• Romantický

Bláznivá, zatracená láska (2011)

Na tenhle film jsem šla s očekáváním odpočinkové plytké marmelády. Takže nejenže film splnil to, co jsem od něj čekala, ale příjemně mě překvapily lehce stravitelné postavy a sem tam vtipné gagy v absurdních, leč úsměvných situacích. Jediné, co mi vadilo byla Emma Stone - nemám jí prostě ráda. :-)

Poslední vlak (2006)

Klišoidní rádoby dojemná nuda. Film jsem začala ,,proklikávat" po tom, co jakási žena začala do hlavně pistole nacistického dozorce zpívat nejspíše odbojnou píseň. Míchání výborných a špatných herců to celé jen dorazilo - Nina Divíšková vedle nabušeného krasavce Gedeona Burkharda? To nemůžou myslet vážně...

Captain America: První Avenger (2011)

Nečekalo se od něj, že vyhraje Oscara za nejfilosofičtější scénář či dialogy - hezcí lidé, slušné efetky, zvučná jména + polonahé slečny pějící ódy na Ameriku, no jestli tohle nezabírá, pak už nevím. :-)

Deník doktorky (2008) (seriál)

Ano, pararela z Bridget Jones to možná trochu sráží, ale jinak je to svižné, vtipné a ne úplně ,,dementní". Nejvýraznější je tam Florian D. Fitz a skvělá Diana Amft. Skvěle se k sobě hodí, doplňují se a ať si říká kdo chce co chce, jsou to skvělí komdeiální herci.

Náš vůdce (2008)

Film nám promítali na hodině ZSV a hodně na mě zapůsobil. Bylo příjemné si na toto téma dát na chvilku oddych od hákových křížů a nacistických uniforem ze čtyřicátých let minulého století. Max Riemelt je evidentne Ganselův oblíbenec a film od filmu se zlepšuje, takže se těším na jejich případnou další spolupráci.

Melancholie (2011)

Komentář pro náročnějšího diváka: Dunst v hlavní roli skvělá, dobrý příběh, který se občas trochu táhne. Soundtrack dodává šťávu scénám, které jí postrádají a naopak. Možná by to šlo sestříhat do 60-ti minut, ale po Stromu života zvládnu už asi všechno. :-) Komentář pro méně náročného diváka: Kirsten Dunst tam ukáže kozy!!!

Je třeba zabít Sekala (1998)

K tomuto filmu mám velký vztah z osobních důvodů, takže je mé hodnocení asi trochu přemrštěné. Každopádně je to typický středoevropský válečný film, ve kterém hrají výborní herci.

Muž se železnou maskou (1998)

Hvězdička za pana Depardieu, Malkoviche a Ironse dohromady - ve filmu je vše, co by ve správném historickém bijáku mělo být, ale totálně to pohřbila americká slaboduchost.

Dokonalý svět (2010) (seriál)

Asi to nejkvalitnější, co za poslední 3 roky Nova vytvořila. Točil to evidentně někdo, kdo věděl O ČEM točí. Dobré obsazení, vtipné postavy, jakž takž příběh, který mě bavil.