První Tichá noc (2015) (TV film)

Nejlepších pořad Vánoc 2018. Ta moderní předělávka byla ale tak strašná, že musím dát hvězdu dolů.

Rectify (2013) (seriál)

Bez empatie se vůbec na tenhle seriál nedívejte. Pokud dokážete cítit tu vůni svobody, jakou Daniel cítí, když jede po 19 letech v cele smrti v autě nebo jen tak sedí na trávníku, potom budete tímhle nedoceněným skvostem oceněni. Skvělá emocionální očista. Musím především vyzvednout 1. díl poslední série, který byl naprosto strhující a málem mě porazil na konci ze židle!

Sherlock (2010) (seriál)

Geniální adaptace jedné z největších knižních klasik všech dob. Poslední díly byly dějově překombinované a do úvodních dílů měly daleko, i tak to ale byl skvělý seriál.

Simpsonovi - Napůl slušný návrh (2002) (epizoda)

Skvělý vtipný i dojemný díl. Jeden z nejlepších dílů o vztahu Homera a Marge. 13. série navíc byla obecně silná na třaskavé vtipy, takže se zde spojil dobrý příběh, dojemnost starších dílů a humor.

Simpsonovi - Velká knižní loupež (2011) (epizoda)

Jeden z nejlepších dílů nových sérií. Dost netradiční, možná ale proto tak dobrý. Je v něm samozřejmě monoho odkazů na filmy a seriály, hlavně Dannyho Parťáci i se skvělým soundtrackem od Davida Holmese.

Single Lady (2017) (seriál)

Tak na jednu straně je to realistické. Jestli ve vedení Óčka sedí takoví pitomci, pak to leccos vysvětluje.

Trpaslík (2017) (seriál)

Potenciál v tom určitě je, i když se o žádný Okresní přebor nejedná a pokud si seriál klade velký důraz v zalíbení se mladší generaci, potom v tomhle taky selhává. Škoda, že z některých věcí nedokázal seriál vytěžit více. Například strýc - právník Vladimír, kterého hraje M. Hoffman by mohla být skvělá česká verze Saula z Breaking Bad, ale připadalo mi, že tahle postava nebyla dostatečně podpořena peprnými dialogy a scénářem. Přítelkyně Luďka Staňka (je pojmenován podle toho Luďka Staňka z Pořadu na Streamu?) mi připadá dost nedůvěryhodná, iritující a (s prominutím) škaredá - dcera některé z produčních? Za mě jednoznačně nejhorší postava a herečka, kvůli které se dle mého názoru dost mladých vyhnou tomuto seriálu obloukem. Procházková a Abrhám předvádějí svůj standart, Suchánek zatím po prvním dílu nejdůvěryhodnější a zároveň nejzábavnější představitel postavy. Nečekal jsem to, ale právě hlavně díky Suchánkovi a jeho postavě se mám chuť podívat na další díly, i když to u dětských herců (vyjma dcery Janičky - takové Líze Simpsonové rodiny Staňků) a veškerých scén týkající se dětí dost skřípe. UPDATE po druhém dílu: Tady se to Prušinovksého Kolečko pěkne rozjelo, už to voní Okresním přeborem. Přibylo vtipných scén, dětští herci se pomalu rozehrávají a záhada okolo Trpaslíka začíná bavit. Zvyšuji ze 3 na 4.

Trpaslík - Čtvrtek (2017) (epizoda)

Tohle byla hlavně Hofmannova jízda a Trpaslík zase dokázal posunout hranici nekorektnosti dál. Péro na ksichtě, "p**o", lehká erotika, rasistické vtípky ("Ten černej kluk, co bydlí u nás doma; Nějak se nám to komplikuje čerte.") Po minulém trochu vážnějším "build-up" díle, který potřeboval posunout příběh to byla dneska zase jízda z druhého dílu.

Trpaslík - Středa (2017) (epizoda)

Oproti minulé bláznivé jízdě to byl trochu pokles, bylo třeba trochu rovíjet příběh a hrát trochu na vážnější notu, ne že by si tam vedl Trpaslík špatně, jen si tam nevede tak dobře. Některé vtipy už se taky trochu opakovaly a možná už trochu začínaly nudit (černoch ve škole, proměna matky) vzhledem k tomu, že nedošlo k žádnému dalšímu zásadnímu dějovému vývoji, resp. došlo, ale až na úplném konci epizody. Za mě 3,5 pořád český televizní nadprůměr. Doufám ale, že tohle byl to, čemu se říká u seriálu "nutné zlo" k posunutí příběhu dál a další díly posunou laťku výše a nebude to "jen" další nadprůměr. Hlavně ať ta laťka nezůstane viset zatím na nejlepším 2. díle, potenciál na to Trpalsík má!

Trpaslík - Úterý (2017) (epizoda)

Po trochu rozpačitém prvním díle už se to Prušinovského Kolečko pěkně rozjelo. Takhle jsem se naposledy bavil u Okrasního přeboru, od kterého se ale pořád ještě Trpaslík liší hlavně hereckými výkony, které tady přece jen nejsou tím koncertem Vetchých a Sobotků. Doufám ale, že Trpaslík bude pokračovat minimálně takhle!