Bunsen je zvíře (2017) (seriál)

První dojmy: Nějak mi to připomíná způsobem jako Kouzelní kmotříčci, akorát pomalejší tempo, jako u starších kreslených filmů. Postava Amanda je taky můj oblíbený typ záporáků, ale v tomhle případě mě to moc nenadchlo.

Kachní polévka (1933)

Hrané grotesky z 30. let jsem tolik nesledoval, teď jsem to jen spustil, abych se zabavil, než usnu. Jako jeden z mála hraných celovečerných filmů jsem obsahově pochopil při té mé pozornosti. Takže hodnotím dobře.

Kameňák 4 (2013)

Tohle je nuda. Mám moc rád ty předešlé tři díly, jako jedni z mála českých filmů vůbec, které jsem pochopil a rozesmály mě (teď Kameňák nesleduji kvůli věčným reprízám i za rok), ale tohle už není vůbec společné s prvními třemi díly, natož takový humor. Obraz a hudba (jako u mnoha současných českých filmů) mi dost připomíná ty americké z dneška. Dějově je to dost řidké, hodně se zaměřují na školáky. A já se těšil na Leo Kohna, co bude s ním dál, ale teď je tam jen okrajově.

Garfieldova show (2008) (seriál)

Po letech jsem sledoval vůbec nějakého Garfielda. Ty příběhy takové ze života a s vtipem, např. jak ho někdo napálí, nebo jak on dělá naschvály, mě baví. Ale loni co jsem viděl, mnoho dílů za sebou, ty všechny sci-fi, piráti, western, atd. mě úplně odradily na rok sledovat ten seriál v domněnce, že to je hlavně o tom. Animace je taková plastická až uměle nezáživně vypadající a pomalé pohyby, i kdyby utíkali o život.

Maďarské lidové pohádky (1980) (seriál)

Tohle sleduji nyní pouze kvůli některým zápletkám, pro mně vtipných, včetně to o medvědovi a kočce. Jinak ale tyhle styly animace a způsob vyprávění pro mladší děti mě fakt nebraly.

Lilly čarodějka (2004) (seriál)

Tématicky i způsobem vyprávění je to stejné jako Bibi Blocksberg. Jsou dvě řady s dvěma úplně odlišnými styly kresby a animace. Viděl jsem hlavně druhou řadu, ale i když je to o kouzlení, což mě zaujalo, ale to, jak cestují časem a dobrodružný, tak to mě nezajímalo.

Bibi a Tina (2004) (seriál)

Bibi Blocksberg jsem rád sledoval právě kvůli kouzelní, ale tahle série už mě odrazuje kvůli té zápletkách s koněma. To je na mně nuda a ohraný žánr.

Willy Fog na cestě kolem světa (1981) (seriál)

Sledoval jsem to pouze, když jsem čekal na Garfielda, který se vysílal těsně po tomhle. Dobrodružné seriály nemusím, protože se mi zdají hektické, ohrané. Taky ty dialogy jsou hlavně povídání o věcech, nesouvisejícím s dějem daného dílu. Kdyby tohle byl hraný film, tak s mojí pozorností by mi unikla pointa. Líbí se mi ale dabing (jakožto jeden z mála dochovaných z té doby a po té době) a začátek závěrečné znělky, ze které mi (i přes upadávání toho pocitu) radostí mrazilo po zádech.

Škeblík (2014) (seriál)

Můj první pořad z Disney Channel (a to nepočítám ty z Megamaxu, které se v zahraničí vysílají právě v Disney Channelu), k čemuž kanálu mám (zatím) názor, že pod jménem Disney vysílají různé sitcomy, komerčnosti, atd., vůbec nehodící se do jména firmy Disney, která dělala moje nejoblíbenější seriály. A teď k Škeblíkovi. Animace a design je dost jednoduchý až nepřehledný, ale přesto se mi líbily ty vtipné zápletky příběhů. Námět je pro mě dost podobný k Zip-Zip, Vesmírní troubové, Nick a Perry.

Dobrodružství tučňáků (1988) odpad!

Občas sleduji celovečerní pohádky vysílané v ČT D, i když takové pořady moc nemusím, jsou pro mě roztomilé dějově. Líbilo se mi ta hladká animace, modré odstíny barev (obloha, voda, sníh, atd.) mi dávalo atmosféru. Akorát mě šokovalo ta krev. Se mi z toho pohoršením motala hlava, bylo mi nedobře, a myslel jsem na to celý den. Nezlobte se na mně, ale na realistické násilí (krev, vnitřnosti, ...) v dětských filmech jsem dost přecitlivělý.