Trojkol

Trojkol

Nikola Podhorská

okres Bruntál
.. jsem chuchvalec vlastních vjemů, jen se směju, nevim čemu, asi všemu.

10 bodů

Moje komentáře

od nejnovějšíchpodle abecedypodle hodnocenípodle roku vzniku filmu
  • 2.7.2018  13:02

  Já jsem teda asi úplný dement, že si nemyslím, že se jedná o revoluční snímek na poli hororů. Na začátku teda docela dobrý, překvapivé zahájení, dramatický, teďka než to pochopíte, tak jste docela napjatý, to jo. Hluchá holčička tomu dodává takovej punc divnosti, přičemž se člověk může zamyslet nad tím, jak pro někoho je hluchota prokletí a pro jiného požehnání. Požehnání to prostě je, když zemi okupujou mimozemšťani, co mají extra vyvinutej sluch, že. No a když je řeč o požehnáních, tak děti obecně požehnání jsou. Ale určitě ne ve chvíli, kdy potřebujete být ultra potichu, abyste vůbec přežili a už vůbec ne uprostřed tohohle masakru, kdy vás může kdokoliv odkudkoliv sežrat kvůli sebemenšímu pípnutí. Přiznejme si, to děcko potichu nebude, ani když mu dáte kyslíkovou masku a zavřete ho do provizorní rakve. (Ne moc láskyplnej rodičovskej přístup, co si budem.) Chápu, že jsou to asi věřící a tak nešlo tomu vyvrcholení moc zabránit, ale tu romantiku si mohli odpustit a mělo je napadnout, jakou daň za to případně zaplatí, ale chápu, že chtíč je chtíč. No a takhle nějak nepochopitelně a s různými zamyšleními nad totálníma debilnostma jsem se dokoukala až do momentu geniálního prozření hluché holčičky (na který by asi armáda a nejlepší vědci doby nepřišli) a k badass nabití brokárny matkou v poporodní depresi. Já nevím, ale celý to bylo takový divný a nelogický. Dvě * za to, že jsem neusnula a že to bylo trochu napínavý.

  • 29.6.2018  10:24
  13 Reasons Why - Série 2 (série) (2018)
  **

  Já teda rozhodně nepatřím k lidem, co by nějakým způsobem shazovali šikanu a nevhodné chování na školách. Taky bych nechtěla působit jako někdo, kdo zlehčuje sebevraždy nešťastných teenagerů .. Ale C'MOOOOOOOON. Toto bylo moc. Takže v této sérce se dozvíte, že .. Hannah se vlastně zabila z debilního rozmaru a byla to coura. Že všichni měli větší trápení než ona. Snažila se na sebe stupidně upozornit. Heroin očividně stojí v Améru pět korun. Všichni rodiče jsou superúzkostliví a vždy vás za každou cenu podrží a klidně si vezmou domů toulavý psy (kluky, whatever) a prostě jim to nevadí. Všichni mají bouchačky. Miliony a miliony bouchaček. (Kdo se pak diví, že je věčně nějaká škola vystřílená?) Clay je dement. Tvůrci jsou taky dementi, protože si myslí, že do jednoho seriálu lze nacpat naprosto naprosto všechen světabol a že to někdo bude brát vážně. Nebude. Nikdo. #metoo #čau Dvě hvězdy, jedna za Jasona a jedna za Tylera.

  • 21.4.2018  00:30

  Tak jo, nedýchala jsem a srdce mi bušilo jako o život. Cítila jsem skoro fyzicky Mildredinu ztrátu a k slzám mě dojímal Jason. Celý to byla jedna velká bolest a příkoří tak obrovský, že smutkem snad dnes ani neusnu. A přitom v tom bylo tolik pochopení. Z mmoha stran naprosto nepochopitelnýho. Výjimečný.

  • 20.3.2018  12:17

  Logane, mně je to tak strašně líto. ♥ Nicméně .. Geniálnější farewell vymyslet nešlo. A to, že o Wolverina svět vlastně nepřišel, to je krásný. Výjimečně nebylo v téhle části sérky nic sentimentálního a ani nic takovýho "radostnýho", jak to u X-Menů bývá. Tohle bylo prostě ponurý a smutný celou dobu. Začínaje Profesorovým rozpadem a konče tím Loganovým. To bylo slz. Pět hvězd, nejde jinak.

