Vyšehrad (2016) (seriál)

Další dokument z fotbalového prostředí.

Nejistá sezóna (1987)

WTF OMG no teda LOLek. Dyť se tam vůbec nic neděje. Několik dnes už ohraných divadelních scének propojených nezáživným povídám s lidmi, kteří se tomu nesmějou. No já se taky nesmál a fakt nevím, čemu bych se v tomhle filmu měl smát.

Baron Prášil (1961)

Vlastně celkem šílené umělecké expresionistické dílo s naprosto poťochlou hudbou a spoustou zvláštních výjevů (alespoň na začátku), které je nejspíš věnováno všem fantastům a snílkům.

Potkali se na sídláku (2015) (seriál)

Dílu Med a internet jsem se fakt zasám (****), ale Inzerát, Ajťák, Limity (odpad), takže za snahu ** :-)

Kid (1921)

Jó, i takhle chudí lidé kdysi byli. Dneska už spíše dokumentární drama, nežli komedie, tedy snad až na létajícího psa :-)

Horká kaše (1988)

Drsný asi jako doba, o které to je. Debilové byli před metalem, vedle něj a budou i dávno po metalu. Vlastně je asi celkem jisté, že ať jste, kde jste, vždycky tam nějaký ten debil je. Jinak film je asi dobrá vzpomínka na prapočátky metalu v Čechách - Lucka ve Vitacitu byla super kočka :-P

Temné stíny (2012)

Hodina a kousek byla parádní, ale pak se film zvrtnul v neskutečnou patlaninu všeho možného, že jsem si jen říkal "bože, proč to musel takhle dokurvit??". Škoda dobrého filmu..

Resident Evil: Odveta (2012)

Prvních 30 minut mi trvalo smířit se s tím, že celý film je pojat jako počítačová hra. Nicméně když po tomto úvodním intru hlavní bos celé akce (v podobě nepříliš povedené animace) jasně definoval jednotlivé levely celé gamesy (které navíc byly v průběhu úspěšně dokončovány), tak jsem si řekl, že už jsem přeci jen dlouho nic nehrál a dále jsem se nebránil. Celé to na mě působilo dojmem, že bylo použito prostředí ze série Red Alert (s pěknou známkou sovětského svazu) v němž se odehrává nová série Resident Evil, ve které navíc účinkují zlosini ze světa Pain Killer (obříci se sekyrkama, zombí armáda a tak). K tomu partička elitních vojáků (něco jako Hidden & Dangerous) a to celé obohacené Matrix (sakra pomalými) scénami, které v závěru ještě doplnily rentgenové snímky lámaných kostí, tak dobře známé z nových sérií Mortal Kombat :-) . Největší sranda byla, jak všichni stříleli neskutečně mnoho a byť ze vzdálenosti často pouhých pár centimetrů, tak ale stále vedle :-D Asi naprosto nejtrapnější naopak byla závěrečná "bitka", na které bylo až příliš vidět, že hlavním cílem bylo, aby si hlavně nikdo neublížil a každý úder dopadl na přesně plánované místo. Zato výrazy, které zde herci při zpomalených scénách měli, mě dohnaly ke smíchu. Komické také bylo, když se v závěru ještě objevilo sérum nesmrtelnosti (jehož nositelka po několika minutové bitce zjistí, že může zabíjet jediným úderem) a hlavní hrdinka konečně zjistí, že svou bývalou kamarádku zachrání zničením šperku, který ji ovládá (no že mě to nenapadlo už v minulém díle :-D ). Neumě nasazená maska podvodního zombíka byla asi vrcholem. V průběhu filmu jsem měl také dojem, že když režisér film dokončil, tak mu bylo nařízeno, aby ho tak o 10 až 15 minut protáhl, což udělal tak, že kde mohl, tak zpomalil nasnímané záběry. Na závěr, gamesa asi dobrá - efekty výbuchů apod. byly celkem dobrý (jako starej Rambo :-D ).

Čtyři pokoje (1995)

Co na tomhle nesmyslu lidé vidí jsem vážně nepochopil. Vlastně velmi nudný, až trapný film, který s komedií nemá nic společného.