Pravidla mlčení (2012)

Z tohohle filmu jsem rozpačitý. Na začátku to nabíralo na obrátkách, za půlkou zpomalilo a konec mi přišel slabý. Tři hvězdy, celkem lehounký nadprůměr. 58%

Probudím se včera (2012)

Tak tohle je zase jednou mimořádně na pochvalu. A že toho z naší provenience na pochvalu moc nebývá. Pohodový a milý film, který mě potěšil. Teda ale Blažek s hnědejma očima, vypadal skoro hororově. Silná čtyřka 80%.

Prometheus (2012)

Vizuální stránka je super. Scénář už mě tak nenadchnul, snad jen závěr i když jsem čekal trochu jiný důvod hlavní hrdinky, než ten, kvůli kterému chtěla pokračovat. 75%

Raubíř Ralf (2012)

Možná tenhle film nenadchne každého. Ale já jsem z něj naprosto u vytržení. Tak originální kousek tu dlouho nebyl. Reilly hlavního hrdinu skvěle dabuje, odkazů na super hry minulosti je plno a skákající Felix je k nakousnutí. Dlouho jsem, aspoň pokud si pamatuju, nevytáhl známku nejvyšší. Dnes mám k tomu příležitost, kterou si nenechám ujít. 100%!

Rebelka (2012)

Krásná animace, ale pro děti docela chvílemi drsárna. Příběh hodně jednoduchý. 90%

Sedm psychopatů (2012)

Při sledování se mi asi nejvíc vybavil nedostižný Podfuck, ale nesmíte tu podobu brát doslova. Tenhle film je o dost vážnější i když se tak nebere. Herecky se mi velice líbil, hodně dialogů je bravurně zahraných. Komu nevadí opravdu hodně krve, ten se asi docela pobaví. Velmi silná čtyřka. 80%

Skuteční lidé (2012) (seriál)

Dvě série utekly jak voda, krásných 2x10 dílů, každý téměř hodinu a nejraději bych ještě víc. Tak dobrý to byl mix žánrů. Trochu drama, rodinný, romantický, akční a samozřejmě sci-fi. Otázek k zamyšlení nastolil hodně. Co je vlastně definice člověka? Má stroj, pokud dosáhne nějaké úrovně inteligence a samostatnosti myšlení nějaká práva? Další pozitivum - skvělé herecké výkony společně s nám neokoukanými tvářemi. Bohužel seriál skončil trochu do ztracena, těžko říct, zda si tvůrci nechávali otevřená vrátka k potencionálnímu pokračování, či to byl záměr. Já jsem naprosto nadšený, rozhodně si tento seriál zaslouží hodnocení nejvyšší i přes některé scénáristické, či režijní skoky a nedořešené linie. 98%

Skyfall (2012)

Ztotožňuju se spíše s komentáři trojhvězdičkovými. Celkově nuda a na Bonda slabota. V porovnání s ostatní kinematografií ryze průměrné 4 hvězdy. 70%

Superman vs. Elita (2012)

Pořád si kladu otázku, kdo je cílová skupina těchto filmů. Pro dospělé příliš jednoduché, jak zápletka, tak animace. Pro děti? Trochu drsná zábava. Jasně, ústřední myšlenka kdo má právo soudit druhé, je dobře podaná, jenže to je vše. A přišlo mi to málo. A krátké. Lepší průměr. 55%