  • 20.3.2018  10:10
  Vzteklina (TV seriál) (2018)
  *****

  Já mám takovýho bojfrenda .. Co vždycky u každý krimi věci ví, už tak od druhýho dílu, kdo je vrah. Věděl to v Pustině a věděl to i u Vztekliny. A tady ta jeho pitomá vlastnost, kdy mě jako poinformuje, kdo to je, ta mě trochu sere, protože pak teda celou dobu vim, kdo je vrah. Ale to do svýho hodnocení netahám. Vzteklina byla skvělá, i když jsem z ní byla trochu vzteklá. (haha, moje originalita ♥) Ten nápad, ten je sice trochu průhlednej, ale vlastně suprovej. Sudety jsou láska. Naše i ty šumavský. Detektiv z Pustiny je láska. Hádek, to ani nemluvim. Ty záběry na krajinky, ty mi braly dech. Protože to tady máme fakt krásný, takže kameraman má jedničku. No a tak bych mohla pokračovat, dokud by nedošlo na Ihora Krotovyche, kterýmu jsem nevěřila ani jednu scénu a kterej byl prostě uplně strašně marnej (a kvůli němu jsem byla vzteklá). Ale jinak byl ten seriál naprosto skvělej. Není to HBO, ale ČT se teda předvedla! Snad ji teda nezrušej. Ale chápu, že pro milovníky Ordinace je tohle blbý, takže to neocení. Ale já to oceňuju. Pět hvězd. Za snahu a tak.

  • 25.12.2017  02:35

  Tak tohle byla láska na první zhlédnutí!

  • 4.9.2017  16:00

  Tuhle hru bych nikdy v životě nehrála. Ze strachu, ze strachu, že moji přátelé nejsou takoví, za jaké je mám a ze strachu, že jedna moje / něčí bezvýznamná zpráva rozjede kolotoč věcí, který bude nemožné zastavit. Trochu se to dalo čekat a trochu mi to bralo dech. Ta cizí řeč z toho dělala netradiční film a ten konec tu netradičnost skvěle podtrhl. Rozhodně můj šálek kávy. ❤

  • 2.8.2017  12:20

  Já jsem od toho nic nečekala, tak nejsem zklamaná, takže tři hvězdy! Depp teda trapnej jak svět, ale Farrell naopak výbornej "polozáporák", tak se to trošku kompenzuje. Kredenc mi přišel otravnej, stejně jako jako zvuky těch zvířátek (viděno v letňáku, kde byly zvukové efekty trošku přepálené), ale celkem taková fajn oddechovka, viděla jsem teda horší fantasy. (Nebo neviděla, protože fantasy nemusím? Dumám.) Až na ty "akční" scény, kdy jsem teda netušila která bije, kdo kam letí, co je to? Zvíře, barák, nečar, Redmayne? :D Nebrečte, Harry Potter to není, ale to ste přece nemohli ani čekat. Pro děti moc pěkný.

  • 8.5.2017  15:08

  Jedna hvezda za tu mladou matku, protoze je vtipna a sva. A taky za Helenu s bezva parukou. Jinak je to tragicky, za tech komancu byly holky taaaak veselyyy a furt se vsemu smaly a hihnaly a zivot byl fakt primovej a honily instalatery a Stanicky. Boze, za co.

  • 9.1.2017  10:58
  Pustina (TV seriál) (2016)
  ****

  Panebože jo! Prosím, nenamalované mamky a culíky, co si udělaly samy! A chci vidět zblázněnýho taťku! Protože bipolární poruchy jsou skutečný a někdy .. Někdy se taťkové prostě zblázněj'. A děti se někdy ztratěj'. Z těch nejpitomějších důvodů. A tak nám tvůrci ukazují vymyšlenou českou krajinu, která zase tak vymyšlená není. Je to sudetská bezútěšnost. A co jiného chceme světu nabízet a ukazovat? Že máme taky krásnou přírodu? A k čemu? Tu má kdekterá země. My máme surovost a hnus, štvaní se mezi sebou na vesnici a trápení. Máme tohle od nacistické okupace a budeme to mít navždy. Nejsme symbolem krásna, ale můžeme věrohodně zobrazit to, co nás tíží. Můžeme nabídnout to, že vidíme věci jinak. Šedě. Tak díky, že nejsme jen samej Víveg, podprůměrný komedie a Kriminálka Anděl. Ale tady úderný krimi a drama.

