• Krátkometrážní

Experiment (2001)

Během experimentu je skupina dobrovolníků rozdělena na dvě skupiny. Vězně a dozorce. Experiment má trvat 14 dní a při sebemenším náznaku fyzického násilí má být ukončen. Jenže to se nestalo. Co začalo jako popichování mezi vězni a dozorci se brzy zvrtne a na řadu přijde ponižování, bytí, útlak a šikana... Připravte se, Guantánamo na německý způsob začíná.

Expres foto (2002)

Namísto svých obvyklých komediálních rolí se v tomto filmu předvede Robin Williams jako podivínský a zakřikly prodavač fotek v jednom obchodním domě. Celou dobu působí negativním dojmem o který příjde až na samém konci filmu. S rolí se sžil velice dobře a až na menší drobnosti jsem byl celkově spokojen 60%.

Facebook vs. realita (2010) (amatérský film)

Jeden aby se bál, co se tady dá najít. Tohle není nic víc, než 8 minutové video, které tady nemá co dělat. Za chvíli se tady budou hodnotit i reklamy na tampony, nebo kdejaká blbost z youtube.

Fantom opery (1989)

Tak tohle nezachránil ani Englund, ani pochmurný a špinavý Londýn a ani operní zpěv, který byl nečekaně asi nejlepší na celém filmu.

Fotbalové portské s příchutí bronzu (2004) (TV film)

Krásné připomenutí doby, kdy nám fotbal ještě šel a na naší hru se dalo koukat. Škoda že to tehdy nevyšlo, protože takové hráče už mít nebudem. Snad se ještě nějakého podobného úspěchu dočkáme. Buďme optimisty...

Freistatt (2014)

Když je čtrnáctiletý Wolfgang poslán do církevního ústavu pro těžko zvladatelné mladistvé, tak si myslí, že je to jen do vánoc. To ale ještě netuší, čím vším si bude muset projít, než se odtud dostane... Film získal mnoho ocenění, m. j. Cenu publika a Cenu mladistvé poroty na festivalu Max Ophüls Preis, Louis Hoffmann byl vyznamenán jako nejlepší začínající herec.

Generálové Wehrmachtu (2007) (seriál)

První díl seriálu přináší stokrát ohraný pohled na nástup Hitlera k moci a jeho bleskovou válku v Polsku. Ale... je zde několik zajímavých poznatků a informací, ta pro mně nejzajímavější byla ta proč vlastně Hitler zastavil postup tankových jednotek k přístavu Dunkerk, ve kterém se tísnilo více než 300 000 spojeneckých vojáku a které mohli vojáci wehrmachtu naprosto rozprášit zatlačením do moře. Až doposud jsem si myslel, že toto gesto učinil Hitler proto, aby si Anglii naklonil na svou stranu a to tím, že by požádala o mír nebo dokonce o spojenectví. Ani jedna z variant se však nikdy neuskutečnila a díky tomu se z Dunkerku podařilo evakuovat 338 226 mužů během operace Dynamo, kterou zorganizoval Winston Churchil. Opravdový důvod je takový, že Hitler vedl osobní válku se svými generály od kterých si nikdy nenechával moc radit a i díky tomu prohrál svou válku. Rozkazem zastavení útoku na přístav jen demonstroval svou moc i to, že jenom on velí celému wehrmachtu. Druhý díl se celkově zaměřuje na další bleskovou válku a to s Francii, od rychlého a nečekaného postupu Němců až po úplnou porážku Francie. Ještě zajímavější je pak pohled na následné rozdělení země, na takzvanou Vicistickou (kolaborantskou) vládu ve Francii se sídlem ve Vichy. Také pohled na to jak Francouzi bojovali sami mezi sebou, nebo při bojích proti spojencům kteří ničili Francouzské bojové námořnictvo aby se nedostalo do rukou nepřítele je opravdu zajímavý. Až do této části bych neměl větších výčitku ale od třetího dílu ve kterém už si pouze němečtí generálové v Anglickém zajetí sypou popel na hlavu nad tím jací byli zmrdi a jaká zvěrstva museli za války páchat jde kvalita seriálu pomalu dolů. V dalších dvou dílech je to podobné, konec války se nezadržitelně blíží a seriál se mění spíše na hraný dokument ve kterém chybí více dobových záběrů. I přesto za dva první skvělé díly a celkově nadprůměrný zážitek hodnotím ****.

GP 506 (2008)

Nudné, zdlouhavé a místy se v tom člověk ztrácí. Ve filmu se prolíná minulost se současností, takže je v tom trochu zmatek. Nápad to není špatný, ale provedení je už horší. Jestli máte zájem o podobný horor, ale lepší, tak doporučuju Bunkr smrti.

Greyhound (2020)

Líbil se mi zvuk pohřebního velrybího zpěvu při vynoření německé ponorky.