Mother and Child (2009)

Nádherný film, ktorý svojou jednoduchosťou spracovania a dojímavým príbehom dáva vyniknúť skvelým hereckým výkonom všetkých zúčastnených.

Kapitán Planeta (1990) (seriál)

Tento seriál sme mali s kamošom napozeraný - Země, Oheň, Vítr, Voda, Srdce! a už sme iba pretáčali tie VHSky dookola. No a, samozrejme, sme sa na dvore hrali, kto má aký prsteň a akú moc ovláda (najlepší bol aj tak vietor, len tak medzi nami a srdce dostal ten, čo si vyberal ako posledný :D)... a práve za túto zábavu, akú som pri tom zažil, dávam 3*

Hráči se smrtí (1990)

Dobré sci-fi, hlavne chválim vizuálnu premakanosť, hudbu a ľahké zimomriavky, ktoré tento film občas vyvoláva. Hoci mi tam "niečo" chýbalo (možno v scenári trochu väčšie vygradovanie, prípadne to nejako podvihnúť na väčšie mystery, keď už to rieši otázku smrti), plusom rozhodne je veľmi dobré herecké obsadenie. Dal by som aj 4, hlavne kvôli krásnej Julii, ale ako vravím, to niečo mi tam chýbalo, aby sa z toho stala moja srdcovka. Takže 3* zaslúžene - 70%.

Daleko do nebe (2002)

Tá kamera, hudba a spôsob, akým je tento film natočený, všetko pôsobí ako vystrihnuté z 50. rokov. Atmosféru k tomu dotvára až mierne gýčovo dokonalé prostredie a farby občas ako z photoshopu, v čom ešte lepšie vynikne kontrast toho príbehu. K tomu ešte úžasná Julianne... krásne smutný film

Dokaž to! (2002) (pořad)

Občas to bolo fajn, ale začalo mi postupne liezť na nervy, že v každom druhom dieli sa nejaká tučná špatica snažila stať lokálnou Misskou alebo kráľovnou plesu, aj keď tam boli všetky ostatné uchádzačky 100-krát krajšie... no a vždy, samozrejme, spravodlivo vyhrala. A k tomu si aj nabalila svojho vysnívaného krásavca zo školy, ktorý s ňou asi nešiel von len preto, že to bolo v telke... asi nie.

Okamžik zlomu (2007)

Hoci tento film nie je nejako dvakrát nabitý akciou a v podstate sa stále len tak "motá" dookola, úplne ma vtiahol a už som len čakal, ako to teda nakoniec skončí. Ryan Gosling hrá skvele, Anthony Hopkins hrá skvele, celkovo sa na tento film veľmi dobre pozeralo. Aj keď to nie je úplne strhujúci zážitok (a za mesiac si možno už len spomeniem matne, o čom to bolo), na jedno pozretie je to fajn. Váhal som medzi 3 a 4 hviezdami, nakoniec dávam 3*, ale veľmi zaslúžené. 70%

Kancl (2005) (seriál)

S pôvodným britským seriálom nemôžem porovnať, lebo som ho nevidel, možno niekedy neskôr. Ale čo sa týka tejto verzie - ZBOŽŇUJEM ju!!! Je to presne ten typ seriálu, pri ktorom sa nesmejem každú sekundu, ale skôr si s úškrnom vychutnávam jeden trápny moment za druhým, veľavravný pohľad alebo aj najmenšiu zmenu mimiky (ale aj tie situácie, kedy chytám záchvaty smiechu, samozrejme, tiež prichádzajú často). Fakt, takto realistický sitcom sa len tak nevidí, veľmi dobre sa naň pozerá, verím naozaj každej jednej postave až natoľko, že sa cítim trápne aj za nich, občas mám chuť dať Steveovi Carellovi jednu cez papuľu (čiže to je známka, že hrá geniálne) a celkovo prítomný humor mi veľmi sadol. Na začiatku prvej série by to boli nedôverčivé 3*, neskôr som to videl na 4, ale teraz v polovici 3. série to nemôže byť menej ako 5* už len preto, ako dobre sa pri tomto seriáli cítim.

Rock of Love with Bret Michaels (2007) (pořad)

Bret Michaels sa mi zdal ako slizký slizák, ale 1* jednoducho patrí jednej z tých "krások", čo si nagrcala pri stole do rúk :D

Flavor of Love (2006) (pořad)

1* je z tie hádky a strašne klišé gestá, čo tam používajú, strašne som sa na tom pobavil a dodnes používame hlášku New York: Flava is mine! :D ...inak to bola stupidita, kde mladé baby zápasia o starého nechuťáka

Zdrojový kód (2011)

Asi som sa na ten film až príliš tešil, tak ma trochu sklamal. Neviem, nejako mi nesadlo to neustále opakovanie a občas správanie hlavného hrdinu mi prišlo akože WTF - záleží mu na niekom, koho pozná pár minút. Ale zase plus bola tá teória, ktorej som aj tak úplne nepochopil, to rozuzlenie a otvorený koniec, o ktorom sme s kamoškou debatovali ešte asi polhodinu a aj tak sme sa nedopátrali k nejakému riešeniu