flakik

festival lover

1 bod

1 2 následující >>
    • 29.3.2012  20:51

Téma náměsíčných - další, o kterém se u nás moc nemluví, natož pak točí filmy. Trochu ponurý film se spoustou prostoru pro diváka si domýšlet, co se opravdu stalo a co se děje v hlavě hlavní hrdinky. To by mě zajímalo o teď...

• 29.3.2012  20:49

Tohle, že byl slabý odvar předlohy, která v reálu žije? To si teda fakt nedovedu představit. Zajímavý příběh na téma, o kterém se moc nemluví - mladá žena, která je "vězněm" svého dítěte a chce si užívat života plnými doušky. Zajímalo by mě jen, zda hlavní hrdinka je opravdu Polka, nebo má i příbuzenství z Ukrajiny, svým zevnějškem mezi ostatními velmi vynikala.

• 29.3.2012  20:45
    Konec ticha (2011)

Hooodně dlouho jsem se rozhodoval mezi tímto hodnocením a odpad! Takhle to dopadne, když si scénář píše sám režisér - film nepochopí nikdo jiný kromě něj. Vztahy mezi hlavními hrdiny mi zůstaly utajeny i po vysvětlení režisérem během diskuze. Sama překladatelka se ztratila, tak to raději ani nepřekládala. Co dodat... Jen pěkná krajina je asi výhodou tohoto filmu, jinak nic.

• 29.3.2012  20:42
    Tam nahoře (2012)

Typická lehká britská komedie, která neurazí, ale také zcela nenadchne. Zajímavý je jen nápad příběhu a je dobré, že je vše vysvětleno hned na začátku. Herecké typy jsou docela výrazné, ale myslím si, že jinde by moc nezazářily.

• 29.3.2012  20:33

Skvělý film založený na zvuku. A to jak příběh, ve kterém hlavní hrdinka sbírá nahrávky, tak i ve filmu samotném. Silný příběh na palčivé téma. Jediná škoda, že nebyly přeloženy všechny elegie, které byly ve filmu slyšet. Myslím si, že by film posunuly ještě o něco dále. Záběry, které byly možná trochu delší než bylo třeba, svou délku vynahrazovaly nádhernými záběry turecké krajiny.

• 29.3.2012  20:29
    Hodný syn (2011)

Film se zajímavým tématem, ale dost špatně uchopeným. Syn, který je matce spíše partnerem, než ochráncem, jak tvrdil režisér. Rozhodně jsem nepochopil, jak matka může nechat svého syna zajít tak daleko, aniž by cokoliv udělala a pak ho naprosto podtrhne a o druhého syna se ani vůbec nestará. Jediným přínosem byl herecký výkon hlavní hrdinky.

• 29.3.2012  20:26
    Avé (2011)

Velmi příjemná road movie, která pobaví, ale nevyhne se ani vážným tématům. Velice přirození mladí herci, kteří provází celý děj. Divák až do konce čeká, co je pravda a co lež. Příběh je doprovázen i dobrou hudbou. Zajímavé kontrasty bulharských měst a vesnic a roztodivné typy řidičů, kteří oběma hrdinům zastavují.

• 29.3.2012  20:22

Uff, film, který má "jen" hodinu, ale v kině mi to připadalo jako celá věčnost. Příběh, který se nijak moc neposouvá. Prolínání reálného světa a světa snů. Vztahy mezi hlavními hrdiny, ve kterých se nikdo nevyzná. Pochybuji, že tak velká reklama takovému filmu pomůže.

• 29.3.2012  20:19
    Loverboy (2011)

Velice silný film s velmi zajímavým dějem. Kdo by to tušil, že nějaký loverboy vůbec existuje. Režisér i představitelka hlavní role studovali tyto lidi zhruba rok a to velmi zevrubně, což se také odrazilo ve filmu. Ten má díky tomu napůl dokumentární nádech, ale příběhu to nic neodebírá. Záběry rumunské krajiny s velmi dobrou kamerou vše doplňují. Jediné, co je poněkud znepokojující je závěrečný ostrý střih.

• 29.3.2012  20:14

"Nechtěl jsem natočit film o něčem, co už všichni znají." To se režisérovi opravdu povedlo. Film plný zajímavých a nečekaných zvratů a humoru. Kde jinde uvidíte kardinály hrát volejbal? :-) Navíc výborné herecké výkony.

• 30.11.2011  01:53
    Milovaní (2011)

Film, který vystřílel své trumfy hned v prvních minutách dál již nenabídl nic moc zajímavého. Děj velmi slabý, písně ne příliš záživné ani chytlavé a chyb ve filmu jak máku. Člověk nemusel být ani žádný odborník, aby si jich všiml. Jeden z mála filmů. u kterých jsem měl nutkání se dívat na hodinky, i když jsem v kině. Celý film táhla jen Catherine Deneuve, která je opravdu i ve svých letech stále velmi svůdnou dámou. Tu mohl velice dobře doplnit Miloš Forman, který do filmu vnášel v kombinaci s Catherine Deneuve opravdovou zábavu a člověk by i uvěřil, že film je komedie. Ovšem k tomu mu nebyl dán příliš prostor. Jsem zvědav, jak se na film budou dívat mí přátelé Francouzi.

