• Životopisný

Lůno (2010)

Strhují krása v podání Evy Green. Prázdná krajina severního Německa. Meditace. Jinak po tomto filmu již pro mě slánka není jen obyčejným předmětem denní potřeby.

Standardní situace (2010) (amatérský film)

Film získal na fest filmu Vystřelená Bába druhou cenu.

Nezaměstnaný (2011) (amatérský film)

Výtečně zadaptovaná povídka Šimka a Grossmana. Na festivalu Vystřelená Bába film získal "Třetí cenu".

Hra Orla (2010) (amatérský film)

Dokonalý dokument o fotbalovém mužstvu v Třešti. Viděno na festivalu Vystřelená Bába.

Jež (2011) (studentský film)

Po celou dobu film drží pohromadě a udržuje napětí - zejména scéna na hraničním přechodu. Rovněž skvělé je obsazení a herecké výkony, díky nimž lze trochu ujetému příběhu věřit beze zbytku.

Thriller - drsný film (1973)

Krystalicky čistý film. Linearita, násilí, poetika a zejména krásná Christina Lindberg. Záběry penetrací jsou vloženy až příliš násilně. Celkově působí dojmem, že jsou vystřiženy z jiného filmu, což je škoda. Přikláním se k názoru, že v nich nevystupuje Christina, ale jiná, zajisté rovněž dobrá, herečka. Závěrečné scény filmu (rvačka s policisty a souboj) jsou nádherné.

Operace Dunaj (2009)

Názorný příklad toho, jak velmi riskantní je koprodukční film pojednávající o nedávné společné minulosti. Vnímání srpnových událostí máme zjevně odlišné, takže film měla natočit pouze Polská strana a výsledek by mohl být možná lepší. Scénář filmu je bídný, příliš vykonstruovaný a těží z národních stereotypů (Češi pijí pivo a jí knedlíky, Poláci jsou blbí a konzervy s masem si zamění s krémem na boty, apod.). Nechybělo ani pověstné polské obchodování - dejte mi jídlo a já vám dám žiletku. V závěru filmu jsem netušil, jestli se dívám na drama nebo komedii – přestřelka s ruským tankem a následné zabití dívky. Eklhaft.

Záhada hlavolamu (1993)

Pečlivě budovanou atmosféru temných a tajemných Stínadel sráží nepřesvědčivé herecké výkony. Výborná kamera ani atmosférická hudba to nezachrání.

Chlastomas (2010) (amatérský film)

film je ke stažení zde