Mimoriadna relácia: Kríza v slovenskom hokeji (2017) (pořad)

Celá diskusia bola veľmi slabá. Moderátor to nezvládol. Do problematiky sa nerozumie a dával nezmyselné otázky. Stále nútil Zdena Cígera nech prezradí neviem akú senzáciu, len aby TV Markíza mala čísla sledovanosti. Na druhej strane, keď dal slovo Kohútovi, stále mu skákal do reči (tzv. syndróm Zlatice Puškárovej :-). Nepôsobilo to príjemne, aj keď Kohút rozprával dosť zoširoka. Celkovo to bola podpriemerná debata. Zainteresovaný divák sa nedozvedel nič nové a ten nezainteresovaný nevedel o čom je vlastne reč. Na taký rozhovor bolo 30 minút veľmi malo a to ešte nepočítam reklamu.

Goon: Last of the Enforcers (2017)

Komu sa páčil Goon, tomu sa hádam bude páčiť aj pokračovanie. Ja som si prišiel na svoje, aj keď som veľa neočakával a viac-menej som to bral ako oddychovku. Humor síce bol taký neslušno-perverzný, ale Baruchel je tým známy. Nečakal som, že Amíci si urobia zo Slovákov hokejistov takýto žart, no v rámci srandy sa to dá tolerovať.

Správní chlapi (2016)

Film je slabší, ale čakal som aj horšie. Kedže Blackov film Kiss Kiss Bang Bang sa mi nepáčil, nevedel som čo čakať. Príbeh bol zase tak reálno-krutý s prvkami humoru a erotiky, čo ja veľmi neobľubujem. Dalo sa to zniesť, aj keď to bolo miestami na hrane. Tento film som chcel vidieť hlavne kvôli R. Crowovi, no zdá sa mi, že takáto rola bitkára mu veľmi nesvedčala. Keď mam byť úprimný, ani rola zábudlivého detektíva príliš nesadla R Goslingovi. Čakal som, že ako dvojka budu mať medzi sebou pár vtipných replík, no nič extra humorne zo scenára neprišlo: Aspoň ja som sa veľmi nenasmial. Dve scény boli ako tak podarene, inak cely film len tak plynie. Z celého hereckého obsadenia ma najviac zaujala mladá Angourie Rice. Svojim hereckým umením miestami zatienila aj svojho filmového otca R. Goslinga Má herecký talent a pekne črty tvare. Keď vyrastie môže byť veľkou herečkou.

Pravda o mlieku (2016) (TV film)

Výborný dokument o mlieku. Vtipný, pútavý a poučný. Samo Trnka dokázal vytratiť mýty o mlieku a pritom nenechal diváka nudiť sa resp. zahltiť zbytočnými informáciami.

Obchod na korze (1965)

Myslím si, že filmy Obchod na korze a Vyšší princíp sú to najlepšie čo dokázali česko-slovenkí tvorcovia vyprodukovať v dobe minulej. Poučný príbeh o tom ako zúfalstvo a strach dôkaze dohnať človeka k osudovej chybe. Film je zaujímavý od prvých sekúnd, lebo poukazuje na ťažké časy arizácie Židov počas Slovenského štátu. Výborný výkon Jozefa Kronera, ktorý sa stupňoval až do úplného záveru. Vo filme ma okrem nadčasovej kamery a réžie potešilo aj pár scén, kde zaznela východniarčina v podaní usmievavej babušky Idy Kamińskej. Film právom ocenený Oscarom 1966.

Stavět na Aljašce (2012) (pořad)

Veľmi ma baví pozerať ako sa stavajú zruby na Aljaške. Chlapi sú veľmi šikovní a keďže aj mojim snom je raz vlastniť zrub, tak sa môžem nechať inšpirovať rôznymi technikami stavieb týchto krásnych drevených domov. Okrem samotnej náročnosti stavby sa musia stavbári vysporiadať s rozoznanými nástrahami ako sú zvieratá, nepriaznivé počasie, malo času, menši počet robotníkov či nedodanie materiálu. Popri prestrihoch na stavbe, kameraman často zablúdi objektívom do divokej prírodnej scenérie a ja sa vtedy pohľadom rozplývam, lebo Aljaška je moja srdcovka.

