Debbie a její parťačky (2018)

Úplný prúser to nebol, 60% si to obháji, ale od Dannyho partičky to malo veľmi ďaleko. Vôbec si ma nemali tie postavičky priestor získať, vlastne 5 min po filme si okrem Debbie nepamätám jediné meno. Potešili ma veľmi camea Yena a Rubena. Bodaj by aj samotný Danny (SPOILER) vyskočil z toho hrobu a urobil z Rustym a spol ešte jednu lumpárnu a nech sa k nim pokojne pridá aj Debbie, Rihanna a hlavne Anne. Naopak tragická Cate nech sa venuje iným projektom. Tá akcia nemala hlavu a pätu, chýbal mk tam náboj, nejaký problém, vyzeralo to príliš jednoducho. Kam by sa to hrabalo oproti zbrojeniu proti Benedictovi, že áno. 55%.

Studio 666 (2022)

Ja úplne nechápem prečo to pozerá NEfanúšik kapely. Z takého pohľadu by ma to vôbec nebavilo. Keďže Grohla dobre poznám a Foo Fighters mám veľmi rád, tak to bol naozaj zážitok. Hlavné prvá polovica bola dosť zábavná a aj tie tragické hororové scény tretej kategórie ma bavili. Naopak ma veľmi mrzí, že Taylor už nie je medzi nami, bolo zvláštne vidieť ako mu činel rozsekol hlavu s vedomím, že tu už nie je. Každopádne vďaka za takýto počin, je to niečo výnimočné vidieť svoje obľúbené hudobné osobnosti aj v inom svetle. Viac takých projektov.

Vidím vás (2022) (seriál)

Konečne mystery ako si ho predstavujem. Tajomna atmosfera a žiadne lietajuce bubulaky či odseknute hlavy. Toto je ono! Jedine čo by som vytkol je kasting na rolu otca (esteze to Naomi zachranila) a kamera. Inak naozaj super, viac takychto serialov!

Nevina (2021) (seriál)

Oriol Paulo je kral, dajte mu miliardu nech chrli tieto jeho pociny este vela rokov. Proste dalsia spanielska bomba a pre mna je monentalne prave tato krajina topkou vo filmarskom svete zanrovom. Sice obcas na mna trosku sadistickejsie ako by som chcel, ale je to podla predlohy a serial si to vyzadoval. Fakt tlieskam a tesim sa na dalsie veci z dielne OP. 90%.

Útěk do divočiny (2007)

Vysvetlí mi niekto prečo nie len, že tento film nemá Oscara za pieseň Hard Sun alebo celkovo za hudbu, ale nemá ani len nominácie? Šialené...

Vis a vis: Hotel Oáza (2020) (seriál)

Čakal som, že veľa fanúšikov bude nespokojných, ale treba si uvedomit, ze je to spin off a nie season 5. Za mňa veľká spokojnosť lebo sa mi veľmi páčilo ako ukončili season 4, bolo to epické a teraz ďaľšia krásna bodka za ďalším perfektným seriálom zo španielskej dielne. Mrzí ma, že sme sa nedozvedeli to čo píše kolegyňa nižšie a tiež, že sa v poslednej časti SPOILER - neukázala aj Kudrnka ako jedna z hlavných postav keď už bola Saray aj Castillo. KONIEC SPOILERU. Troška som sa obával po prvých monútach, že to bude načačkaná kolotočárska prehliadka, ale našťastie si to udržalo svoju “útulnosť”. Baby, budete mi chýbať. A kto by povedal, že nakoniec budem aj Zulemu zbožňovať?

Avengers: Endgame (2019)

Neviem či vo mne vyvolal niekedy nejaký film tak silné a rôznorodé emócie ako tento. A to nie som žiaden dlhoročný fanúšik. Bol som vždy zarytý DC-čkar a Marvel som ignoroval roky rokúce až do Februára tohto roka kedy som začal postupne všetko sledovať (predtým som videl iba nejakých Iron Manov + Strážcov Galaxie). Všetko som si to pozrel v priebehu týždňa-dvoch na TV čiže mi dosť chýbala atmosféra IMAXu, ale napriek tomu by som si vybral The Best 3 v podobe - Civil War, Thor Ragnarok a Infinity War. V IMAXe som potom videl mierne nadpriemernú Captain Marvel a teraz Endgame. Možno je to aj tým kinom, ale veľmi som sa na tento záver tešil, za tie mesiace som si vybudoval silný vzťah k niektorým postavám a musím povedať, že to bolo naozaj veľkolepé. Nesúhlasím s názormi, že sa to mohlo páčiť len bežnému pukancovému divákovi a nie naozajstnému fanúšikovi kvôli drobným nezrovnalostiam. Neviem si predstaviť čo viac by sme ešte od konca tejto veľkolepej ságy mohli čakať. Malo to naozaj všetko a bolo tam veľmi veľa odkazov na predošlé filmy takže pre maximálny zážitok je must see všetko za posledných 11 rokov. Vo mne sa striedali emócie napätia, radosti, smiechu, nostalgie, smútku. Naozaj všetko až som ronil krokodílie slzy a keď to skončilo tak sme s kamošom zostali prikovaní k sedadlu. Pár minút sme sa potom ani nevedeli rozprávať lebo naozaj taký nával emócii za tri hodiny nie je len tak, bolo to dosť aj vyčerpávajúce. A to sa mi na tom páči, ja nechcem odchádzať z kina s pocitom "OK filmu", ale nabitý emóciami a pocitmi. Väčšinou toto vo mne vedeli vyvolávať len mysteriózne filmy a rôzne záhady, mindfucky a podobne, ale včera sa to podarilo aj Marvelovke, Klobúk dole všetkým hercom, štábu, fanúšikom. Tieto filmy boli naozaj jazda a som rád, že som sa pridal do rozbehnutého vlaku a zažil toto grandiózne predstavenie. Teším sa čo bude ďalej, ale nech už to bude čokoľvek, toto zostane naveky nesmrteľné. 100%.

