Tintinova dobrodružství (1990) (seriál)

Mně všechny ty francouzské a belgické komiksy odrazují svou délkou a dobrodružností a obsahující někdy kontroverzní politická témata (což do dětského seriálu nepatří). Tato televizní verze je odlehčenější a zkracenější, což se dá koukat. Hlavně ale toto jsem sledoval jen a pouze kvůli dabingu pana Haddocka, jako jeden z mála dabingů, které se mi líbily až jsem je emočně prožíval, a to se dabingem zabývám už celý život.

Terezka v nesnázích aneb Hopkin zasahuje (1988) (seriál)

Na to, že je to starý český Večerníček, které jsou dělané spíš pro nejmenší, tak hlavně ten díl se zlodějem byl už na ty poměry groteskní, že ho doslova zmáčkli nábytkem do placata. A to fanoušci těchto seriálů mnohdy kritizují podobný humor v zahraničních seriálech.

Šťastný Fred (2011) (seriál)

První dojem ze seriálu je, že i když to má být komedie, tak ne všechny díly srší vtipy jako třeba v jiných podobných pořadech. Sleduji toto jen, když zrovna nikam nejdu ven.

Wander na cestách (2013) (seriál)

Můj druhý Disney Channelový pořad v mém životě. Na to, že je to dobrodružný, tak to podání je jako příběh ze života. Akorát mě mate, když název příběhu vsunou až po minutě od začátku a ještě to vsunou jakoby to nebyl titulek.

Lístky ve větru (2014) (TV film)

Poslední dobou dost sleduji ty sobotní dramata na Prima Love a jsou jedním z mála filmů z letoška, jejichž obsah při mé pozornosti pochopím. Akorát ta scéna upalování babičky, mě tak vyvolala lítost k té ženy a následné negativní emoce, že jsem o tom přemýšlel ještě pár dní potom. Sice se mi hnusí hodnoty, které se ještě prosazují útlakem a násilím, ale ani takoví si nezaslouží takto trpět. To nepřeju ani těm, co by toto dělali (upalování). Od té doby mám někdy problém, že s lítosti někoho, kdo akutně trpí (topení, řezání, škrcení, pálení, ...), mě tak rozruší zle, že pak už ani nevnímám další obsah příběhu, jen přemýšlím. To je pro mně problém, protože tyto dramata jsou pro mně jediné hrané zajímavé pořady, a jestli bych kvůli emocím nesledoval a sledoval něco, s čím mám poslední dobou problém s pozorností (jinou než tu předtím popsanou), tak nemám nic z toho.

Viking Vic (2013) (seriál)

Na to, že animace a dabing je ve stylu kanálu Minimax, tak je to hodně vtipné a groteskní. Akorát to podání mi přijde nezáživné, tak nezáživné, že mám problém s pozorností a přijdu o pointu dílů.

Strejda děda (2013) (seriál)

Po Angelovi snad jediný seriál na CN co sleduji. Oproti "Mezi námi medvědy" a "Normálce" je to víc vtipné.

Angelovy patálie (2010) (seriál)

Díky tomuto sleduji kanál Cartoon Network. Je to vtipnější, zajímavější než některé nové, dělané čistě pro CN (Normálka). Zajímavé, jak moc evropských seriálů se vysílá a distribuuje americkými velkými firmami. Animace mi připomíná pořady z Nickelodeonu. Oči Angela jsou tak roztomilé, že by měl mít spíš ten hlas typu Blanka Zdichyncová.

Mezi námi medvědy (2015) (seriál)

To podání je sice taky takové nudné, pomalé, téměř žádný vtip, stejně jako v Normálce či Čas na dobrodružství, ale i tak mi to přijde lepší než ty dva další zmiňované, protože ten námět Medvědů je aspoň zajímavý.

Snoopy (2014) (seriál)

Je to vlastně stejné jako Snoopy v komiksech. Ta animace i přes dnešní trendy vypadá vzhledy tradičně, líbí se mi ten styl tečkovaných pozadí, či červené pozadí při vzteku postavy. Ačkoli Snoopyho v komiksech nemusím (se mi ty vtipy zdají moc filozofické a ne moc úderné), ale na tu TV sérii si občas rád podívám. Ačkoli mám problémy s pozorností, kvůli množství povídání. Taky ty dvě minuty jednoho skeče se mi zdá dost protáhnutý.