• 21.10.2011  17:46
    Proboha! (2008)

Dokument, který není dokumentem, ale spíše jen show člověka, který si rád zvyšuje své ego. Neřekl bych, že Maherovým cílem bylo ukázat paradoxy v jednotlivých náboženstvích otevřít tak některým lidem oči. Jen zesměšňuje a uráží jednotlivé představitele svou arogantní až agresivní „argumenací“. Člověk co kolem sebe jen kope a trhá vše na cáry a nepřináší nic konstruktivního. Podle mne nepřináší žádnou hodnotu a to ani do tohoto “dokumentu“.

• 21.10.2011  17:45
    Bídníci (TV seriál) (2000)

Opět se potvrzuje, že seriál se může přiblížit knižní předloze mnohem lépe než film. Herecký výkon Johna Malkoviche je prostě skvělý. Hraje Javerta tak, jak si ho jen čtenář může představit. Zatím nejzdařilejší adaptace románu, jakou jsem viděl. Na rozdíl od zpackané verze s Neesonem v hlavní roli.

• 21.10.2011  17:43
    Bílá vdova (2000)

Film, který popírá mezi všemi tak rozšířený názor, že Britové nemají smysl pro humor. Lehká komedie o vdově, která začne pěstovat drogy, aby zachránila svůj dům, je už sama o sobě slibným tématem. To je navíc velmi dobře okořeněno britským, inteligentním a jemným vtipem a skvělou hudbou.

• 1.9.2011  22:45

K filmům, ve kterých se Češi vyrovnávají se svou minulostí, jsem vždy skeptický, ale tenhle mě rozhodně velmi mile překvapil, snad proto, že byl natočen v německo-rakouské koprodukci. Konečně film, který není černobílý a neukazuje, že na jedné straně jsou hodní a na druhé jsou zlí, ale že barvy se můžou vždy velmi snadno měnit a to i s tou největší krutostí, jaké jen jsou schopni. Sice to občas vypadalo, že děj bude lehce drhnout, ale vždy se zase rozjel a to především díky výborným hereckým výkonům. Škoda jen, že o filmu nebylo víc slyšet a byl více zastíněn očekáváním Lidic.

• 24.8.2011  18:31
    Víkend (2011)

Jak bylo řečeno na začátek promítání na KVIFF: "Ve filmu najdete dialogy, které jste už někdy slyšeli nebo je i sami použili." Já bych dodal - nehledě na vaši orientaci. Opravdu povedený film o vztahu dvou lidí, i když trochu krátkodobém, který jako by režisér vzal a jednoduše vystřihl ze života dvou lidí. Velmi otevřené scény i dialogy o běžných problémech i radostech. Více takových filmů a časem snad vymizí i názor na gaye jako na devianty, protože leda takovýmto otevřeným dialogem, který nic neskrývá a nic nezahaluje, toho můžeme dosáhnout.

• 7.8.2011  08:24
    Edith Piaf (2007)

Skvělý výkon Marion Cotillard, pro kterou jako by byla role stvořena. Film nabitý nezapomenutelnými písněmi Edith Piaf a doplněný o velmi povedené kostýmy. Jediným mínusem filmu bych viděl to, že scény nešly chronologicky podle zpěvaččina života. Podle mě to mohlo vyvolat docela zmatek u těch, kteří její život blíže neznají. Na druhou stranu byl tak děj mnohem dynamičtější. Navíc byla úplně přeskočena jedna etapa jejího života a to její život a kariéra během 2. sv. v. To se tedy díky skákání z času do času docela elegantně skrylo. Nejvíc se mi ovšem líbilo, když se hned při první scéně kinem rozlétlo: "Pupp, to je Pupp!" :-)

• 31.7.2011  22:40
    Válečníci (TV film) (1999)

Na to, že je to "pouze" TV film, tak je to jeden z nejlépe udělaných filmů vystihujících válku v Bosně. Nejen, že nestranně ukazuje hrůzy téhle války a válečné zločiny a zvěrstva, které páchaly všechny účastnící se strany, ale i slabost mandátu OSN. Hlavně zachycuje pocity samotných vojáků mise OSN, ať už během mise či po ní, kdy se u většiny projevil posttraumatický syndrom. Jediným světlým okamžikem ve filmu, kdy jsem si vydechnul, byl záběr na usmívající se a mávající holčičky do kamery, které vypadly z role, když britští vojáci procházejí mezi uprchlíky v jednom z domů ve Vitezu.

1 2 následující >>