Zachraňte pana Bankse (2013)

Ne úplně věrohodný ale hezky udělaný film s výbornými herci. Přesně na tři a půl hvězdičky. (Zaokrouhluju nahoru, jako v maloobchodě.)

Jelena (2011)

Výborné. Film žije!

Díra u Hanušovic (2014)

Je to škoda, ale film je až na pár detailů úplně nepřesvědčivý a dost nudný. Krobot to bohužel nějak chytil za špatný konec, jako by (třeba na rozdíl od Slámy) vlastně neměl co říct. No, snad se líp zadaří příště.

Východní přísliby (2007)

Děsně drsné! Ale jinak mi to přišlo spíš jako nepřesvědčivý až trochu přihlouplý televizní film, ve kterém stříká spousta krve, herci nemají co hrát, nesmyslně přecházejí mezi angličtinou a ruštinou a já se nudím a nechápu, proč se to v Torontu tak líbilo. Asi nemám na tenhle typ filmů buňky.

Pro pár dolarů navíc (1965)

Ve westernech mi obvykle nevadí nadsázka, ale tohle je zoufale přefrajeřený film, který jsem měl problém dokoukat do konce. A ani jsem nemusel, stejně to nedávalo žádný smysl a bylo to jedno velké vrstvené a nastavované klišé. Jen bych přišel o pár pěkných westernových motivů od Morriconeho.

Simonův vesmír (2010)

Originální a zábavný film, který má navíc osvětové kvality, protože naznačuje, jak komplikovaný je život s aspergerem (a s aspergerikem) a funguje - asi ne úplně záměrně - trochu jako propagace na Švédsko.

Armageddon (1998)

Jé to by mohl býval být zajímavý a strhující film, kdyby scénáristé a režisér tak netlačili na pilu, odpustili si mraky nudných, zbytečných a naprosto nevěrohodných akčních a prvoplánově srdceryvných scén a zredukovali počet klišé na čtvrtinu (aspoň). Méně by bylo mnohem více, možná i o tři hvězdičky.

Tenkrát v Americe (1984)

Velkolepé, šíleně dlouhé a velmi malebné retro, které má - z mého pohledu - Cimrmanovskou frustrační kompozici. Největší frustrace přichází přirozeně na konci (a pak pocit ztraceného času). To ale není spoiler, protože podle zdejšího hodnocení i hodnocení na IMD se u většiny diváků na konci dostavil spíš orgasmus.

Ztraceni v Mnichově (2015)

Zelenka opět originální, zábavný a překvapující, ale oproti jeho nejlepším filmům tomu přece jen něco schází.

Rozchod Nadera a Simin (2011)

Výborný silný film, který úspěšně kombinuje psychologické drama, sociální drama, politické drama a kriminální drama. Možná jsem něco přehlédl, ale nenašel jsem žádnou vadu.