Exmanželka za odměnu (2010)

Chvilkami som uvazovala aj nad styrmi, pretoze to bolo oooobrovske prekvapenie. Hlasky ako bejk, super atmosfera, samozrejme trochu (dost) pritiahnute za vlasy, ale ten humor, hudba a herecke obsadenie si ma ziskali, a preto si urcite tie tri zasluzia...

Hlavní podezřelý: Vůně temnot (1995) (TV film)

Preco preboha Marlowa neobsadili hercom, ktory sa mu aspon trosku podoba? Totalne to ubralo na autentickosti. Ale v celku sa to po tej nepodarenej casti Inner Circles dalo pozerat. Ale stvrta seria celkovo nestala za vela, uvidime, co bude dalej. (Videne 26.3.2010)

Alenka v říši divů (2010)

Velmi zvlastne... Skoro ani ryba, ani rak, ale co je najpodstatnejsie, skoro vobec Burton :( SKoda. Ale musim sa aj napriek tomu priznat, ze som cakala horsie, dostala som lepsie. Ubehlo to ako voda, ale to pomyselne burtonovske nieco tomu chybalo.

13. komnata - 13. komnata Věry Bílé (2009) (epizoda)

Kedysi som sa snazila pochopit, teraz sa uz nad tym snazim akurat nezamyslat. Komu niet rady, tomu niet pomoci... Je to bohuzial tak.

Tony (2009)

Tazko povedat, co si o tomto filme mysliet. Za prve mal asi len 70 minut, co je na film relativne malo, ale na druhej strane, dalsie minuty by uz nic neposkytli, jedine iny zaver, ktory by mozno ani nepasoval. Cely ten cas, co som Tonyho sledovala som musela premahat hnus, lebo toto nebol fiktivny pribeh, tento pribeh sa naozaj stal. Samozrejme sa vrah nevolal Tony, ale nejako inak, uz si presne nespomeniem, ale videla som o nom dokument na Reality TV, kde vraveli ze takto zabil minimalne 15 ludi, schovala si casti ich tela nasolene po skriniach, v gauci a podobne. No hroza. Clovek sa moze len cudovat, kolko takych ludi po svete chodi. Hoci ma teda detektiv, ktory u Tonyho bol a podla smradu nic neodhalil docela zarazil. Kazdy spravny policajt by mal vediet rozpoznat hnijuce telo, nie? No dobre, tak nie :D:D

Armáda zločinu (2009)

Film som pozerala asi na 3-krat, skoro som pri nom zomrela od nudy. Bohuzial, obrovske sklamanie a tak vela som od toho ocakavala.

Osadné (2009)

To je tak, ked chce niekto robit nieco, co nema vopred premyslene... Pan knaz a pan starosta, Jajo a Pajo. Ale musim povedat, ze som sa bavila.

El Paso (2008)

Neviem, co v tomto kontexte znamena "Inspirovane skutocnymi udalostami", ani po tom nebudem patrat, kazdopadne film ma bavil, vypla som mozog a neriesim, ci je to ciry amaterizmus alebo nie, ja som si prijemne oddychla.

Invictus: Neporažený (2009)

Objektivne najhorsi Clintov film za posledne roky. Niekde urobili machri z planety Eastwoodovo chybu, kedze emocie sa nedostavili a to je uz co povedat. Je mi to nesmierne luto, film to bol pekny, ale zabudnutelny. Changeling a Gran Torino vo mne rezonuje doteraz, Million Dollar Baby, o tom ani nehovorim. Freeman bol bozsky, Matt Damon mi vadil. Nadherna sceneria, nadherny pribeh, ale prilis dlhe, rozvlacne a prvoplanove. Prilis vela temat, ktore zostali polosurove a moj pohar spokojnosti poloprazdny.

Ptáci (1963)

Ohromne sklamanie. Nuda, nuda, nuda, sed, sed. A ten koniec? Clovek na nieco caka, pride to, potom aj ta vtakohroza zacne nudit a koniec je absolutne zbytocny, nevysvetlujuci. Pre mna doteraz uplne najhorsi Hitchcockov film a keby som nevedela, ze to natocil on, ani by som nemala odvahu tvrdit, ze to mohol natocit ten isty reziser, ktory ma na svedomi Okno do dvora a Na sever severozápadní linkou. (Videne 28.12.2009)