Hačikó - příběh psa (2009)

Americký doják, ktorý ma naozaj chytil za srdce. Film o vernosti a oddanosti psa k jeho pánovi a to doslova až za hrob. Mám rád filmy o psoch a tento sa naozaj režisérovi Hallstromovi podaril. Tým, že mám psa a to dosť podobného (sibírsky husky) som si mohol naplno predstaviť puto aké vzniklo medzi Hačim a jeho pánom. Aj keď bola hlavná postava pes, herci na čele s nestarnúcim Richardom Gereom pojali svoje roly obstojne. Veľmi sa mi páčila kamera a čo musím špeciálne vyzdvihnúť je čiernobiele videnie sveta s Hačiho perspektívy. Klavírnym tónom z dielne Poliaka Kaczmareka pri ktorých ma miestami doslova mrazilo nemôžem absolútne nič vytknúť. Boli jednoducho užasne. Keby som bol režisérom tohoto filmu určite by som ešte viac vyšperkoval záver, ale aj takto ako to je je to dojímavý a skutočne prenádherný filmový kúsok.

Haló (2012) (pořad)

Jeden z najlepších zábavných programov, aké momentálne máme na mediálnom trhu. Síce nie všetke skeče sú podľa môjho gusta, no väčšina je viac než komická.

História Tatier (2008) (TV film)

Na dobu vzniku je to poslabšie spracovaný dokument, no informatívne je na vysokej úrovni. Dozvedel som sa pomerne veľa zaujímavosti o našich najmenších veľhorách na svete - Tatrách. Nepáčili sa mi niektoré gýčové zábery a hlavne tá dramatická, miestami až strašidelná hudba, ktorá nekorešpondovala so scenériou prírody.

Hlavně nezávazně (2011)

Natalie Portman som nikdy nepovažoval za nejakú super herečku a aj keď je na CSFD najlepšou herečkou ja ju veľmi nemusím. Na komédiu sa mi zdá až príliš vážna a tato rola jej vôbec nesadla. Natalia bola sexy to musím uznať, ale akosi mi tam niečo chýbalo. Romantická chémia medzi ňou a Ashtonom Kutcherom na mňa veľmi nezapôsobila. Prosto som im to neuveril a to som si myslel, že taká herečka akou Natália je to pre ňu nebude žiaden problém zahrať skutočnú romantickú a vášnivú ženu. Ashton to ešte ako tak zvládal ale na Portman to bolo asi priveľké sústo. Pravdu povediac tato romantická komédia ma ani veľmi nepobavila a ani tej romantiky tam nie je toľko koľko by mohlo byť.

Hokejová 80 (2009) (seriál)

Najlepší slovenský hokejový dokument. Tento seriál dokonale mapuje slovenský hokejový svet od začiatkov až po jej vrchol. Niekomu sa to bude zdať nudne a možno to ma až príliš veľa časti, no tvorcovia nechceli na nič zabudnúť, a to je dobré. Pre všetkých fanúšikov hokeja je to povinné.

Hokejové znovuzrodenie (2012) (TV film)

Opätovné prinavrátenie sa k slovenskému hokejovému úspechu na MS 2012 vo FIN a SWE. Tento dokument podrobne mapuje našu strastiplnú cestu za striebornými madailami. Priznám sa, že som mal zas tie iste zimomriavký na chrbte, ako keď som tie zápasy sledoval nažívo. Hlavne vítaztva nad CAN a CZE si budem ešte dlho pamätať. Ča so mi najviac pačilo bolo, že dokument rozoberal hokejové aj nehokejové momentý a okorenil to rôznymi perličkami "zo šatne". A to všetko v dynamickom slede doplnené o pocity trénerov a hráčov.

