Přemluv bábu (2010) odpad!

Tak sme přemluvili bábu a dopadlo to, tak jak dopadlo. Teď je nejspíš čas, aby bába přemluvila nás a my volili komouše. No snad má každý svůj rozum a nebude se řídit médii ani bábou.

Očista (2013)

Je to zábavný a napínavý thriller s hororovými prvky aneb zastřel si svého negra, ale tak hloupý námět s naprosto debilním chováním postav nemohu při svém hodnocení opomenout. Přesuňte mozkovnu do dolních partií a určitě se nebudete nudit. Potom už záleží jen na Vás, jak moc Vám budou vadit jisté nelogičnosti (především chování postav a myšlenka oné "očisty"). Pro mě byly do oka bijící a i přesto, že mě samotný film relativně bavil, nemohu je tvůrcům odpustit. 50%

Muž z oceli (2013)

Je toto nejlepší reklama na Nokii? Ano. Je Zack Snyder bůh? Ne. Zack Snyder je Superman. Konečně je tady právoplatný nástupce Donnerova Supermana z roku 78. Po Temném rytíři nejlepší comicsová adaptace a Snyder natrhává prdel jak Whedonovi, tak Blackovi. Nu nic, těším se na další ocelový cumix!

Star Trek: Do temnoty (2013)

Technické zpracování je neoddiskutovatelně jedním slovem výborné. Ale tento blockbuster nemůžu hodnotit pouze podle tohoto faktu a jisté dávky zábavnosti. Ano tento blockbuster je relativně zábavný a technicky bravurní. Tedy má v podstatě všechno, co by měl správný výplachový blockbuster mít. Jenže...výplachový, tohle je Star Trek. A ten by měl být i inteligentní. Jenže on se tak pouze tváří. V podstatě je to jen další popcornová zábava (to jsem mohl jít na nové Rychle a Zběsile). Abrams nám nabízí krásné akční scény protkané kvalitními dialogy, ale zapomíná na příběh. Chybí tomu napětí z prvního dílu. Chybí tomu nečekaný zvrat, po kterém bych si řekl wow. A hlavně chybí emoce - ve filmu jako Star Trek by jste měli s hlavními hrdiny "vydržet" do konce a ne se půl hodiny před závěrečnými titulky, cítit tak, že ono to vlastně "nějak" dopadne. Pro mě celkem zklamání.

Mrtví a neklidní (2013)

Tohle mohl být fakt skvělej a originální zombie film, ale to by nesměl po půl hodině sklouznout do twajlajtovsky laděné shit-romance. Z čehož plyne, že patnáctky mají další kouzelnej filmek, u kterýho můžou vlhnout! Je to škoda, ve filmu zazní několik vtipných cynicky laděných hlášek, Corrdry je jako zombie hustej a efekty jsou na velké úrovni. Ale to, že se zombíkové vyléčí pomocí lásky, to prostě neskousnu!

(1998)

Tak už jsem si hloupě myslel, že jsem film pochopil, ale pak přišla vrtačka a poslední scéna. No a byl jsem opět na začátku...

Sherlock Holmes: Hra stínů (2011)

Už první Sherlock nebyl bez chyby, ale v záplavě halywůdských blockbusterů, to byla celkem příjemná oddychovka. Všechno pozitivní, co měla jednička, posílá bohužel dvojka do věčných lovišt a máme tady příběh vycucanej z Ritchieho ranní stolice, akční scény tak nepřehledný a dokolečka nudně zpomalovaný, že Tekken je oproti tomu balzám pro oči. A aby toho nebylo málo tak Krásná Rachel McAdams byla nahrazena ošklivou švédskou vulvou! Alespon trocha vtipu a nadsázky tam zůstalo, takže slabší 2*. 40%

Hugo a jeho velký objev (2011)

Hugo je výbornej. K dokonalosti chybí jen málo. Taková milá Scorseseho pocta filmu. Krásná kamera a hudba. Příběh nedokáže tolik vtáhnout, i přes to, že je to krásnej příběh, kterej je zároveň malej, ale velkej svoji podstatou a svým vyzněním.