Dopis pro Momo (2011)

Pro takovéhle japonské filmy mám slabost. Nádherně vykreslená atmosféra, prostředí a příroda. Jeden by hned zatoužil žít tam. Duchové byli docela rozporuplní, ale suma sumárum sympatičtí. Děj docela dojemný, párkrát mi dokázali vhrnout vlhko do očí. Jo, plný počet za mne ano. 90%

Leave the World Behind (2014)

Aby mi dokument vyrazil dech a vehnal několikrát slzy do očí, to nepamatuju, na takové se nedívám. Ale tihle kluci jsou, teda bohužel byli, schopni se mnou mávat neskutečně. Protože jejich dvě alba jsou taková pecka, až to nechápu. Dokument jako takovej byl dost zajímavej, prostě ponorka se zvládá těžko a SHM ji nezvládla taky. Aspoň to slušně doklepali tím závěrečným turné a odešli jako králové. Díky. 100%

Panoptikum Města pražského (1987) (seriál)

Těžkého úkolu navázat na skvělé Hříšní lidé města pražského se tvůrci zhostili se ctí. Další z našich skvělých detektivních seriálů. Jak z toho Adamíra vybruslil, když ho žena přijela nachytat, to je velice poučné! 90%

Dobrodružství kriminalistiky (1989) (seriál)

Moc hezkej koprodukční seriál. Jen se dodnes nemůžu srovnat se smutným koncem "černé vdovy". Chuděra, jak dopadla nespravedlivě. Naproti tomu Ondřej Havelka opravdu perlil a bavil. A Vlasta Fabiánová a Nelly Gaierovou byly rozkošné. 90%

Malý pitaval z velkého města (1982) (seriál)

Tak nevím, kdo tady zase začal tu vlnu, co tenhle seriál zde tak nízko hodnotí, ale rozhodně nesouhlasím. Je to slušný civilní seriál, kterej i přes dobu vzniku drží standard vysoko. 85% A ještě bych po letech doplnil, že baví pořád znova a znova. Zvyšuju na 90%

Případy 1. oddělení (2014) (seriál)

Tak tohle se konečně po letech dá označit, jako špičkový český seriál! Dal vzpomenout na naše předchozí povedené seriály, jako Malý pitaval z velkého města, Dobrodružství kriminalistiky, Panoptikum města pražského a dokonce i Hříšní lidé města pražského. Až na trochu přehnaně sprosté chování pana velitele se tým a jeho hlášky bezvadně vydařily. Prakticky nemám výhrady, moc rádi jsme se na to dívali. 90%

Banshee (2013) (seriál)

Aha, hodnocení jsem odkládal až na konec druhé série. Tak tohle je další seriálová topka, hodně drsná, ale výborná. Obě série hodnotím plným kotlem, protože nemám, co by stálo za výtku. 100% a budu se těšit na pokračování. Pokračování, (tedy třetí série) světe div se, NEZKLAMALO! Skoro jsem měl pocit, že je to čím dál lepší. Jen to čekání další třičtvrtě roku je opruz. No a závěrečná osmidílná série, snad s malinkou vyjímkou posledního dílu, je opět nářezová, senzační, suprová. Tenhle seriál je perla. Chtělo by se mi volat ještě, ještě. Ale ne, chválím, že v nejlepším skončili a nesnažili se protahovat seriál donekonečna. 100% a ještě víc!

Hobit: Šmakova dračí poušť (2013)

Hobit drží laťku vysoko a druhý díl mě opět hodně bavil. Plus mínus stejně, jako první. Takže 90%

Hobit: Neočekávaná cesta (2012)

Pán prstenů mě celkem nudil, ale možná že mu po Hobitovi dám ještě šanci. Protože první díl Hobita mě bavil. Tak uvidíme, zda si tu tendenci udrží i dál. 90%

Hunger Games: Vražedná pomsta (2013)

Tak se to překvapivě opět jednou povedlo. Těžký úděl dvojek, nebýt horší než jednička tentokrát splněn a překonán! Dvojka fakt jedničku kupodivu dostala a dostala i mě. Nedokázal jsem si vůbec představit, kam by to po jedničce mohlo pokračovat a povedlo se to náramně. Jenže teď mám opravdu velikou obavu, kam by to mohlo pokračovat po téhle super dvojce? No uvidíme. Za dvojku lepších pět. 95%