Nahý (2000)

Film mě zklamal zejména kvůli tomu, že je opravdu ledabyle natočený. Hlavně ze začátku jsem tomu nemohl přijít na chuť a zvažoval, jestli to nevypnout. Také kvůli tomu, že se tam nic zajímavého nedělo. První polovinu filmu jsem ale přetrpěl a poté, co mi došlo, proč se vlastně v tom výtahu probouzí zas a znova, mě to začalo docela bavit. Nápad, jak v časové smyčce překroutit snad všechny dostupné faktory je bezvadný, avšak vykradený. Ale to vem čert. Od poloviny filmu ubylo nahoty, ale přibylo humoru. Přes ještě několik trapných scén se dostavil závěr. NAHÝ je jediný film, co jsem kdy viděl, který mne dokázal maximálně rozesmát v posledních vteřinách snímku. Nechci prozrazovat pointu, ale posledních zhruba 10 vteřin filmu je tak dobrých, že jsem se řehtal skoro až do konce titulek! :-D Na celý film je to ale bohužel málo. 24%

Kung Fu Panda 2 (2011)

Kam se poděla ležérnost a nadsázka prvního dílu?! Dvojka naprosto suverénně na jedničku navazuje a bez jakýchkoli skrupulí udělala z Poa dračího bojovníka. Přibylo sentimentu a amerikanismů, ubylo kouzla prvního dílu. Ve dvojce je více akce, film docela dobře odsýpá, ale bohužel, už to není ono. Ovšem jedna věc se filmu musí nechat a to je soundtrack. Největší dračí bojovníci jsou John Powell a Hans Zimmer, kteří stvořili mimořádně kvalitní počin, jež už sám o sobě výborně působí na emoce diváka. Díky němu se pro mne film vyhoupl do mírného nadprůměru a rozhodně stojí za shlédnutí i za slyšení! 70%

Suprhrdina (2008)

Komentování filmů mám již povoleno a tak je na čase tomuto filmu malinko přilepšit. Suprhrdina je počin, který nemusí sedět každému. Je jasné, že upjatý pán středního věku film ohodnotí jinak, než parta opilých a rozesmátých puberťáků! Suprhrdina spíše působí jako slepenec více či méně vtipných gagů natěsnaných jeden za druhým jako slanečci v tomatové konzervě. Prdící Frenk, prdící Lucille, H2O9, vážka močící ze stropu atd atd. Pro někoho možná pokleslý humor, ale co takhle jednou spolknout svojí chuť na áčkové komplikované filmy a s vypnutým mozkem si nechat rozbolet bránici záchodovým humorem 4. kategorie? Přesně takto jsme k tomuto filmu přistoupili a musím říct, že už dlouho jsem se u filmu takhle nezasmál. Co na tom, že je prkenný, byla to sranda. Suprhrdina možná urazí, ale zcela jistě pobaví. Výborná oddychovka pro mladého člověka - 82%!

Stáhni mě do pekla (2009)

Jeden z mála filmů, který mne nenechal vydechnout a to do až konce. Mistrné skloubení lekaček a černého humoru v ubíjejícím tempu rozšiřujícím vitální kapacitu plic. Kdo dneska fandí happyendům? Raimi to určitě není, protože hlavní hrdinku nechal propadnout do jámy pekelné. Film splnil naprosto vše, co jsem od něj očekával ba ještě o mnoho víc! Dávám 90%!