Harry Potter a Relikvie smrti - část 2 (2011)

Nu, dalo se toho vyždímat víc... Myslím, že se mělo více hrát na city, spousta scén se dalo pojmou tak... jinak :) Třeba jako v knížce, konečná scéna kde padnul Voldy a jeho nejvernější měla být jiná. V knize je to popisováno velkolepě. Bella pade, Voldy jí chce pomstít, ale Harry mu nedovolí připravit ještě někoho o život. Místo toho ani nevíte jak, ale najednou je Voldík na cucky. Nemluě o tom, že kdo nečetl knížku se musí v ději pěkně ztrácet... ale zase třeba scéna kde Harry vystoupí proti Snapovi je krásně chytlavá. Ale i přesto prostě Harry Potter zaslouží 5*(je to i za ten skvělý soundtrack!), jen škoda, že už nikdy žádný nový díl nebude.

VALL-I (2008)

Tak dojemný, tak krásný... příběh lásky na první pohled a také potvrzení přísloví, že láska překoná všechno. Vall-i je neuveřitelně roztomilý v jakékoli scéně vám ho pomalu musí být líto... ještě, že to dobře dopadlo :)

Čokoláda (2000)

Sladký příběh ze světa čokolády. Ale tenhle film je sladký tak akorát. Je v první řadě milý a potěší na duši.

Králova řeč (2010)

Není to příběh lásky, není to ani příběh o neštěstí. Je to příběh o jednom obyčejném problémku, kterému se hlavní hrdinové úspěšně postaví. Je to krásný film. Úchvatné herecké výkony a stoprocentně zasloužení oscarové... a neodpustím si... škoda neproměněných nominací :)

Pošetilost mocných (1971)

Ten božský Louis de Funés. "Nejsi krásný, vona je kránsná, nemáš ani vindru, vona má všecko, jsi idiot, vona taky... je ti souzena... KRÁLOVNA.!" Áhh... skvělý to film, Funés je tady jako obvykle ve skvělé formě :D

Tanec s vlky (1990)

Neuvěřitelně chytlavé a dojemné. Krásný lidský příběh, krásná kultura a pokud nepočítám nástup "civilizace", tak i krásná doba...

Mezi mužem a ženou (2005)

Je to přiejmný film. A už od začátku, přijemná hudba a k tomu přijemná a vtipná konverzace. Byl to asi docela risk postavit film na dvou hercích a v podstatě v jednom prostředí. Ale tady se to podařilo. Helen se zase ukázala jako skvělá, mnohostraná herečka s krásnými ksichtíky. Konec mě zamrzel, i když jsem ho čekla. Ale přeci jen v těch posledních scénách jsem jakoby hercům v duchu našeptávala "no tak, zůstantě spolu" ! Ale i tak na mě tenhle film přenese vždy takovou tu skvělou atmosféru :)

Sběratelé kostí (2005) (seriál)

Vtipné a občas také značně nechutné, takže něco pro mě :D Mám ráda Kůstku, její filozofování, celkově herci jsou přijemní. Ale spárování všech v 7 řadě, kde navíc je výsledkem toho dítě je celekm vtipné :D ale přejmné :)

Vykoupení z věznice Shawshank (1994)

Skvělý film se skvělými herci. Film jsem viděla nedávno poprvé... což nechápu, jak sem si mohla nechávt něco takévho tak dlouho ucházet. Průběh filmu je krásně "poklidný", ale finále vám vyrazí dech. A to je to nejlepší :)