  • 8.1.2017  01:16
  Kolonie (2015)
  *****

  A mně je úplně jedno, jak Hermioně tahle dramatická role nesedla a je mi jedno i to, jestli hrál její partner retarda věrohodně. Obdivuju, že žijeme ve světě, kde se o tomhle příběhu nic neví, nenávidím tu skutečnost a zuřím. A děkuju, že někdo tohle natočil a ukázal a řekl. Jsem vděčná, že Emma Kolonii propůjčila svůj profláknutej obličej a enormně tak zvýšila šance, že se lidi podívají a že pochopí. Já jsem se podívala a rozum mi zůstává stát, nemůžu zpracovat to, že žijeme ve světě, ve kterém se páchají takové hrůzy, že všichni vidí jen Auschwitz a nikoho nenapadne, že zrůdnosti jsou i jiné a ne méně hrozné. Pět tvůrcům, jen pro to, že to prostě udělali. Odpad Chile. Že se to vůbec mohlo natočit.

  • 17.12.2016  23:48
  Hany (2014)
  odpad!

  Vzhledem k tomu, že má být tento snímek generační výpovědí, předpokládám, že o mé generaci, když je mi něco přes dvacet, tak nás hluboce lituji. Je mi líto, že vedeme jen dementní dialogy bez souvislostí, je mi líto, že jsme afektovaní omezenci, co umí jen debilně a sprostě kydat. Je mi líto, že nemáme žádné hodnoty, žádnou soudnost a že jsme taková generace žen, které jsou s partnerem deset let jen tak, protože je chudák tak hodnej! Je mi nás líto a mrzí mě, že Mirkovo drama zajímá jen Dušana, protože všichni ostatní musíme v noci běžet shánět fet!

  • 20.3.2016  21:58
  Stážista (2015)
  ***

  Zajímalo by mě, jak se vymýšlí věty, které se ozývají během indistinct conversation. Jak se určí, která věta půjde slyšet a dá se tak divákovi najevo, že se na plátně baví o něčem vtipném. Ha ha, příšerná scéna z letadla. Mimochodem. Není nad tisíc a jeden záběr na super bílé obří zuby Anne Hathaway. Protože De Niro je tak zábavný. Hlavně, když si zakládá profil na fíbíčku. Přeslazenost některých scén mě nutila rvát si vlasy a přesto tři hvězdy Robertovi, doufám, že až mi bude devadesát, budu taky chtít být něčí stážistka.

  • 20.3.2016  21:50
  V.I.P. vraždy (TV seriál) (2016)
  odpad!

  Herecký výkon hlavní postavy, tedy rádoby charismatického pana Berana (kterej je fakt strašnej badass!), posunuje tento seriál daleko za hranice sledovatelnosti. Odpad, který už nemůže být ničím přebit.

  • 8.9.2014  08:58

  Já teda musím dát čtyři za Jess, za její vyjadřování, za výběr Imogen Poots, protože ta mě zkrátka dostávala od začátku do konce. Není to peckovní příběh, ani bůhvíjaké zpracování, ale nemusí se u toho myslet a to je někdy potřeba.

  • 5.6.2014  22:11

  Ten film má prostě všechno a tak ho bezvýhradně miluju. A že se dá máloco bezvýhradně milovat. 'Cause .. there's no "fuck" so small it won't fuck us up!

  • 12.5.2014  13:46

  Film z doby nedávné, kdy všechno bylo jinak. Kluci si nechávali ostře spustit hára, chodili na Plastiky, nenosili u sebe občanky a museli na stanicích vyčkat příchodu příslušníka, šmejdi. Svoje lásky žili, s kámošema chlastali, poslouchali bigbít a nikdo, ale fakt nikdo neseděl doma. A mě nikdy, téměř nikdy, film nenadchne jako tenhle! Jasných pět, úplně za vše! A šestá by byla za tohle: "Je sice trochu blbá, ale nezaslouží si i ta blbá trochu lásky? Mojí lásky?!"

