Pán prstenů: Společenstvo Prstenu (2001)

Největší sílu tohoto filmu a jeho příběhu vidím ve schopnosti Petera Jacksona a jeho týmu promítnout natolik rozsáhlou a detailní Tolkienovu popisnost na filmové plátno. Mohlo by se to zdát jako nereálný úkol, nicméně povedlo se, přímo dokonalým způsobem, a vznikl díky tomu filmový klenot, který svým fantasy světem a jeho kouzlem musí pohltit doslova každého - a to ani nemusíte být trpaslíkem, hobitem či elfem, aby jste naplno vychutnávali kouzlo Středozemě s každým vašim krokem. Mimo jiné nám zde Howard Shore opět ukazuje, že patří mezi světovou špičku skladatelů, kteří díky svému umění vytvářejí jedinečnou atmosféru příběhu, kterým jsme zrovna v podobě daného filmu provázeni. 100 %, v každém ohledu.

Interstate 60 (2002)

Myslím si, že těžko budete hledat originálnější snímek, jenž vás příjemně překvapí způsobem, jakým dokáže právě Interstate 60. Toto "road movie", uhánějící po své dálnici si vás jednoduše získá, nejenom díky své atmosféře, ale i díky klikatým cestičkám Boba Gale, které diváka postupně dovedou k cíli v podobě nadlehčené filozofie a odpovědí na otázky Jamese Marsdena, za doprovodu humorně ztvárněné postavy Garyho Oldmana. Vydáte-li se na tuto cestu, zaručeně budete mile překvapeni.

Podivuhodný případ Benjamina Buttona (2008)

V určitém úhlu pohledu retrospektivní, postupně gradující melancholie, míchající všechny přísady života, zabalená do zajímavého příběhu dvou osob, které se přičiněním nejrůznější řady okolností setkávají na svém začátku, rozkvětu i konci - nebo snad naopak? Z filmu přímo dýchá dokonalá režie Davida Finchera, avšak děj je ke konci skoro až příliš přímočarý. Rozhodně alespoň ponechává nadále divákovi prostor zamýšlet se nejenom nad osudem Benjamina, ať už starého či mladého, ale i nad nejrůznějšími otázkami života a srmti, na nichž je vlastně celý snímek postavený