• Thriller

Bitva o Černobyl (2006)

Ked si pozriete tento film, tak pochopite, ze dat Fukushimu a Cernobyl na rovnaky stupen hodnotenia zavaznosti havarie je blbost. Treba stupnicu rozsirit o Cernobyl 9. Radiacia je spravodliva, umierali vojaci, civilisti, novinari aj likvidatori. A vsetci aj umieraju - dodnes. Desiatky tisic. Ale aj vdaka tymto ludom, my zijeme, pretoze Europa mohla byt vyludnena. Mali by sme vzdat cest ich hrdinskosti a znova si kopnut do cerveneho molocha, pretoze vacsina z nich nevedela do coho ide. Dokument odstrasuje, no nie od jadrovej energie, ale od totalitneho riadenia spolocnosti. Socializmus predsa nemoze mat horsie elektrarne ako zapad, rovnako ako nemoze mat masoveho vraha - Obcan X. Zatlkat, bagatelizovat, oslavovat revoluciu ludu...

Biutiful (2010)

Cely film by som charakterizoval scenou z klubu: Najskor zacina umelecke dielo Underworld, snaziace sa nabudit atmosferu, ktora ma byt podporena kokainovou scenkou. Hned nato ide pomaly latino sladak, ako predvoj k duchaplnemu dialogu s nadrogovanou stetkou - butlavou vrbou. Ten dialog je vsak 10x vyluhovany caj, po ktorom je servirovana uplne nudna, zbytocna disko hudba. Celu tu scenu by som osekal na minimum a nechal vyniknut hlavne navrat domov, ktory bol vyvrcholenim. Film umiera na mnzostvo hlušiny medzi krasou. Ta krasa nie je tak osamotena, aby sa stracala, ale mna ju prestalo bavit hladat. Priznam sa, ze nebyt skveleho Bardema, tak zaspim a pritom napad je to skvely. Drzal som mu palce nech to cim skor skonci, hlavne v mieri.. A tak aj bolo.. 66%

Městečko Twin Peaks (1990) (seriál)

Lynch to mohol ukoncit po tom, ako vysvitlo kto je Bob a kto zabil Lauru. Dalsi motiv mi uz pripadal miestami dost nudny a miestami, ako velmi dobre natoceny, ale nedokonceny pribeh bez finale. Asi preto, ze aj bol nedokonceny :) Sceny z Black Lodge a snov, typicka lynchovina. Vynikajuci vykon Coop-a, nazvem ho tak, lebo tak si McLachlana divaci pamataju urcite najviac. Precizny, zdvorily, racionalny milovnik kavy, kolacov a prirody, ktoreho priatelku na mikrofone nikto nevidel. A ta mlada Audrey, videli ste jej fotky v Playboy-i? Skvela hudba, rezia, herci, len neviem ci by som to dokoncil, keby som nebol PN. Nie som velmi serialovy fanusik, takze 85%..

Tisíc a jedna noc (2006) (seriál) odpad!

prave som nahodou na pozadi pocul a videl 15 min tohto uzasneho serialu. Medziludske vztahy by ani Kim Ki-Duk lepsie nevyhrotil. Reziser odviedol vybornu pracu = prinutil ma zdvihnut sa z gaucu a pustit si DVD.. Dakujem, odchadzam..! :)