rivah

Česko

1 bod

<< předchozí 1 2 3 4 7 13 19 25
    • 20.7.2018  09:27

Film Gli Intoccabili byl natáčen v Itálii, ale v angličtině, mezinárodní název je Machine Gun McCain. Komentář, který napsal Eodeon je tak důkladný, že jeho přečtení zabere delší dobu, než jakou Gena stráví na plátně či obrazovce -:).

• 20.7.2018  09:13

Kvalitní předloha vycházející z folklorních historek o šprýmovném šlechticki pomohla ke vzniku filmu, který z pozdní tvorby režiséra vyniká. Taky díky výkonu A. Sordiho, jenž v druhé roli (primitivní uhlíř) je obdivuhodný. Nepřehlédnutelný je Paolo Stoppa jako sarkastický papež Pius VII. vzdorující Napoleonovi.

• 19.7.2018  11:11

Satira zacílená na svou dobu a Itálii už dnes nefunguje.

• 19.7.2018  11:02
    Albert (TV film) (1985)

Vláčil tu vzdal hold hudbě, navíc se mu podařilo obsadit řadu jen trpěných herců. Překvapivě dobrý a v českých zemích neznámý Jaroslav Filip jako herec i jako hudebník.

• 18.7.2018  13:15

kamera: Leonid Kalašnikov.

• 18.7.2018  12:26

Kvalitní dialogy a skvělé výkony Brejchové a Hanzlíka to povýšily na mimořádnou událost (nejen) své doby.

• 18.7.2018  12:14

O tom, že Balzac je skvělým zdrojem pro filmaře, přesvědčuje Rivette i jiní. Yves Angelo je výborný kameraman, ale jako režisér nepatří mezi francouzskou elitu, avšak díky Balzakovi a mimořádným hereckým výkonům Depardieua a Luchiniho i Ardantové vytvořil skutečné DÍLO. Pro nás k tomu přispěli i dabéři, tentokrát skutečně podali špičkové výkony a s hercem v obraze se ztotožnili.

• 18.7.2018  12:01
    Admirál (2015)

Původní verze trvá 151 minut, zkrácená 130 minut. Film pro milovníky námořních bitev a zájemce o holandskou historii.

• 13.7.2018  11:46

Kritický náhled na zpracování sekvencí, které zanechal Welles, a další souvislosti. http://parallax-view.org/2008/08/18/cinematic-archeology-on-dvd-not-quite-orson-welles-don-quixote/

• 12.7.2018  13:11

LÁSKA NA PRVNÍ POHLED.

• 11.7.2018  16:59
    Tsuchi (1939)

Anglicky EARTH, tedy ZEMĚ. Drama z venkovského života. Zhlédnuta špatná kopie s německými titulky.

• 10.7.2018  21:55

Temné a depresivní. Zhlédnutí filmu jen ne vlastní nebezpečí, něco osvětlí komentáře: https://criticsroundup.com/film/malgre-la-nuit/

• 7.7.2018  09:26
    Goon Show, The (TV film) (1968)

Ve zdejším hodnocení je zřejmá adorace, pochopitelná jen nekritickým nadšencům. Objektivně viděno: https://www.imdb.com/title/tt0298349/reviews?ref_=tt_ov_rt

• 5.7.2018  22:23

Zběsilý britský humor, excentrická groteska nadčasová svým výsměchem boháčům i lidské chamtivosti, připomeňme scénu s předstíraným lodním výletem a scénu, kdy se dav vrhne do nádrže s výkaly, aby tam lovil záměrně rozházené bankovky.

• 5.7.2018  17:30

Příběh polského filmového a divadelního režiséra oceněného ve Francii a jeho pobyt v Británii, jeho reakce na výjimečný stav a potlačení Solidarity v Polsku, současně je tu pojednána revolta syna proti otci. Dobří herci i jejich vedení, avšak zařazení do soutěže v Cannes nejspíš souviselo s politickými akcenty filmu. 70%. Komentář: http://www.notcoming.com/reviews/successisthebestrevenge/

• 5.7.2018  12:39

Je uváděn také pod názvem TI, KTERÉ MILUJEME.

• 4.7.2018  23:17

Pisma s ostrova čudakov - Dopisy z ostrova podivínů.

• 4.7.2018  22:21

Pozoruhodné dílo. Škoda, že film není v naší distribuci. Ostatně to o nabídce našich distributorů leccos napovídá -:).90% Odkaz na jeden z komentářů: .https://www.hollywoodreporter.com/review/third-murder-1035028

• 3.7.2018  14:55
    Oceány (2009)

Dle IMDb je délka filmu 1h44m, dostupné verze mají tuto délku. Není zřejmé, z čeho vychází zde uvedená délka 1h26m?

• 1.7.2018  20:50
    BrainStorm (TV film) (2008)

Scénář slabší, jediný trik (zázračný přípravek a anděl), byť je využit dvakrát, nemůže unést celý dlouhovečerní film.50%.

• 30.6.2018  21:39

Když je kvalitně napsaný scénář, může vzniknout i dobrý film. S ohledem na setrvávající chabou úroveň naší kinematografie dokonce velmi dobrý!

• 30.6.2018  18:22

Statický záběr: ze dvou kašen v podobě ušatého netvora, umístěných vedle sebe, nepřetržitě proudí voda.

• 30.6.2018  09:21

komentář k obsahu filmu, k němuž neexistují titulky: http://mikegrost.com/oliveira.htm

• 29.6.2018  22:31
    Sirup (divadelní záznam) (2003)

Nejenže nevtipné, ale úplně pitomé. Hra o ničem.

• 29.6.2018  14:39

Místem vzniku je Výmarská republika, nikoli Německá říše.

• 28.6.2018  22:34
    Jako bychom se ani neznali (divadelní záznam) (1982)

Autor Andrej Kutěrnickij, překlad Jana Klusáková, premiéra asi 1978. Je pozoruhodné, co z nijak významné hry dovedl vykřesat Macháčkův genius. První dějství je umluvené, teprve v druhém přijde pravé drama. Skvělá je T.Medvecká jako přecitlivělá dívka, všichni ostatní velmi dobří. Celou hru zní významotvorná hudba, někdy až znesnadňuje vnímání replik. S ohledem na dobu a její limity nadsazuju na 90%.

• 25.6.2018  09:18

Verhoeven je mazaný Holanďan, jeho film je současně blockbuster pro masového diváka, který se chce bavit a nezkoumá ideový výklad sdělení a současně je tam také ironie, takže elitářský či kritický divák může odhalovat nějaké fašizující tendence. S růstem technických vymožeností ohromujících diváka ovšem působivost díla zeslábla, zestárlo.

• 21.6.2018  15:46

Pro nejdelší verzi-autorskou bývá používán název STRASTI PO ANDREJU.

• 20.6.2018  12:45
    Qiu Jue (1972)

Film zvítězil v národní soutěži a získal pět cen Golden Horse Award. 70%. Ojedinělý komentář: http://filmnomenon2.blogspot.com/2015/05/execution-in-autumn-1972.html

• 18.6.2018  22:32

Představa gruzínského tvůrce o životě na americkém jihu sto let předtím - podivnost, pomalé, nesmyslné. Proč to vzali v Cannes, to ví Bůh. Hvězdička za dětského herce.

<< předchozí 1 2 3 4 7 13 19 25