Slave to the Grind (2018)

Pěkný dokument o láskyplném stylu. Od mladého punkáče po starého anarchistu jest grind mému srdci nejbližší, neboť jediný bojuje za názor rozumu. V dokumentu jsou v podstatě všechny legendární kapely: Repulsion, Siege, Napalm Death, A.C., Agathoclas, Nasum, Rotten Sound, Brutal Truth, Carcass, Haemorrhage, Fuck The Facts, Terrorizer, Misery Index, Deche Charde, vyskytne se i náš goregrind buldozer Jig-Ai a samozřejmě kultovní Obscene Extreme Festival z Trutnova. Pro fanoušky nutnost, ostatním nechť praskne hlava. Doplněno: Došlo mi, že díky Čurbymu (Obscene Extreme Festival) a Ozzymu (Fekal Párty) jsem měl možnost vidět většinu těchto legend a mnoho dalších naživo a stálo to za to - díky chlapy za to, co děláte!!

Vlastníci (2019) odpad!

Zase jednou dokument o klasickym českym debilizmu. Na to nemám nervy. Úplně mi stačí potkávat stále víc debilů a zmrdů v realitě. Jo, to když se ušije rouška, to je každej hned solidární a svatej a udávat to je přeci nutnost, a za měsíc si zase budeme o to víc závidět a s*át na hlavy. Ó národe, jak ty jsi v pr*eli.

Kosmos - časoprostorová odysea - Sestry Slunce (2014) (epizoda)

Pozor, obsahuje naprosto úchvatné vizualizace výbuchů hvězd, ze kterých vyvalíte oči a otevřete hubu úžasem. V první polovině je vysvětleno, jak se aktuální člověk dobral k určování vlastností hvězd a jejich kategorizaci, a druhá polovina ukazuje dle současných dat vizualizované hvězdy a jejich přeměny.

Kosmos - časoprostorová odysea - Do hloubky (2014) (epizoda)

Velice pěkně zpracovaný pohled na nejmenší formy života a detailní rozbor jejich funkcí. Vizualizace buňky a jejího postupu proměny slunečního svitu na energii formou továrny a jejích součástek je vážně poznání přinášející.

Král Artuš: Legenda o meči (2017)

Po delší době velice pěkné fantasy, které celkem novým a zajímavým způsobem ukazuje, že film nemusí mít 3 hodiny, a že vedlejší děje lze snadno smrsknout na minimum. Film mě vázně potěšil, ikdyž na začátku byly větší kouzla než na konci.

Rozčarování (2018) (seriál)

Dostě mě udivuje, že všude okolo je tento seriál dělen na 2 série o 10 dílech a v roce 2020 má vyjít 3 série, ale zde je jen jedna série. Prvních 10 dílů je celkem sranda. Druhá série není špatná, ale srandy už je poskrovnu.

ING. (1985) (studentský film)

V podstatě čirá demence, která má tak hluboce zašifrovaný psychologický, sociální a socialistický podtext, že jsem ho téměř nerozluštil. Takže dávám jen jednu sovětskou hvězdičku, páč tam někde byl ten pes do hlavy nakopán.

Hail Satan? (2019)

Jak začít? Asi ⛧Hail Satan⛧ Otázka svobody náboženství je stále v některých státech jako USA, Polsko a dalších zemích aktuální a velmi důležitá. Pokud, jakožto vyspělý stát, máme demokracii a tedy svobodu slova i smýšlení, tak to znamená i "věř si v co chceš, ale neříkej mi, v co mám věřit já". V dokumentu je popsán boj organizace The Satanic Temple za uznání této svobody a svobody v názoru otevřeného nesouhlasu s aktuálním politickým zřízením, vedením společnosti a vnucováním jednotného náboženského názoru samotným státem. Zde je vidět velký kontrast společnosti v USA oproti té naší, protože v USA je stále naprosto samozřejmé, že vše je konáno ve jménu Boha (na jednodolarové bankovce je psáno "IN GOD WE TRUST" (cz: věříme v Boha)). Zástupce ateistů to ale pánovi z církve řekl pěkně: "Pro mě jste naprosto stejní (jako tito satanisté), protože také věříte v imaginárního chlapa na mráčku". V dokumentu je popsán boj této organizace např. proti americké homofobii, patriarchátu, zákazům potratů, společenské nesnášenlivosti a obecně proti postoji "tupé ovečky", která nemá právo se ptát, právo na svůj názor. Ne, je potřeba se ptát, vzdělávat, měnit a utvářet si vlastní názor a tomu věřit. Celé divadélko se v podstatě točí kolem umístění (kusu želena) pěkného monumentu Baphometa (pro neznalé Satana, který vede lidi k vytváření otázek a hledání odpovědí) ve veřejném prostranství města před Oklahomským kapitolem, což je řešeno na celonárodní úrovni. Jde o to, že pokud tu mohou být sochy křesťanské, tak proč by tu při demokratické svobodě vyznání nemohla být socha Satana, což je z pohledu lidských svobod velmi důležitá otázka. V dokument je řešena spousta dalších otázek, které jsou pro dnešní společnost naprosto zásadní, a každý by se nad nimi měl zamyslet. Toto moderní pojetí satanismu je v podstatě surovým projevem anarchismu lidí, kteří se cítí jiní, ale necítí se špatní, jak je jim společenskou šikanou vnucováno. Ve společnosti krásných lidí jsou totiž "těmi ostatními", ale nemá každý člověk právo na to být svůj? Dokument rozhodně doporučuji naprosto všem. Pozn.: osobně jsem pastafarián - nosím cedník na hlavě a věřím v létajícího špagetového draka.