Útěk do divočiny (2007)

Velice poutavý příběh plný odpovědí na váš vlastní život. Ve filmu to je ale jiné než v knize a Sean Penn si kousl do velmi tlustého steaku. Ono pobíhání po malebných krajinách vás po 40 minutách přestane trochu bavit a film postavený v základě na monologu se prostě vleče nebezpečně pomalu. Konec je tedy bez nějakého velkého šoku. Rozumím snaze tvůrců udělat to co nejvíc podle knížky a tudíž podle pravdy. Na druhou stranu ono se pro film musí občas skákat trochu do štoly aby se diváci nekousali do nehtů a neměli pocit, že jim právě uteklo velké prádlo v pračce. Ovšem i když je to velká výtka nemohu říci, že by to v celkovém konceptu mělo na film nějaký větší vliv. Vcelku je to totiž moc krásný film a zdrbat ho za to, že je o bláznovi co utekl do divočiny by bylo důkazem, že jsem kretén. Čtyři hvězdy ať nežeru!

Očista (2013)

Takhle to dopadá, když se z dobrého nápadu rozuměj grepu plného šťávy vymáčkne jen polovina a druhá se vyhodí do koše. Zatímco na začátku máme solidně postavený sci-fi horor nápad a dokonce nám sem přivádí velmi sympatického záporňáka jsme již na konci plně přesvědčeni, že tohle divadýlko bylo naprosto nad rámec toho, co mohla režie a potažmo i kamera zmáknout. O kameře se zmiňovat nebudu. Ony podivné pasáže ve kterých se lejno s mákem děje střihané do protahovaného oooooh prostě už nefungují ani na děti a je mi jedno, že někdo bude tvrdit, že to tady sedělo jako muška zlatá na vajíčkách. Abych se vrátil k samotné myšlence. Tu spláchnete do dvojího rekta hned jakmile se parchanti dostávají do domu. Velký záporák končí velice brzy u krbové římsy a je střídán olalalala dalším záporákem a dalším a dalším. Ono vůbec každá scéna ve které nějaký hrdina filmu dostává robertka do zadku končí tím, že toho zlého někdo čirou náhodou rozstřílí na hadry. A pánové a dámy...to je ostuda. Divák není bujarý rozkrok paní Jarmily od vedle a tohle prostě nestačí. Škoda ale protože nápad je to dobrý a dvě hvězdy za to. Za to ostatní zdviženej prostředníček.

V zajetí démonů (2013)

Dobře obalený řízek s výborným bramborovým salátem, kde nechybí hrášek. Tak by se dala také klidně nazvat Wanova spanilá jízda v jeho novém hororu. Vizionářský mladík odněkud ze šikmostánu ukazuje, že horor může klidně používat zažitá klišé a přesto nemusí vypadat jako smrkance paní Jarmily od vedle. Sázka na zvuk Wanovy vyšla naprosto jedinečně a ještě teď si měním dálniční trenky s hnědou barvou. Baba Haga (čti Jaga) si nás dává jako krevetky na talířku a a závěrečná smršť mi drtila genitálie jako nic, co letos vzniklo. Ironií je, že nejočekávanější horory tohoto roku postříkali zeď tak maximálně mlíčkem od pana mlíčňáka ale Conjuring narozdíl od nich bez jakékoliv přehnané marketingové kampaně oplodnilo semtamtystán jako prasečí farmu. Takže shrnutí: Jedna hvězda za to, že jsem nemusel čekat půl hodiny na hororovej rozjezd ale hned na začátku mi vzali koule pevně do dlaně. BUM BUM klepe šitovksá panenka co vypadá jako Chuckyho nadržená ségra co má místo vulvy pořádnej klacek. Druhá hvězda za zvuk kterej dráždí uši jako Rosenberg nezkušenou prdku na nádraží. Třetí hvězda za nádherný look dobového USA. Čtvrtá hvězda za pěkně hnusný vymýtání a pátá hvězda za kaštany v kalhotech. Jen tak už se něčeho neleknu ale tohle bylo vajco na měko i se žloutkem.