Chlapec, ktorý chcel byť prezidentom (2017)

Popozeral som už viaceré dokumenty Dušana Hudeca, ale tento sa mi páčil azda najviac. Ani nie preto, že bol o našom významnom rusínskom vojakovi, ale zaujal ma hlavne spracovaním. Páčila sa mi tá plynulosť filmu, kde sa striedali výpovede vojnových veteránov, historických snímok a archívnych záberov. Hádam najväčším plusom dokumentu sú spomienky sestry seržanta Michala Stranka. Je veľká škoda, že Michal Strank je pre mnohých Slovákov neznáma postava. Aj preto oceňujem režiséra Hudeca, že zachytil tento jeho zaujímavý životný príbeh a rozhodol sa o ňom natočiť dokument skôr, než by umreli úplne všetci jeho spolubojovníci.

Šéfové na zabití 2 (2014)

Pre mňa bola dvojka o dosť lepšia, než jednotka. Viac bláznivejšia, viac komickejšia, viac nepredvídateľnejšia. Vedľajšie postavy boli viac vložené do príbehu a to bolo oproti jednotke lepšie. Z hlavnej trojky ma najviac bavil zmätkár Charlie Day s perfektným českým dabingom. Scénu s telefónnou búdkou, kde menil prízvuky si budem dlhšie pamätať. Nadržaný Sudeikis si svoje poctivo odohral a Bateman hral skôr racionálneho suchára. Z vedľajších postav dostal najväčší priestor Pine a ten bol super, hlavne keď hral, že hrá. Jamie "Matkychtivej" Foxx so svojim drsným ironickým humorom opäť nesklamal. Hlavne naháňačka s nim nemala chybu. Škoda, že Christoph Waltz nehral viac, mohlo to byť s nim ešte zaujímavejšie, lebo je to top európsky herec. Milujem hranie Jenny Aniston a aj keď jej táto rola sexuchtivej veľmi nepristane, hrá to bravúrne. Kevin Spacey mal krátku scénu, no posmial som sa pri nej až-až. Prosto všetko bolo ako ma byť. Hlášky, akcia, vtipne zvraty, skvelá hudba a neočakávaný záver. A keďže som sa pri viacerých pasážach filmu prichytil pri tom, že sa rehocem, tak som prosto musel dať 5 hviezd.

Naboř a ujeď (2012)

Pohoďák Dax, krásna Kristen a smiešne vyzerajúci Cooper. Bláznivé naháňačky, humorný scenár, perfektná hudba a nenáročný dej plný akcie. Na oddychovú komédiu to bohato stačí. Aspoň mne :-).

Neporazitelný: Návrat krále (2016)

Všetky doterajšie filmy s Yurim Boykom mám úprimne rád. Sú to také chlapské filmy plné bitiek. Dej je síce plytký ako rieky na rovníkovej Afrike, ale koho to trápi. Ja si otvorím pivko, dám niečo pod zub, urobím si pohodu a nechám sa unášať testosteronovým divadlom. Prosto len fandíte dobrému chlapíkovi a ten bije všetkých zlých naokolo. Čo na tom, že v realite by bol zmračený tak, že by ho ani Dr. House nezoskrutkoval. Aj tak Vás to baví pozerať, miestami aj viac ako boxerské súboje Rockyho Balboi. Angličan Scott Adkins je rovnako sympatický Rus ako jeho krajan Jude Law vo filme Nepriateľ pred bránami. Má super figúru, drsný ale charizmatický ksicht, hrubý hlas a keď rozprava tou jeho angličtinou s ruským prízvukom, tak sa ho bojím aj ja :D. Adkins v civile vyzerá úplné normálne až nezaujímavo, no keď si zapusti bradu a fúzy, dajú na neho tie smiešne kérky, až potom vyzerá ako korba Yuri Boyka. Tento charakter mu neskutočne sedí. Viacerým vadí, že sa Yuri v tejto časti až príliš pokresťančil, no mne to nevadilo. Hra Rusa a Rusi sú veriaci, tak nevidím problém, že je Boyka pravoslavný. Mňa práve teší, že sa tá jeho postava každým dielom vyvíja viac a viac. Už to nie je ten namyslený, arogantný a drzý zabijak, ale už sa v ňom ozýva aj svedomie a to sa mi páči. Tvorcovia vedia, že s dejom veľa vody nenamútia, tak dávajú všetku svoju energiu do čo najlepšieho zobrazenia jednotlivých MMA súbojov, Tie sú miestami z ríše fantázie, no do tohto filmu sa skrátka hodia.