Temný případ - Hunters in the Dark (2019) (epizoda)

Brutálik. Ten záver bol výborný. Musím uznať, že sa to rozbiehalo pomaly, ale o to viac nás teraz môžu tvorcovia pomlieť. Dúfam, že sa im to podarí a dúfam, že všetko do seba zapadne a nezostane kopec neobjasnených vecí.

Bohemian Rhapsody (2018)

We are the champions. 100% Edit: Bol som včera druhý krát a bol to ešte silnejší zážitok ako prvý krát lebo prvý krát to bola taká silná emócia, včera som už sledoval pozornejšie určité veci a naozaj som si to parádne užil, milujem tú pasáž u Myersa, tam som sa úprimne zasmial ako už dlho nie. Nebudem tu teraz rozoberať film, myslím si, že všetko podstatné tu bolo povedané. Chcel by som k niečomu inému. Veľmi ma mrzí ako umelo chcú určití ľudia znížiť hodnotu tohto filmu iba preto, že má zrazu 94%. Áno má a prečo? Lebo sa to ku*va ľudom páči, užívajú si to, prídu domov nadšení a dajú proste 5*. Veď tieto čísla sem dal aj POMO či KevSap, ktorých si veľmi vážim a nedávajú hodnotenia len tak hala-bala. Pritom sa tu určité individuá snažia práve naopak tvrdiť, že POMO nasilu dvíha hodnotenie kvôli návšteve kín. To je pekná sra*ka. Načo by to robil? A prečo by to nerobil aj pri iných filmoch? Nepochybne percentá trošku klesnú časom, tipujem tak 88-89% čo bude asi aj zaslúžené. Ďalšia vec, prestante už vyťahovať toho úbohého Cohena. Naozaj nechápem načo je to dobré. Argumenty: Freddie robil to a to a nie je to vo filme a malo by byť sú trápne. Viete prečo? Všetci sme len ludia a všetci máme svoje zlé stránky, svoje zlé skutky, svoje zlé obdobia, ale zároveň môžeme byť dobrými ľudmi, ktorí veľa v živote dokázali a podľa čoho by sme mali byť potom súdení? Potrebujeme aby teraz nejaký Cohen natáčal tvrdý gay sex a neustále šnupanenie kokaínu? Aby ľudia videli to horšie čo Freddie zažil? Zaslúžil by si to? Včera som čítal článok kde sa sťažovali, že vo filme dosť zhodili Prentera a pritom bol roky Freddieho zamestnanec aj milenec, že nemohol byť až taký zlý. Patrilo by toto aj Freddiemu? Nemyslím si. Problém je, že o tých všetkých jeho neduhoch vieme lebo bol veľmi známy. Napr. keď nejaký vedec dostane Nobelovku alebo iné ocenenie, všetci ho len ospevujú aký je úžasný, ale čo keď doma šuká psa a oblieka sa do ženských šiat? To už nikto nevie, je to síce zlé, ale verejnosť ho hodnotí za to dobro čo dokázal. Týmto nechcem tieto veci obhajovať, šukať psa sa nemôže, ani drogovať nie, ale nemyslím si, že si Freddie zaslúžil aby film o ňom mohli vidieť iba dospelí, nemyslím si, že by sme ho mali vidieť na dne, naopak si myslím, že film natočili veľmi jemne a správne. Ukázali aj tú jeho horšiu stránku, akým bol v určitých časoch (Mníchov - tam imho drogovali snáď všetci), ukázali aj jeho orientáciu hoci bolo avizované, že sa to moc riešiť nebude, naopak sa to riešilo celkom dosť. Zároveň to zostalo v určitej norme a tvorcovia sa venovali skôr jeho/ich úspechom a ceste za týmto úspechom. Ja som veľmi rád, že ho hral Rami, ktorý to zvládol perfektne a nie Cohen, ktorý má zrejme Queen u prdele a chcel si natočiť len ďalšiu z jeho sračiek. BR je film pre všetkých, je to film, ktorý oslavuje hudbu a umenie ako také, je to film, ktorý oslavuje Freddieho a jeho blízkych, je to film, ktorý oslavuje QUEEN. Keď sa zamyslím vidím Freddieho ako sedí niekde v domčeku na pláži, starého vo farebnom pyžame s 10 mačkami a len sa šibalsky smeje nad všetkými týmito úbohými hejtami čo vyliezajú po internete. We will rock you! 120%

Ant-Man a Wasp (2018)

To čo tie odpady chlapci? Nejaká sabotáž? Ja som trochu mimo v týchto Marvelovkách, dosť veľa som ich ešte nevidel takže mi možno uchádzajú niektoré detaily, ale to napravím. K Ant-manovi, podľa mňa to bolo super, vtipné (dlho som sa tak nesmial na filme tohto typu) aj efekty v Imaxe boli TOP. Nebudem nič spoilerovať iba napíšem, že určite to stojí za návštevu kina! 85%.