První samuraj nového věku (2004)

Tohle mě dostalo. Ne ztrhlo, ale dostalo. Takovýhle mix jsem snad ještě naservírovaný neměl. Krásné japonské sci-fi propletené zamyšlením nad lidským údělem a životem. Melancholie, smutek, život, boj o sebe sama, lidský život, lidskost, lidstvo. Tenhle film se vám dostane pod kůži a vysaje vás do sucha. V doprovodu se silným soundtrackem nemáte šanci po zkončení filmu myslet racionálně a o reálném světě, ale budete si v mysli promítat co že tu na tom světě vlastně děláte a jací jsme. Dal bych 5 hvězdiček nebýt některých utahaných (zbytečně) dialogů.

Nezastavitelný (2010)

8/10. První polovinu filmu jsem nevěděl, jak že to vlastně dopadne. Ale druhá půlka filmu byla už jen vláčné čekání na konec. Jinak supr zpracování a kamera. Jinak ale ničím neokořeněný vyždímaný koncept.

Red (2010)

MUHEHE! Na začátku filmu jsem si říkal "jak to může souviset s popisem filmu"? A najednou BUM! a už jsem se vezl. Perfektně jsem se pobavil. "Dědky" perfektně doplnil skvělý Karl Urban. Akčí akce, dechberoucí soundtrack, prostě Husté! 8/10

District 9 (2009)

Syrové a kruté, napínavé a zábavné. U tohoto filmu jsem notnou chvíli ani nedýchal a to nemluvím o tom, že jsem jej od začátku do konce zkouknul napjatej jak struna. Blomkamp dokázal už u reklamy, že není žádné Béčko. A jestli tenhle chlapík dostane do ruky zfilmování HALO, tak se máme teda na co těšit.

Halo Legends (2010)

Nádherné. Příběhy popisující "jak to vlastně začalo", zmíněno je vlastně to, co bylo (téměř) nejdůležitější. HALO fanoušek vše pochopí a HALO svět tak dostává další rozměr plný tajemna, mystyčna a emocí. Bonusem všeho jsou různé styly animací pro téměř každý příběh. Tvůrcům se povedl neuvěřitelně brilantní kousek - Halo: Legends!

A-Team: Poslední mise (2010)

Muhehe, nářez! Střih akce/plán je brutální, film jako celek je ztrhující, v pěkném tempu a perfektně jsem se u toho bavil. Sranda od začátku do konce. No prostě zábavný akční film, na který se rád znovu podívám.

Spawn (1997)

Poprvé jsem film v roce 98 na těžce sehnané VHSce. Podruhé dneska. A ten film jsem si užil. Komix z něj jen číší. Některé efekty ve mě vyvolaly pocity úžasu, naopak zpracování Pekla vzalo za své, resp. rozpočet. Škoda jen, že tvůrci dali přednost ukecanosti před akcí. U snímku tohoto ražení bych přece jen tu popcornovou akci uvítal. Stejně ve mě ale převažuje pocit dobré zábavy a mít možnost zkouknout komixy o Spawnovi, neváhal bych ani vteřinu.