• Thriller

Šok (1982)

Jsou organizace, ze kterých se nedá jen tak odejít. Kdy to hlavnímu hrdinovi dojde? Na mě film působil chladně, odtažitě a nevěrohodně. Přestože na plátně byli samí výborní herci. Jak se říká- "chemie nefungovala". Prostě jsem neuvěřila, že krásná Catherine vyměnila bez mrknutí oka farmářského muže za zabijáka jen proto, a proč vlasně? Žádný důvod tam nebyl. Ne. film nefunguje.

Burning Palms (2010)

Nezaujalo. Pět příběhů o lidech v mezních situacích, které nedopadnou dobře. U prostřední povídky s Mahogany jsem se zasmála, ale jinak ne. Křečovité a místy hnusné. Nějak jsem se neidentifikovala s nikým z hrdinů, o nichž to bylo, a to je vždy problém. Člověk si pak řekne - proč? Co mi to dává? Zde nic. Pevně věřím, že to není na základně skutečných událostí.

Bojovník (1983)

Jako velkou příznivkyni A.D. mě to zklamalo. Takové mi to přišlo - až neuvěřitelně naivní, jednoduché a hlavně na mě to neúčinkovalo. Scénka s kopáním hrobu dobrá, asi nejlepší z filmu. Ženy krásné, to si A.D. vybral dobře, ale zase mi to teda přišlo jako trochu navíc. A oficiální text distributora - to je jako normální prozradit zápletku? Naštěstí jsem ho nečetla, kdybych četla, tak jsem sledování filmu v půlce vzdala, protože by vás nic nepřekvapilo.

RocknRolla (2008)

Šmarjá, tam snad nebyla jediná sympatická postava! A co bylo na tom obraze jsme se taky nedozvěděli ;-) Ale jo, mělo to spád, herci dobří - i nesympatické postavy je umění zahrát, dobré hlášky, pěkná hudba. Ale jednou stačilo.

Pokušení (1936)

Letní odpočinková konverzační komedie o zlodějce šperků a americkém inženýrovi, okouzleném půvabem evropských dam. Teda vlastně jen jedné dámy ;-) Děj předvídatelný, ale ve filmu je všechno tak milé, jemné, humorné, prostě odpočinkové. Marlene to hodně slušelo, a charismatický Gary Cooper s ní statečně držel krok. Doplňující duo podvodníků taky stálo za to - strýček Carlos a tetička Olga - dobrý páreček zlodějů ;-). Konec cukrkandlový, ale jsme přeci v romantickém filmu, ne?

Láska na polštáři (1962)

Co se stane, když do života slušné spořádané dívky vstoupí charismatické, ale nanicovaté alkoholické budižkničemu...a ukáže jí to, co si ona myslí, že je láska. Ano, dosavadní život se zbortí a začnou problémy. Nicméně jeho citové vydírání přinese kýžené ovoce. Pro něj ovšem. Přeslazená zamilovaná hudba - když zazní, tak se na plátně zamilované věci opravdu nedějí...dost dobrý film o citové manipulaci a závislosti. BB je opravdu nádherná a Robert Hossein nekulhá ;-)

Svědek obžaloby (1957)

Zpočátku to vypadalo jako typická britská detektivka - černý humor, uštěpačné poznámky a vtipné slovní výměny. Jenže pak přišel první zvrat v ději, druhý, třetí, čtvrtý....až do nečekaného konce. Marlene Dietrich fakt dobrá, stejně jako Charles Laughton a velmi jedovatá skotská služební v podání Uny O´Connor (které v době natáčení bylo 75 let). Vřele doporučuji.

Armáda stínů (1969)

Výborný film o francouzském odboji v letech 1942-1943. Naprosto civilní, bez emocí. Jediný úsměv filmu je úsměv dcery paní Mathilde na fotografii....Lino Ventura je nej a ostatní mu skvěle sekundovali. Vrcholná scéna - seskok Lina padákem a vše, co tomu předcházelo (včetně detailů s brýlemi) a běh v podzemním bunkru před popravčí četou s překvapením...Je to dost jiné než série filmů o Sedmé rotě nebo Haló, haló. Od shlédnutí filmu uběhlo 48 hodin a pořád o něm přemýšlím...asi se podívám znovu. Co bych změnila - trochu bych ubrala na stopáži.

Perfect Days - I ženy mají své dny (2011)

Podivná zápletka s několika nelogickými zvraty. Ale bavili mě herci - Sokol i Kotek. Vážně, bavili. A paní Kronerová, ta to vedla ;-) Nicméně podruhé vidět nemusím.

Elitní zabijáci (2011)

Střílečka, sekačka a zabíječka. Díky hvězdnému triu fakt parádní. Role Roberta de Nira není největší, nicméně tenhle film hodně povznesla a přinesla do něj alespoň špetku humoru. Ostatní mu ale dost dobře sekundují - nesmiřitelní Jason Statham (kterému to už došlo) a Clive Owen (kterému to teprve dojde). Dost mě překvapilo, že je to údajně na základě skutečných událostí, tomu se skoro nechce věřit. Chytlavý soundtrack z 80. let. Dobrá zábava na večer, kdy nechcete nic řešit :-)