Hon (2012)

Lož, aj keď mala, vie narobiť poriadnu neplechu. Príklad ako klamstvo vie rozbiť chlapovi súkromný a pracovný život. Taktiež vzťahy k rodine a priateľom. O citlivej starostlivosti k deťom v severských krajinách som čítal veľa a chválil som ju. Nevedel som si však predstaviť, že to môže mať aj takúto odvrátenú tvar. Deti sú citlivé a "vždy" hovoria pravdu, preto v takýchto situáciach by mali mať návrh. No keď zaúraduje detská fantázia, alebo domýšľavosť, potom je to horšie. A aj keď sa dieťa neskôr uvedomí, že urobilo chybu, už je väčšinou neskoro. Nikto mu zo starších neveri, lebo rozbehnutý vlak už nejde zastaviť. Príbeh z bežného života sa zdal byť tak reálny, až som sám krútil hlavou, ako to je výborne nakrútené. Na kvalite tohto filmu má obrovský podiel Mads Mikkelsen. Domnievam sa, že bez jeho bravúrneho prevedenia by tento snímok bol len lepši priemer.

Horší už to nebude (2006)

Horšie to už nebude je film taký zvláštny, že tým aký je zvláštny je vlastne zaujímavý :-). Príbeh je postavený na hlavnej postave z knihy už „vyhorenej“ spisovateľky, ktorá píše azda svoje vrcholné dielo. Muž v najlepších rokoch Harold Crick si žije svoj stereotypný život plný čísel a kalkulovania, až pokiaľ sa nezaľúbi do peknej čašníčky, respektíve dokiaľ nezisti, že mu ide o život. Od tohto filmu veľa humoru nečakajte, lebo tu je humor až druhoradý. Za ten neobvyklý nápad urobiť film o postave z ešte nedopišanej knihy som svoje hodnotenie umelo zvýšil. Inak hodnotím 3,5 resp.75 %.

Hotel Rwanda (2004)

Rwandská genocída je spolu so Srebrenickým masakrom najväčší vojnový zločin od 2. svetovej vojny. O tejto genocíde som načítal a napozeral dostatočné množstvo dokumentov, takže do deja filmu som sa ponoril relatívne rýchlo.„Nezmyselné“ vyvražďovanie dvoch kmeňov, ktoré si vyžiadalo obrovské straty na životoch žien, detí a mužov. A to všetko za bezmocne sa prizerajúcich vojenských jednotiek OSN a celého sveta pri TV. Vo filme nájdeme herecké esá ako Nick Nolte, Joaquin Phoenix a Jean Reno, ktorí si tentokrát odkrútili vedľajšie roly. Celý film je jednoznačne o asi najlepšom hereckom počine Dona Cheadlesa, ktorý sa miestami prekonával. Hotel Rwanda má mnoho vydarených scén. Silný moment filmu aspoň pre mňa bol, keď európski pracovníci boli evakuovaní a domáci ostávali doma napospas nepriateľovi bez pomoci. Čo by som vytkol je, že vo filme sa nachádzalo málo drsných chvíľ. Pri takomto type príbehu si to film jednoducho vyžaduje, aby bol trošku krvavejší a dramatickejší. Na druhej strane chápem, že keď chcel režisér prezentovať film širokej verejnosti nemohol z toho urobiť texaský masaker motorovou pílou. Napriek všetkému si myslím, že mohol trošku povoliť uzdu, lebo Hotel Rwanda vyznie oproti skutočnosti, len akoby slabý odvar toho, čo sa reálne stalo.

CHIPS: Bláznivá hlídka (2017)

Od komédie Nekecaj a pádluj! sa Dax Shepard stal mojim obľúbeným komikom. Milujem tie jeho veľké biele zuby. Ten jeho priblblý výraz tvare a nezávislácku povahu. Takých ľudí mám rád aj v reálnom živote. Tých čo neriešia zbytočné veci, čo si vedia spraviť srandu z iných ale hlavne sami zo seba. Toto síce nebola komédia úplne podľa mojich predstáv, ale nasmial som sa až-až. Dax už má za sebou celkom zaujímavé režisérske skúsenosti, keďže sa nejedná o jeho režisérsky debut. Na obraze to bolo naozaj vidieť. Na mňa niektoré scény boli trošku drastickejšie a dialógy trochu vulgárnejšie, ale dá sa to odpustiť, keďže príbeh mal tempo a zaujímavé humorné momenty.