Scissor Seven (2018) (seriál)

Tohle setkání s Čínskou animací, mě hned zkraje přesvědčilo že tu je potenciál. Srší to originálnímy nápady a to i přes zcela evidentně nízký rozpočet a jen 15min na epizodu. První série je vlastně jen takové lehké setkání se s postavami a světem, a je celkově trošičku slabší. Druhá teprve skutečně ukazuje potenciál. Bohužel ta třetí je spíše blíže té první a chtělo to podle mě polovinu věcí vystřihnout a nahradit "obsahem ze slíbeného filmu." Na ten se stále těším takže to ve skutečnosti asi nevidím tak pesimisticky, ale můžu dát jen 60%.

Šarlatán (2020)

U umění hodně záleží co chcete vidět. Drama je to celkem dobré, herecký výkon taky, klidně i odhlédnu od nekritického přístupu k léčbě placebem. Ale když mě prostě ty životopisné scénáře jakoby opsané z wiki nějak nebavěj. Navíc co zde vidím převládat je čistě politická agitka,... krásně lze vidět například v tom jakou barevnou paletu umělec zvolil pro válečné zločiny, sebevraždu, nacistickou okupaci vs běžný život v socialismu. 65%

Monster Hunter (2020)

Jednoduchá odreagovačka, občas si člověk musí i jen trochu vyčistit hlavu. Silných 60%

Neporazitelný (2021) (seriál)

Já nějak nevím, po první epizodě sem byl zaujatý a chtěl vědět proč. Celkem nedočkavě jsem se zkoukl zbylých 7 epizod, ale celé mi to nakonec přišlo nějak nezajímavé. Rozluzlení na konci pro mě bylo velkým klišé zklamáním. Většina postav navíc není moc sympatických, humor neoriginální a ačkoliv je akce docela brutální, nemá téměř žádný efekt. Asi jsem měl kvůli online reakcím příliš vysoké očekávání. Velmi slabých 60%

Star Wars: Vzestup Skywalkera (2019)

Myslím že po čase si lidé oblíbí i tuhle trilogii. Pro mě je ale režisérsky a scénáristicky nezvládnutá. TFA je suchá a příliš konzervativní, TLJ nefunguje moc dobře jako prostřední díl a RoTS je prostě škoda slov. Tolik potenciálu, a nic z toho. Nechápu jak se mohl Disney tak moc splést v tom co vlastně lidé chtějí. 50%

Steven Universe ve filmu (2019) (TV film)

Spousta vyplýtvaného potenciálu. Skoro mi přijde že Rebecce nedali tak volnou ruku jako při tvorbě seriálu. Nechci tu tvořit dojem že oproti seriálu je to nekoukatelné, ale rozhodně to nesplňuje předtím nastavený standart. Zápletka je předvídatelná a přímočará jak jen to jde. 50%

Rakuen cuihó: Expelled from Paradise (2014)

Absolutně průměrný film, který podle mě nemůže nikoho nějak extra urazit, ale ani zaujmout. I přes dostatek akce jsem se u druhé poloviny filmu podstatně nudil. Ještě musím zmínit že mimo akci je animace úplně příšerná.

12 let v řetězech (2013)

Musím říct že jsem měl asi nesplnitelné očekávání. Film mě sice nenudil, právě naopak, ale otrokářství je zachyceno úplně suše, víc emocí ze mě dokáže vyždímat kámen na ulici. Ve výsledku film není schopný podat lepší myšlenku než: "Otrokářství je špatné." a to jsme snad všichni věděli.

Re-Kan! (2015) (seriál)

Po slabším startu, kdy jsem pomýšlel na to že to vzdám, se mi to i celkem začalo líbit. Neptejte se proč, sám nevím, asi nějaká nová forma brainwashingu.

Dungeon ni deai o motomeru no wa mačigatteiru no daró ka? (2015) (seriál)

Generický hlavní hrdina, prsa, klišé, podprůměrná akce. Pitomé cliff hangery. Je to špatné balit holky v podzemí? Jo je, ale už koukám na 4. řadu, takže na přehlušení hlasů v hlavě to stačí. 35%