Nebezpečná známost (2005)

Zpočátku zamotaný perverzni úchylo eroťák na pokraji znásilnění. V první polovině ale víte o co gou a bere vám to dech do dalších chvil. Konec se zamotává až se rozmotá jak by řekl Major Zeman s hruškou na hlavě. Naprostý závěr tomu dodá korunku a dvě bradavky navrh. Jsem rozčarován a nevím zda dát méně nebo více. Takže zlatý střed pro úchylnou severskou slátaninu.

Ondřej Vetchý je Přemysl Otakar II. (2012) (studentský film)

Ona ironie naprosto debilního námětu (kterou si můžete přečíst i v popisu filmu) opravdu skvěle funguje. Heřmánek je pravý filmař každým coulem a mlátí do polštáře dokud z něj nelítá peří. Odkazy na jiné filmy ale i zajímavě použitý humor rozesmívá člověka hlavně v momentech, kdy Vám začne být Vetchého líto. Navíc Vetchý konečně v roli, která mu podle mě padne lépe než kterákoliv jiná role :)

Dokument pro lidi (2012)

Nenásilný dokument fungující jako sonda naražená na hlavu mladé společnosti. Protože snímek zcela neodpovídá na svou podstatu je možná vnímán poněkud chaoticky. Právě onen chaos ale způsobuje odraz naší společnosti - tedy alespoň nás mladé generace. Zatímco tápeme ve smyslu co si vytetovat na zadnici, se zde rojí několik zásadních otázek ze kterých se nedá vybruslit. Dokument mě bavil zejména ve smyslu pokládaných témat na která mi není striktně odpovídáno - abych se poučil ale na které je mi položena otázka: " Chci aby mi bylo odpovězeno nebo si odpovím sám?" Navíc přijatelně natočeno s poklidnou atmosférou. Plyne to. Za mě spokojenost - dlouho jsem neviděl podobný dokument, který by mě desetkrát nenaštval svou vynucenou osvětou.

Hannibal (2013) (seriál)

Bezesporu nejdokonalejší televizní tvorba která navíc neskutečně sedla na geniální trilogii jako zadek na hrnec. Mikkelsen nahradil Hopkinse geniálně a to už je sakra výzva. Will Graham v tomto zpracování je mnohem víc Grahamem než v Červeném Drakovi. Nezlobil bych se ani za převedení filmů do seriálové podoby aby tak dostali větší prostor postavy z knih. Jen to zrození už prosím nikdy netočte ani nepište. Geniální! Těším se na sedmý díl! 3. řada zatím jede ve velkém zklamání, psycho vize Willa začínají být otravné byť vizuálně jsou pořád na grandiozní úrovni. Neděje se nic ale tváří se to, že se děje hodně. Druhá půlka bude mít co dělat aby laxnějšímu divákovi osvětlila o co tady sakra jde. Podivná setkání i uhýbání od zajeté předlohy začíná být okatě vyumělkované. No uvidíme co přinese závěr třetí řady, která taky bude jak to zatím vypadá poslední. Trochu škoda na Clarice v seriálovém provedení jsem se vyloženě těšil.

Jako pavouk (2001)

Tohle jsem viděl asi patnáct minut...pak patnáct minut spánek...další patnáct minut. Nic tady neeskaluje jen to padá do hrobového ticha chřupkajícího popcornu. A to je věta za patnáct bludišťáků.

Návrat do Silent Hill 3D (2012)

Když někdo vyčerpá počítačové téma je co říct. Zatímco první Silent Hill překvapil svým nasazením na hru tak se druhý SH šeredně spletl ve směru kterým se má vypravit. Scény s mrskajícími se horor potvůrkami už nejsou tak cool když je vidíte podruhé a havraní skřek ohlašující temnotu zní jako svolávání táborového vedoucího k ranní rozvičce. Zbytečně natočený film.

Gangster Squad – Lovci mafie (2013)

Naprostá jízda, dokonalé gegy, geniální herecké obsazení a haldy vystřelených nábojnic. Dobrá Mafie 3 na večer. Já se bavil. Sean Penn dospívá v herecké guru.