Odbor městské zeleně (2009) (seriál)

Hodnotenie pri Parks and Recreation je trošku zložité. Prvá séria (vďaka Bohu, že mala len 6 častí) bola takmer celá na 2 a občas s prižmúrenými obomi očami 3*. Ale ako vravím - takmer celá - finále prvej série totiž bolo už podstatne odlišné a teda aj podstatne lepšie. V tomto trende pokračovala celá druhá séria a momentálne som na sérii tretej, takže už môžem objektívne hodnotiť. Dávam 4*, určite zaslúžene, lebo sa čím ďalej, tým viac krát naozaj schuti smejem. A ani postavy mi nepripadajú také nesympatické, ako mnoho ľudí píše. Práve naopak, časom sa z nich vykľuli ozajstní sympaťáci, najväčšou zmenou pritom prešla Leslie Knope (Amy Poehler), ktorá sa v už spomínanom finále prvej série zmenila z nerealisticky vykreslenej karikatúry na svojskú a občas až príliš snaživú a horlivú osôbku, ktorá to však vždy myslí dobre, aj keď to tak niekedy nevyzerá. Na 5-hviezdičkový Office to síce u mňa nemá, ale to je asi len tým, že som Office videl skôr. A už vôbec nezazlievam Parks and Recreations to, že sa na Office podobajú. No a? Sú predsa od rovnakých tvorcov a keďže mi je štýl Office veľmi blízky, tak ak ho Parks and Rerceations "opajclo", je to pre mňa len dobre.

Lost Highway (1997)

Zase jeden z tých WTF filmov, pri ktorých nemám ani poňatia... ale fakt že vôbec. Keď to porovnám s Lynchovým Mulholland Drive (čiže jediným jeho ďalším filmom, ktorý som zatiaľ videl), tak tento má trochu menšiu atmosféru pre mňa a ani tá "šialená" zápletka mi neprišla taká zaujímavá alebo... neviem, pri takomto filme sa to ťažko vyjadruje. Ale rozhodne sa ešte chystám na jeho ďalšie filmy, keď už pre nič, tak aspoň z čistej zvedavosti, či sa mi aspoň raz podarí niečomu pochopiť. 70%

Leon (1994)

Vizuálne, hudobne aj herecky super, akcie tu bolo až-až, no bola podaná štýlovo, žiadna prvoplánovka... Ale nemôžem si pomôcť, nech sú tunajšie hodnotenia na ČSFD akékoľvek, niečo mi tam chýbalo. Nevravím, príbeh bol dojímavý, aj mi prišlo tak nejak smutno viackrát, ale nebolo to celé až tak over-the-top, aby mi tam jednoducho pasovalo 12-ročné dievča. Čiže práve v deji ako takom vidím malú slabinu, ale aj tak je to stále veľmi dobrý film. Nie úplne najlepší, ale veľmi dobrý.

Ženy sobě (2011)

Už len ubrať zo stopáže, aby sa odstránili občasné hluchšie miesta a bola by to jedna z top komédií. Takto je to "iba" skvelá komédia, pri ktorej mi nevadila ani fekálna scéna (naozaj, naozaj silná káva to bola), ani až príliš pekný záver na to, aby to bola pravda... Nenormálne sme sa zabavili, no a úplný top, pri ktorom sme s kamoškou asi umreli od smiechu: Welcome to Germany. Auf Wiedersehen, asshole.

Vykoupení z věznice Shawshank (1994)

Zase jeden z filmov, pri ktorých sa hanbím, že ich vidím až teraz... No a čo sa týka hodnotenia, myslím, že nič zložité netreba, vystačím si so slovom ÚŽAS.

Ztraceno v překladu (2003)

Toto nie je ten typ filmu, ktorý ma zaujme efektmi, dejovými zvratmi, nenúti ma k neustálemu smiechu ani zo mňa nevysaje aj tú poslednú slzu. Nie, jeho čaro je práve v obyčajnosti, jednoduchosti, v hereckom výkone Billa Murrayho a Scarlett Johansson a v tom pocite, ktorý v človeku vyvolá. Pretože to mnoho filmov aj napriek veľkej snahe nedokáže. A Lost in Translation sa to darí akoby len tak mimochodom.

Špionky (2001) (seriál)

Guilty pleasure ako vyšité. Je to síce občas hlúpučké a opakujúce sa, ale stále je to smiešne takým tým svojským štýlom a hlavne brané s nadhľadom. A keď to náhodou ešte teraz pri prepínaní vidím v telke, tak si na pár minút nechám pustené a bavím sa zas ako kedysi... Ňami, ňami. - To není ňami, ňami, to je křupinková smrt!

Pád (2006)

Vizuál, scenérie, obrazové nápady a celkový "výzor" super, hudba nápodobne. Ale film má najslabšie miesto v príbehu. Prvých asi 30 minút som len čakal, kedy ma to konečne chytí. Našťastie ten moment prišiel a dej začal mať rýchlejší spád. Ale napriek tomu nemôžem ohodnotiť vysoko, lebo tento film je jednoducho pre mňa len na jedno použitie a druhý krát by som už asi zaspal od nudy. Na 4* to u mňa nemá a nepomôže tomu ani tá najroztomilejšia hlavná hrdinka, ale tie 3* sú zaslúžené. 65%

Dva a půl chlapa (2003) (seriál)

Kedysi som sa pri tomto sitcome fakt bavil. Ale po dlhšom čase som dnes zase videl nejakú epizódu a je to strašné. Stále sa rieši len to isté, žiadny nový nápad, k tomu nahratý smiech po každom, aj tom najslabšom vtipe... Tento seriál už má to najlepšie dávno, dávno za sebou a teraz je to len čistý priemer. 55%

Něco jako komedie (2010)

Hoci sú príbeh a prostredie miestami tak trochu zidealizované, táto idealizácia funguje. Pretože spolu s niekoľkými vtipnými situáciami a niekoľkými dojemnými miestami dáva dokopy veľmi príjemný celok, s dobrým posolstvom a kopou pozitívnej energie. A tú si predsa treba občas dobiť