Pozor, vizita! (1981)

Svým způsobem smutný,ale výkonem Rudolfa Hrušínského neobyčejně příjemný a obohacující snímek.

Osvícení (1980)

Shining nesplnilo mé očekávání.Působí moc chladným dojmem,necítil jsem z něho pravé hororové napětí,až scéna v bludišťi měla švih.Sice stylově precizní,ale musím plně souhlasit s Galadriel,tomu filmu něco chybí..

Sloní muž (1980)

Mimořádně silný film a nezapomenutelný zážitek.

Vetřelec (1979)

Film s nádherně mrazivou atmosférou.Posádka vesmírné lodi Nostromo se ocitne v ohrožení poté,co se na její palubu dostane neznámý organismus.Posádka nejsou žádní superhrdinové,ale obyčejní lidé a strach v labyrintu vesmírné lodi je všudypřítomný.Jeden za základních pilířů Sc-fi.

Vlasy (1979)

Treat Williams a jeho ztvárnění Bergera,to je to,co se mi vybaví při vyslovení Hair.Jeho odhodlání udělat něco pro kamaráda je hrozně sympatické a milé.Skvělé taneční scény,humor a chytlavá hudba fungují na jedničku.Výborné scény- návštěva večírku,následný tanec na stole a závěrečný zlomový okamžik člověk jen tak nevymaže z hlavy.

Warriors (1979)

Mám pro tuhle partičku Válečníků slabost.Svižný příběh,krásně nasnímaný s efektními bitkami.Pošmourné prostředí ulic,metra a postavy,které jsou sympatické.Film si na nic nehraje a má svůj nezaměnitelný rukopis.

Halloween (1978)

Možná mi to nebudete věřit,ale já se bál víc u druhého pokračování.Tím samozřejmě nechci shazovat význam a důležitost původního díla.Je to dobře natočeno,má to zajímavý vývoj příběhu a patřičný hudební doprovod.Jen malinké zklamání z přehnaného očekávání,ale jinak stylové a tak nemůžu dát méně než plný počet.

Profesionálové (1977) (seriál)

Odzbrojující humor a můj oblíbený tvrďák Bodie v akci.

Přichází Satan! (1976)

Kompaktnější dílo než Vymítač ďábla a hudba,která podkresluje děj je neskutečně mrazivá a působivá.Opravdu intenzivní horor,který i přes své staří působí svěže a moderně.

2 roky prázdnin (1974) (seriál)

Dobrodružství z dětských let na které se nedá zapomenout.