Jiná země (2011)

Film je rovnako vhodný pre scifistov, ako aj pre fanúšikov artových drám. Predstava možnosti, že sa nám nad hlavami objaví dvojča planéty Zem, zo všetkým čo k tomu patrí, čiže aj s ľuďmi, je zaujímavá. Rovnako zaujímavé, ako sledovať osobnú drámu Rhody, ktorá bojuje s vlastným svedomím a odvahou.

Jeníček a Mařenka: Lovci čarodějnic (2013)

Na Janíčko a Marienka: Lovci čarodejníc sa dá pozerať, ale tam to končí. Mozog nechajte doma, rovnako ako svoje deti, pretože toto určite nie je rozprávka, ktorú by mali vidieť pred spaním. Film značne vylepší, keď sa vám podarí do kina prepašovať fľašku tvrdého alkoholu.

Mrtví a neklidní (2013)

Pokiaľ si s partnerom radi pozriete Walking Dead tak po prvé máte fajn partnera a po druhé sa určite nebudete pri tejto romantickej komédii nudiť. Vo svojej podstate ide o zombie paródiu, so vsuvkami pripomínajúcimi príbeh Rómea a Júlie, obohatenú o pár humorných dialógov a vtipných situácií.

Nultá hodina (2013) (seriál)

Pilot pôsobil na mňa veľmi priemerne. Akoby sa tvorcovia ponáhľali, akoby chceli rýchlo pokračovať ďalej v príbehu, čo malo obrovský dopad na scenár. Výnimkou sú asi len dialógy, kde postavy povedia nejakú poučnú zaujímavosť. Práve najpútavejšie nie sú ani hlavné postavy, vlastne jediné čo ma bavilo, bolo, keď sa na scéne objavil pán Tříska. Takže by nebolo zlé zaujať trochu väčšmi , veď základ príbehu je dobrý a osobne, konšpirácie s dávkou fantasy, môžem.

Jako za starejch časů (2012)

Fisher Stevens a Noah Haidle vytvorili skvelú komédiu, s vynikajúcim obsadeným. Príbeh o kriminálnych dôchodcoch, ktorý nemajú čo stratiť, vôbec nepôsobí ako klišé. Jednoducho, oddychová bromantická komédia, ktorou si určite nepokazíte deň.

Sezení (2012)

Film nerozoberá nič nové. Téma sex a postihnutý ľudia, tu bola niekoľko krát. Lenže táto snímka to urobila trochu inak. Nesnaží sa o to, aby ste hlavnú postavu museli ľutovať, vďaka skvelému scenáru sa hlavná postava snaží pobaviť vás.

Reportér (2012)

Lee Daniels už v Precious predviedol, že sa nebojí ukázať aj tie „škaredé“ veci, ktoré nás v živote môžu stretnúť. V tomto snímku sa posunul trochu iným smerom, ukázal nám animálnosť a to hneď v niekoľkých odvážnych scénach. V tomto prípade je tá trocha bizarnosti na mieste a zároveň z filmu robí jedinečný kúsok.

Ripper Street (2012) (seriál)

Je nemožné hodnotiť seriál po prvej časti. Tak snáď len spomeniem, čo vás neminie. Osobne som sa tešil, 19. storočie, Anglicko, britský prízvuk, výkaly na uliciach, to nechutné odpľúvanie buranov, to všetko tu bolo a malo byť. Obsadenie fajn, skvelý Jerome Flynn spolu s Macfadyenom a Rothenbergom spolu tvoria trojicu gentlemanov, kde každý má nejaké prednosti, oproti ostatným, takže sa skvele doplňujú. Kostýmy, rekvizity a celkové prostredie perfektné, rovnako skvelá bola aj hudba. Snáď sa neskôr dočkáme a objaví sa aj Jack the Ripper!

American Horror Story - Murder House (2011) (série)

1. séria. V podstate tam len súložili duchovia so živými ľuďmi alebo duchovia s duchmi, čo vyústilo do riadneho prúseru, teda z polovice. Tá druhá polovica bola taký afterlife happyend. Pár fajn nápadov, pár fajn postáv, ktoré by ste nechceli stretnúť, po zažatí, vo vašej izbe. Rozhodne to nebola strata času. Ale nebol to ani horror. Btw. Dúfam, že keď raz zomriem, tak sa to dozviem skôr než o niekoľko dní. 3/5

Slova (2012)

Film rozpráva príbeh o spisovateľovi, ktorý rozpráva príbeh o spisovateľovi, ktorý stretne spisovateľa a ten mu rozpovie svoj príbeh.