• Romantický

Velmi křehké vztahy (2007) (seriál) odpad!

Nudná srágora, slušněji to pojmenovat neumím.

Čarodějky (1998) (seriál)

Jeden ze seriálů mého dětství. Od 4. nebo 5. řady to sice stojí za pendrek, ale jinak oddychové, líbivé pokoukání protkané trochou magie. :-)

Bathory (2008)

9 písmen: S-L-Á-T-A-N-I-N-A a to těžkého kalibru. Pan Jakubisko se snažil dělat velkofilm (do kterého kromě Čechů a Slováků také Maďary) , ale vytvořil směšné rádoby kostýmní drama. Když z historického hlediska pominu to, že Čachtická paní je zde vykreslena jako ,,z gruntu dobrá ženská", kterou nejvíc bavilo malování kytiček a léčení somráků, děj byl táhlý, přetáhlý. Řemen tomu drželi Anna Friel spolu s Rodenem - vyšli z té frašky se ctí. Pozitivně bych hodnotila kostýmy, ve kterých bohužel zejména Jirka Mádl působil jako člen ochotnického spolku, který jen tak ,, z hecu" vzal roli... eh... ani nevím, co jeho role měla zosobňovat.

Jana Eyrová (1996)

Trochu mi sice vadí vynechání několika pasáží, ale jinak je vše, jak má být - pan Rochester je nehezký mrzout, Jane je nehezká rozumbrada a Adélka je hezká a roztomilá. Thornfield je správně thornfieldovský. :-)

Strom života (2011)

Upřímně? Film jsem nepochopila a ani mě nedonutil přemýšlet, jak slibovala nejedna recenze. Z kina jsem odcházela s nulovými emocemi a nulovým zážitkem. Během prvních 35 minut, kdy tam jen vybuchovaly sopky, kroužily planety a běhali dinosauři asi 10 lidí opustilo sál. Příběh tam byl, ale jen tak okrajově, bez zakončení. Dvě hvězdičky za Vltavu a dobrou kameru. Jestli tohle je Zlatá palma 2011, docela se bojím toho, co přinese příští rok.