Hobit: Šmakova dračí poušť (2013)

Skvělá podívaná, Bilbo mě přesvědčil, že je to ten správný Bilbo a je tam krásně vidět technologický posun. Jen pár věci, které trochu ruší, a to je trend natáčení akčních scén. Příliš rychlé a mnoho střihu. A sekání hlav se mi zdá navíc. (Menším dětem to nepustíte) Skřeti jsou ještě šerednější než v LOTR a jejich šéf utekl z hororu. Ale jinak paráda, těším se na trojku.

Nádherná Zelená (1996)

Vskutku zajímavé jak rozporuplné komentáře a hodnocení tento film vyvolává. Každopádně sdělení obsahuje hluboké a je na vnímavosti a rozhledu jedince zdali si něco odnese nebo film protrpí či vypne. S úsměvem jsem se díval jak na jejich planetě fungují... vize je to utopická, ale doufejme, že se nám to jen z našeho současného pohledu tak zdá :-)

Nevědomí (2013)

Téma i příběh nejsou nikterak nové, ale i tak stále zajímavé a myslím, že by se dalo mnohem více rozpracovat a vytvořit luxusní sci-fi akční podívanou. Momenty překvapení, více napětí, historie TETu atd... to vše mohlo vystřídat zbytečné záběry, jako když si Morgan Freeman pateticky zapaluje doutník. Celkové špatně poskládané. Shrnuto: film naprosto ideální pro sobotní dopoledne, když máte lehkou kocovinu.