  • 11.5.2014  15:25
  Z pekla (2001)
  ***

  75% mě teda vážně překvapilo, protože extra čišťounká prostitutka Mary Kelly, překrásná mezi skvadrou nemytých příšer, byla první, co mi trhalo žíly. Potom, že inspektor kočkám neřekl, že by si mohly dávat pozor na chlápka, co jim nabídne hroznový víno a stejně tak byla otravná vysoká silueta vraha, která nás asi měla zmást .. a takhle by se dalo pokračovat a ne, že ne. Třetí hvězda jen za Bilba po lobotomii!

  • 13.3.2014  20:41

  A když už jsem si myslela, že nebude nic trapnějšího, než ježdění na velbloudech po poušti v Abu Dhabi, tak mě překvapil Aiden na tržnici, což už bylo klišé nad všechna klišé a vůbec nejde o to, že se potkali bůhvíkolik tisíc mil od domova, ale o to, že z toho byla další líbačka a "podvádění". Celý film nemá absolutně žádnou zápletku, rozuzlení nic. Sledovat první film bylo jako bych nikdy nevypnula seriál. Bylo to stejně vtipné, stejně tragické, stejně o lásce a sexu ve městě. Tohle bylo o moc a zbytečně přehnané. Nicméně ty ženy jsou stále FABULOUS a film se sledoval snadno, takže ty tři určitě !

  • 22.12.2013  23:04
  21 gramů (2003)
  ****

  Neměla jsem tušení, jestli se znali před tím nebo po tom,ani co je to, kvůli čemu se vůbec znají .. V hlavě jsem si vymýšlela příběh mnohem složitější a propletenější .. Ale i přesto mi tenhle vzal dech .. Má to nápad, je to ponuré, je to osudové .. Není to plytké, nutí to přemýšlet .. A přijde mi, že nejen během filmu.

  • 10.12.2013  22:58

  "Hele, máš prasklou auru .. Slep si ji .. tu auru .. Slep si, slep si.", neskutečné hlášky, nepřekonatelný Jan Dolanský v téhle "feťácké" roli. Je trochu škoda, že celý film se v podstatě točí kolem smrti Evy, ale nakonec Jiří Schmitzer, který přijde s konečným rozuzlením všechno zachrání. Bylo by to lepší jako "hořko-sladká" komedie, než jako drama, ale nakonec .. Kdo když se na to dívá bere ohled na tu dojemnou stránku týkající se smrti mladé dívky? Já se u toho lámu smíchy a nikdy nemůžu přestat. I kdybych to viděla po sté!

  • 10.12.2013  22:57

  Drsný život na severu drsné země. Někdo tohle nesleduje jen v televizi, někdo to i žije. A režisér i herci jako by to chvílemi žili taky. Některé záběry byly až děsivě autentické, některé přehnané, celkově byl ten příběh hodně "rozházený" a nesourodý, ale takový je i ten život, takže věřím, že Divoké včely lidem věrně přiblížily tu mentalitu a osudy těch méně šťastných vesničanů .. Protože ono se tak u nás skutečně žilo. A možná .. Možná i žije.

  • 10.12.2013  22:54

  Škoda těch zdlouhavých začátků. U první série ještě budiž, stačily dva tři díly a člověk chtěl okamžitě znát všechny majitele Murder house, vědět, kdo je záhadný Tate, co má v plánu Hayden, jak to bylo s Larrym a kdo byl v tom latexovým oblečku? .. U druhé bylo o dost těžší podlehnout příběhu, už i proto, že Jessica Lange má být pořádná rajda a ne jeptiška. Nakonec rajda je, takže nic neztrácí šmrc a Pepper spolu s Oliverem Thredsonem a nazi Hansem celou atmosféru blázince jen dotváří. Až na ty mimozemšťany, to nebyl dobrej nápad. "Coven" mě absolutně nadchnul a to i přesto, že na téhle sérii neshledávám nic hororového, ale bůh ví .. Nicméně .. Pět hvězd!

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace