Show Toma a Jerryho (2014) (seriál)

Bohužel nemám tento seriál možnost viděl pravidelně, jelikož to vysílají jen ráno a když jsem vůbec vzhůru, tak šilhám únavou. Hodnotím zatím pár dílů. Ta animace je velmi placatá a tím, že živé postavy nemají černé obrysy, navíc ty tmavší odstíny barev, mi připomíná moderní umění na poměry 70. let. Moc jsem kvůli únavě nevnímal děj, ale zdá se mi, že se tam moc povídají, a gagami mi to připomíná víceméně na úrovni starých dílů.

Zekova kouzelná podložka (2008) (seriál)

Realistické obličeje lidí, na první pohled současný styl umění - hudba, apod. Kdyby nebylo té zápletky na téma kouzla a těch vtipů, tak bych se na ten seriál rozhodně nedíval.

Téměř nahá zvířátka (2011) (seriál)

Hodnotím podobně jako Veverku Strašpytel. Je to seriál s množstvím úderných vtipů, ani ne moc ohraných. Dříve bych tento seriál odsuzoval - kresba byla pro mně dříve strašná a primitivní, vulgárnější vtipy na tělesné tekutiny a vyměšování. Ale ty zápletky a úderné vtipy jsou ztřeštěné.

Soudní síň (2016) (pořad)

Vím, že se různé televize navzájem kopírují, proto mi moc vadili ty různé talentové soutěže. Ale tohle je absolutně stejné jako Soudkyně Barbora. Stejné prostředí, stejná hudba, stejná grafika. Akorát jiný název, jiný kanál a jiní herci. Kdyby Soudkyně Barbora nebyla moje oblíbená série ze současné TV, tak bych se na takovou bezohlednou kopii moc zlobil. Proto dávám o jednu hvězdu míň, než u Barbory.

Billy a Buddy (2004) (seriál)

Podle té kresby jsem očekával, že to bude nějaká groteska nebo komedie, ale byl to spíš pohodový seriál.

Simsala Grimm (1999) (seriál)

Taková pohodová pohádka občas s parodiemi a dle mně hezkými barvami v prostředí. A za ty barvy dávám body.

Mezi námi zvířátky (2007) (seriál)

Na to, že se to objevilo v kanálu pro hodně malinké děti a kde tam jsou spíše roztomilé seriály, tak tento seriál je občas groteska - že někdo chce zarazit chrápání slona a strčí mu do chobotu špunt a pak odpálí bombu, aby ho vzbudil?

Kočkoškrab (2005) (seriál)

První dojmy toho seriálu byly to že při té kresbě jsem se bál, že se tam objeví takové drsné scény jako je stáhnutí z kůže a pod. Nakonec je seriál jenom taková umírněná groteska. Některé díly byly trošku dobré - ty, co měly údernou pointu a byly ze života (třeba, jak musejí pracovat, aby měli kde bydlet), jiné zase byly taková klasická pohádka (jak zachránili nějakou postavu a to byl konec), což mě nebavilo a je to ohrané.

Kid vs Kat (2008) (seriál)

V rámci ČT D je po NIcku a Perrymu můj nejoblíbenější seriál. Stejně jako u ostatních kanadských a nových francouzských seriálů má podobné prvky - velmi rychlá animace s moderní technikou, zahuštěné množství vtipů i v jedné minutě, občas napodobující klasické západní grotesky. Nejdřív jsem viděl druhou řadu, a až pak první. Druhá řada má oproti první dopřidanou zápletku o tom jak se Kat snaží přivolat kočky z vesmíru na ovládnutí Země. Ta první je spíš víc ze života, ale oba jsou téměř stejné. Mě toho Coopa bylo tak líto, kdybych tohle zažíval doopravdy tu šikanu, která je ještě hozená na mě, tak bych z toho byl velmi naštvaný a trápilo by mě to celý život. A ten první dabing paní Mansonové je výborný skřehotavý hlas. Velmi mě ten seriál bavil.

Ohrožené druhy (2014) (seriál)

Nenadechla mě tato série. Ačkoliv je v tom seriálu zajímavá zápletka a povaha té veverky Merla je zajímavá.