Requiem za sen (2000)

Drtivá nakládačka emocí, která musí dát pořádný kopanec každému, kdo někdy laškoval se zvědavostí po drogách. Poutavé vizuální a hudební zpracování graduje do absolutního mizéria hlavních hrdinů a diváka nenechá na pochybách, kdo je v tomto filmu vítěz a kdo poražený.

Vyobcovaná (1998)

Tady je krásně vidět, k jakým tragédiím takové sociální inženýrství vede. Mě to však trochu míjelo, protože jsem se s hlavními postavami nedokázal sžít a dostatečně pochopit jejich konání.

Pomsta je sladká (2014)

Roztomile podivná podivnost od podivného začátku až do podivného konce.

Milionový nadhazovač (2014)

Takové filmy mám prostě rád. Nechávají nám nahlédnout na to lepší v nás - i když často trochu kýčovitým způsobem. Vždy získám po shlédnutí takovém druhu filmu optimističtější náladu, a to se velmi cení.

The F Word (2013)

Až se podivuji, že film se 100x viděnou tématikou zamotaných partnerských vztahů mě stále dokáže zaujmout, pobavit i dojmout. Když ale ve filmu vše šlape, tak jak má, ústřední postavy jsou mi smypatické, tak se rád propadám do atmosféry romantické komedie. Snad jen jedna chybka, která se netýká jen tohoto filmu - nelze si nevšimnout, jak jsou svižné konverzace postav až uměle vypointované a slovně vybroušené, a tím trochu ztrácejí na autentičnosti.

Lucy (2014)

Tak tahle skopičina mi teda vůbec nesedla. Bessonovo metafyzické rozjímání, které však nikdy nepřekročí úroveň šíleného blábolu. Scarlett dělá co může, ale tomuto filmu není pomoci.

Velký draft (2014)

Stálo to trochu času a trpělivosti než jsem se stačil dostatečně zorientovat v pro mě nezajímavém a neznámém sportu jako je americký fotbal. Nakonec jsem si ale překvapivě napínavou přestřelku manažerů nad časomírou draftu náležitě užil. Dobrá práce.

Colette (2013)

Film zasazený do prostředí 2. WW a konkrténě do vyhlazovacího tábora, nemůže nenabídnout silné scény a osudové okamžiky. Tvůrcům se podařilo nic výrazně nezkazit. Za filmem je dost peněz a je to na něm vidět, hlavní hrdinka je výborně obsazená, takže úspěch se musel dostavit. Z těchto historický událostí mi vždy zamrazí a není na škodu, si je občas připomenout. Slabší čtyři hvězdy.

10 pravidel jak sbalit holku (2014)

Komedie, která nezklame v žádném ohledu a v pohodě se i vyrovná tématicky podobným komediím americké filmové produkce. Za mě dobrý.

Middletonská romance (2013)

Nepřesvědčivá dějová linka s nesympatickými postavami v rolích dětí ústřední dvojice. Hlavní hrdinové sice dělají co mohou, aby ze slabého scénáře vykřesali, co se dá, ale romance ala Madisonské mosty říznuté Prcičkama selhává a divák jen nevěřícné kroutí hlavou.