Hugo a jeho velký objev (2011)

Jak jinak oslavit George Meliése než režisérsky bravurně zvládnutou a vizuálně poutavou show...to že to příliš neuvízne v paměti a možná se i při filmu chvílemi budete lehce nudit je nahrazeno právě výraznou vizuální stránkou. Od filmu, který byl nominovaný na tolik oscarů bych ale přeci jen očekával trochu víc.

Temný rytíř povstal (2012)

Nemůžu si pomoc, ale oproti druhému dílu je to značný pokles dolů. Asi se dalo čekat, že takový záporák, jakým byl Heath Ledger, se bude jen těžko nahrazovat. Bohužel v tomto díle se ze záporáka stala jakási fraška, která strach prostě nahnat nemůže a ani napětí a akce doplněné Zimmerovou hudbou to vylepšit příliš nedokáže. Zkrátka jako každý závěrečný díl jakékoli trilogie se snaží být tak velkolepý až někde musí šlápnout vedle. Přes všechnu mou kritiku je ale tenhle film celkem důstojnou závěrečnou tečkou, u kterého se nudit nebudete a občasné přešlapy vedle nakonec odpustíte. Ono přeci jen těch důstojných zfilmovaných trilogií je přeci jen pomálu.

Expendables: Postradatelní 2 (2012)

Ne kvůli příběhu, ne kvůli napětí, ne kvůli akčním scénám a množství krve, ale kvůli vtípkům, stojí za to udělat si čas a zkouknout tenhle film. Dlouho jsem se tak nenasmál, jako když se na scéně objevil poprvé Chuck Norris s jeho historkou o kobře...:-D zkrátka nemá smysl sledovat film, protože by byl nějak kvalitní nebo super napínavý, ale protože vidět tolik akčních hrdinů "v důchodu" pohromadě se už nejspíš jen tak nepoštěstí.

Čtyři minuty (2006)

Přes počáteční rozpaky a neustálé oddalování musím říct, že německý film mě nepřestává překvapovat. Celý film působí dost chladně, možná i díky prostředí, ve kterém se příběh odehrává. Na druhé straně ve mě chvílemi vyvolával podobně silné pocity, jaké měla Traude Krüger, když poprvé uslyšela Jenny hrát. Přestože si obě hlavní hrdinky příliš nerozumí (obě symbolizují dva rozdílné světy), něco je spojuje a to vášeň a hudba. A hudba hraje v tomhle filmu velkou roli...právě velmi dobře vybrané skladby světoznámých autorů znějících v těch pravých momentech povyšují tenhle film o úroveň výš.

Víkend (2011)

Civilní realistické drama, které mě svou přirozeností a nenuceností naprosto odzbrojilo. Takhle výborně napsaný scénář jsem už dlouho nezažil. Ve filmu se daří zobrazit pocity, které musí zažít nejeden homosexuál, přitom (alespoň podle mě) zůstává srozumitelný pro všechny. Spoustu scén je jak vystřižených přímo ze života a i když se toho v příběhu příliš nestane, podařilo se hercům perfektně zachytit podstatu hlavních podstav a podstatu celého problému. Mnoho slavnějších režisérů by se mohlo Andrewu Haighovi poklonit za skvěle odvedenou práci.

Zažít Woodstock (2009)

Snad první film Anga Leeho, z kterého jsem byl nadšenej. Ne, že by ostatní jeho filmy nebyly dobrý, ale nějak nebyly pro mě. Za to film Zažít Woodstock, který se tak trochu překvapivě věnuje lidem okolo jednoho motelu než samotnému festivalu, ve mně dokázal vykouzlit úsměv na tváři. Ang Lee podle mě skvěle dokázal vystihnout atmosféru té doby plné lásky, míru a nevázaného sexu...:). Přes množství záběrů znázorňující hippies styl té doby, film nepůsobí nijak dokumentárně a Lee dokázal do filmu zakomponovat sice jednoduchý, ale zajímavý příběh. Navíc sledovat Liev Schreibera v ženských šatech stojí za to :)

3 (2010)

Německý film se v poslední době pro mě stává jedním velkým překvapením a právě film Drei je toho jasným příkladem. Drei je lehce kontroverzní snímek, který si pohrává s žánry, kombinuje realitu se sny a to často dost násilně až to působí jak z nějakého studentského amatérského filmu. Stejně tak si režisér pohrává se střihem, kdy jsou dlouhé scény doprovázené melancholickou hudbou náhle přerušeny a my se ocitáme zase úplně někde jinde. Skoro jsem měl pocit, že sleduju několik filmů zároveň. Přesto film drží pohromadě a já se bavil od působivýho začátku až po závěrečný finále.

Iron Sky (2012)

Nazis - they are the only guys we actually managed to beat in fair fight. :D Výborná parodie/komedie hrající si se stereotypy o...snad o všem... ztvárnění Sarah Palin mě fakt dostalo, stejně jako zasedání konfederace spojených národů. Narozdíl od většiny uživatelů tady neočekávám od komedie založené na stereotypech nic hlubokýho, takže mi bohatě stačilo, že jsem se dokázal při sledování příjemně odreagovat... rozhodně můžu doporučit.

Přátelé (2008)

Indická komedo-parodie plná kýčů, barev a všemožných stereotypů o indické kultuře. Asi se nemá smysl bavit o kvalitě filmu, která dost často pokulhává, stejně tak i příběh je možná až příliš jednoduchej a tím i nereálnej....to nic ale nemění na tom, že jsem se při tomhle filmu bavil a smál a všechny postavy mi byly značně sympatické. Hudební scéna s maminkou zjišťující o svým synovi, že je gay, mi naprosto vyrazila dech...:D Jen škoda, že se film snaží chvílemi až příliš hrát na vážnou notu...

Iron Man 2 (2010)

Musím říct, že narozdíl od většiny uživatelů se mi dvojka líbila o něco víc. Jednak tady není nudný vysvětlování, jak se ze Starka stal Iron Man, jednak je celý film spíše postaven na charakterech a postavách než jen na efektech, jak mimochodem bývá v poslední době zvykem. Navíc Robert Downey k týhle postavě tak nějak přirostl, že už ho ani nedokážu vnímat jinak než Iron Mana. Co se týče Black Widow, její postava mi připadala ve filmu tak trochu nadbytečná...po shrnutí se jedná o běžný průměrný film o komiksových hrdinech, který alespoň v některých oblastech vyčnívá nad průměr.