Vůle zvítězit (1987) (seriál)

Při vzpomínce na italskou třídílnou minisérii Vůle zvítězit odvysílanou ČT na počátku devadesátých let se mi vybaví rally, Lancia Delta, bratrská rivalita, láska a smrt. A to, že mě to tenkrát, a snad všechny kolem mě, dost bavilo. Na druhou stranu je fakt, že je to už dávno, já byl tenkrát ještě malý a v TV pořádně nic nešlo... :-p

Angel Heart (1987)

Herecké výkony, atmosféra, stylizace, kamera a hudba to je všechno pěkné. Bohužel pro mě to všechno shazuje scénář.

Borgiové (2011) (seriál)

Už po několikáté obehraný scénář. Pojďme do minulosti, je tam spousta intrik, sexu a násilí. Seriál Dynastie se vrací o pár století zpět stejně jako Tudorovci, Hra o trůny a nevím co ještě. Každopádně je to koukatelné. Těším se až bude natočeno něco takového o Přemyslovcích nebo Slavníkovcích. Konečně mi snad v paměti utkví něco z naší historie..,,

MasterChef (2012) (pořad)

Ten kdo se dodíval do konce (12/2012) a nehodnotil pořad v srpnu snad nemůže napsat, že to nebylo o vaření. Finálová trojka (nejen) neuměla vařit? Neukazovala to pořadu?Zde tolik kritizovaná porota mi přišla úplně v pohodě. A že je tam všudypřítomná reklama na Billu? No a? V americké sérii se mi zdály reklamní řeči horší - necitlivě zasazené přímo do vaření, kdy jeden z porotců vysvětloval soutěžícímu, že to proč se mu maso tak dobře opéká a nepálí je díky nějakému thermo..., kterou ta daná pánev disponuje. U obou verzí to v klidu skousnu. Holt borci zde to je jiná liga.

Rychle a zběsile 2 (2003)

NFS Underground v TV. Oproti PC verzi chybí docela důležitá věc - interaktivita.

Punk v Africe (2012)

Medailonek několika bývalých i soudobých punk, ska, reggae skupin v jižní Africe. Čekal jsem detailnější přiblížení tamějších problémů, života lidí, vlivu hudby atd. Nic takového jsem nedostal. Navíc se mi "zdá", že minimálně 2 z posledních představitelů hráli a upravovali své texty tak, aby vládnoucí garnituru nepobuřovali. Takže mi to přijde trochu v rozporu s "oficiálním textem distributora" potažmo mým očekáváním. Viděno v Atlantiku na festivalu Jeden svět. Přes hlavu z první řady jsem neviděl 2/3 titulků (což by až na rozhovory s holanďany tak nevadilo) a prastaré židličky byly hrozně nepohodlné ;-p

Muž ve stínu (2010)

Výborná atmosféra, herecké výkony, styl, jakým byl film natočen. Hodnocení sráží "absence"děje (na můj vkus), osudy dvou hlavních představitelů v závěrečné dvacetiminutovce a "velké rozuzlení". Sledování filmu mě bavilo. Po skončení filmu jsem však byl trochu rozčarován.

Do moře míst (2011) (pořad)

Hanák je fajn, cestování a zvláště po Balkáně mám hrozně rád i já. Jen mi tak nějak přijde, že na to co všechno projel a viděl, je toho v pořadu zoufale málo...

Nové bydlení (2007) (pořad)

Kde jste bratia naši vyhrabali toho "moderátora"? To je panečku živel :-D EDIT 2015: Téměř po 4letech dávám hvězdu navíc. Pořad stále sledujeme. Dokonce jsem změnil i názor na Vlada. Nevím jestli byl v prvních dílech tak hrozný a vyzrál nebo já zesenilněl. Každopádně v pohodě pořad, pokud si odmyslíte PP a rady hypotekárných poradcov.

Šéf na grilu (2011) (pořad)

Zábava to příliš není, avšak rady ne k zahození. (A to že Pohlreich zde není tak výrazný a ostrovtipný jako v Ano Šéfe! ? Hoši a děvčata zkuste se zamyslet a srovnat formát a obsah obou pořadů a možná vám to dojde. Malá nápověda: Měl by sypat vtipy z klobouku i kdyby třeba sloužil půlnoční mši? )