John Wick (2014)

Dobrá řežba. Tvář bez emocí. Zabijácké eso v nekončící akci. Good!

Big Lebowski (1998)

Jestli se to někdy chci v životě někam dotáhnout, tak jedině do stavu Big Lebowski.

Mrtvý muž (1995)

Best of Jarmusch! Best of nejen Jarmusch!

Vlk z Wall Street (2013)

Velké rozpaky nad touto tříhodinovou komedií, dramatem nebo spíše reřírovaným životopisným snímkem? Film téměř o ničem, dobře natočený, zahraný a vtipný, ale obsah nula. A třešinka na dortu je Belfort, který si kákne do gatí, aby nešel sedět na moc dlouho. Proč o něm někdo točí film??? Nic nevytvořil, nic pořádného neudělal... tohle tedy NECHÁPU!

Walter Mitty a jeho tajný život (2013)

Obavy z laciného kýče a nepřesvědčivého Bena Stillera navíc i jako režiséra se nenaplnily. Příjemný a oddechový film, sice nenadchne nebo neoslní, ale příjemný večer jistě zařídí. A to rozhodně stačí.

Útěk do divočiny (2007)

Jedinečné road movie, která se drží poměrně přesně knižní předlohy od Jona Krakauera, který nejprve napsal o Chrisovi článek do časopisu, ale tak ho to zaujalo, že zapátral do hloubky a napsal knihu (vřele doporučuji si přečíst). Příběh umí zabrnkat na velmi jemnou strunu v každém citlivě svět vímajícím jedinci a možná rozeznít velké změny. U mne inspirativní až příliš a s dlohohrajícím efektem. Byl to poslední impuls, který mne přivedl na 9 měsícu dlouhou cestu po souši z Prahy až do Indie a Nepálu. První shlédnutí bylo jako vrátit se v čase o deset let, jenže tenkrát jsem neměl vůbec koule na to něco takového uskutečnit a vyrazit cestovat, i když jsem po nečem takovém toužil... Skvělá hudba od Eddieho Veddera a nádherné panorama amerických hor a krajiny, některé momenty až příliš plné patosu, ale to nic nemění na síle a kvalitě celého díla.

Pád do ticha (2003)

Příběh o síle a vůli přežít. Velká inspirace. Zkrátka nevzdat se znamená zvýšit své šance tisícinásobně.

Gravitace (2013)

Viděl jsem v 3D ač jsem chtěl jít na 2D, ale nelitoval jsem ani chvilku. Každý kluk, který chtěl být kosmonaut a podívat se do vesmíru, si to prožil s Sandrou v každé vteřině. Přítelkyně se sice trochu nudila, což naprosto chápu. Já se potil a dusil v skafandru. Pro mě nový rozměr filmového zážitku.