Kdo hledá zlaté dno (1974)

Keď už to chlapec nevedel vydržať v pokryteckej pražskej spoločnosti,šiel radšej až na Moravu voziť kamene na stavbu.... široko ďaleko nič iné než prach a šutre. A ešte sa čuduje tomu, že sa to priateľke nepáči.....bolo by pochopiteľné keby ušiel do divočiny robiť trebárs hájnika, ale on nie.....taký ten nelogický budovateľský žvást..

Vrchárska balada (1973) (TV film)

nejdem tu prezrádzať koniec, ale malo to efekt.... všetci sme ľudia a teda asi všetci musíme trpieť :-)

Ďaleko je do neba (1972)

klasický film s hercami, čo ešte boli hercami.... o učiteľovi, ktorý sa snaží presadiť lásku ku vzdelaniu v chudobnej kopaničiarskej dedine v roku 1920 a o gazdovi, ktorý má radšej kone, než životy svojich "poddaných".... len to, že všetci hovorili dnešnou spisovnou slovenčinou mi tam nejak nesedelo, ale aspoň budete rozumieť, ak si tento film pozriete

Vampire Circus (1972) odpad!

neuveriteľná sračka od začiatku až do konca, každý by hneď všetko pochopil, len hrdinovia filmu sú beznádejne blbí a beznádejne likvidovaní

Sladké hry minulého léta (1969) (TV film) odpad!

K filmu som sa dostala cez osobu herečky, dnes veľkej "intelektuálky", ktorej posudok na článok Klin židov medzi Slovanmi od Tibora Rostasa si odporúčam prečítať.... no a teraz k veci - poviedku som nečítala, ale nech je akákoľvek, určite sa dá a dal podľa nej natočiť film, ktorý by nebol tak plytký, nudný a pseudoumelecký. A herečka sa tam nehodila, jej ľahkosť som jej síce verila, ale nie to prečo ani pekná ani zaujímavá zaujala toľko chlapov..... pokiaľ to mal byť film o tom ako chudáci chlapi nevedia splašiť lepšiu štetku pre všetkych 5 naraz, tak dobre, len stále nechápem to pobláznenie a neospravedlňuje to tú absurdnú nudu.

Snídaně u Tiffanyho (1961)

Holly bola zahraná v niektorých momentoch až príliš zvláštne.... okrem toho som celú dobu nerozvážne očakávala koniec aký je v knihe.... no aj tento koniec bol pekný

Nezničitelní (1960)

western plný divných hodnôt....a Audrey Hepburn v možno v jedinej úlohe kde vyzerá prirodzene, myslím výzorom

Zlatý pavouk (1956)

Chudák chlap, nič strašné nespravil...teda okrem spárenia sa s náninkou, len mal smolu na kamaráta.

Sabrina (1954)

ťažko povedať, ktorá z dvoch verzii tohto príbehu - tá s Audrey Hepburn alebo s Juliou Ormond je lepšia... každopádne táto stará je štýlová, chytľavá a tá nová viac do hĺbky rozoberá ľudské vzťahy